Alcatel OT-6039Y IDOL 3

Android
Verzia operačného systému
Android 5.0 (Lollipop)
110 g

Elegantný smartfón ALCATEL OneTouch 6039Y IDOL 3 v zlatom farebnom prevedení má kvalitný displej s uhlopriečkou 4,7 palca a rozlíšením 1280x720 pixelov. Výkon mu zabezpečuje štvorjadrový procesor fungujúci na frekvencii 1,2GHz. Ruka v ruke s výkonom telefónu sa spája aj jeho operačná pamäť s veľkosťou 1GB a užívateľská pamäť s obsahom 8GB. Smartfón ALCATEL OneTouch 6039Y IDOL 3 podporuje aj superrýchly LTE prenos dát a NFC. Dlhotrvajúca batéria má kapacitu 2000mAh a môžete tak využívať telefón plnohodnotne celý deň. Súšasťou sú aj dve vstavané kamery - hlavná má rozlíšenie 13MP a predná kamera 5MP. Operačný systém telefónu je Android verzia 5.0 Lollipop.

• , zakúpené v Epicentrum.sk

• Zvuk hovoru je oproti Lg g3, ktorý som mal predtým, o poznanie slabší,
    • toto by trebalo vylepšiť

Fajn telefónik

• Ideálna veľkosť
    • tenký,ľahký, dobre padne do ruky
    • veľmi dobrý display, dobre čítateľný na slnku
    • led dióda pre upozornenia (neprijaté hovory, atď..) + automatický jas
    • slušná baterka (dostanem sa v pohode na viac ako deň užívania)
    • vhodný aj na hranie hier
    • veľmi dobré repráky a tak isto aj slúchatká ktoré sú v balení
    • systém je dobrý, odladený, svižný (neseká)
    • slušný foťák s dobrý bleskom
    • pri telefonovaní je počuť človeka na druhej strane trochu horšie ako je to napr. pri iným mobiloch (ale nie je to nič strašné čo by sa nedalo odpustiť)

Chcel som dobrý mobil za rozumnú cenu, a som veľmi rád že som dostal to čom som chcel. Mobil mám už 6. mesiac a som s ním 100% spokojný :) (bez chyby/problému) tak len dúfam, že to bude takto pokračovať aj naďalej.
    A ešte posledné plus, cena išla cca. o 30eúr dole oproti tej za ktorú som ho kupoval ja, takže o to viac by som ho mohol odporúčiť.

• Idealna velkost
    • Dobre odladeny system
    • vyborny dizajn
    • Velmi lahky
    • Zla kvalita hovoru

Telefon je po vsetkych strankach vyborny az na nekvalitny zvuk pri telefonovani. Druha strana znie chladne a neprirodzene (v porovnani napr so Samsungom galaxy S3 mini). Vzhladom na to, ze ide o TELEFON (a navyse hudobny), ocakaval by som, ze bude zvladat svoju zakladnu funkciu - teda umoznit kvalitne telefonovanie.

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• dizajn,hmotnost
    • zatial nic

velmi sympaticky mobil pre nenarocnych

• , zakúpené v Alza.sk

• absolútne vyhovuje a doteraz 100% funguje
    • v tejto chvíli nič

• , zakúpené v HEJ.sk

• Spracovanie, dizajn, cena, vaha, prevracacia funckia, double tap, prilozena ochranna folia, LTE
    • mozno umiestnenie power button, ale aj na ten som si po dvoch dnoch zvykol a uz mi to pride ako plus :D

Zhanal som mobil 4.7 velkost a ktory vyzera pekne. Nasiel som niekde malu recenziu na tento telefon a po troche citania a sledovania som sa rozhodol.
    Spracovanie je pekne, aj ked plastove vyzera velmi dobre = skoro ako kov. Mam sedu variantu, zadny kryt je jemne drsny a telefon sa velmi dobre drzi.
    Uni konstrukcia cize nic nevrzga, sim a SD karta je ulozna v malej zasuvke.
    Android 5.0.2 je super, Alcatel ho nechal s minimalnymi zmenami co kvitujem. Su tam nejake predinstalovane aplikacie (tools, dema hier) ktore idu lahko dat prec a ziska sa viac miesta. Fotak je 13mpx, take lepsi priemer, za svetla super a v noci klasika. Este som uplne sa nehral s nastaveniami,
    Vydrz ma prekvapila, ide v pohode 2 dni a to hovor, sms casto, internet (mail, FB, sem tam YT) takze velka spokojnost.Na datove pripojenie vyuziva aj 4g a LTE siete. Aplikacie idu svizne aj ked je ich viac otvorenych. Hry nehravam , resp nie tie narocne len take klikacky, takze tam ten vykon dazko porovnat.
    A to obojstranne pouzitie je velmi navykove :) takisto potukanie na "zobudenie" telefonu.
    V baleni je uz aj prilozena ochranna folia na display co nebyva samozrejmost.
    Celkovo hodnotim tuto mensiu verziu Idol 3 ako vynikajuci telefon, kde pomer cena/vykon je myslim na bezkonkurencnej urovni

• dizajn
    • baterka
    • displej
    • rychle reakcie
    • fotak

Telefon je trochu vacsi ako som cakal, ale to je moje minus. Predchadzajuci mobil (HTC Desire X) mi dobre padol do ruky, tento uz musim ovladat dvomi rukami obcas.
    Power tlacitko je daleko, v lavej ruke to je fajn, tak mozno to je fon pre lavakov. Displej sa da vypnut a zapnut aj bez toho tlacitka, dvojitym tuknutim na displej, ale obcas to nefunguje aj ked tukam ako o zivot.
    Baterka mi vydrzi tri dni, mozno tri a pol, ale s telefonom sa nehram, par kratkych telefonatov, par sms a niekolko minut internetu (data mam zapnute stale) zhruba za tie tri dni.
    To ze je telefon otocny nevyuzivam, pretoze proximity senzor (to co zhasa displej pri telefonovani) je iba na jednej strane a ked telefonujem naopak tak mi ten senzor nezhasne displej a uchom obcas nieco postlacam.
    Repraky su celkom hlasne, mam to na polovicu a je to dost. Kludne sa tym ozvuci aj izba plna ludi, ak nie je nic ine.
    Reakcie telfonu su plynule, nevsimol som si ziadne trhanie.
    Fotak je celkom slaby, fotky su plne sumu a so zaostrovanim sa treba hrat aby bola fotka spravne urobena. Fotky su ok iba cez slnecny den, v sere (nemyslim tmu) je to zle. Predny fotak sa zda byt lepsi, ale ten nepouzivam.

• Máte omezený rozpočet zhruba na 6000 korun a hledáte slušný smartphone? Pak je pro vás Alcatel OneTouch Idol 3 ideální v...

Zobraziť celú recenziu na mobilizujeme.cz