Heureka.sk - nákupný radca

Špecifikácia Apple iPhone 5 32GB

Popis produktu

iPhone 5 vám prináša veľa nových skvelých prvkov v zase o niečo kompaktnejším šasi. Jeho pozoruhodne tenký dizajn, ponúkol stále dostatok priestoru pre väčší displej a rýchlejší procesor. Rovnako ako nekompromisne rýchle bezdrôtové prenosy, ktoré ale nijako nepoznamenali výdrž batérie. Zbrusu nové slúchadlá sú zase navrhnutá tak, aby poskytovala špičkovú kvalitu prednesu a zároveň vám pohodlne padla. V novom iPhonu sa jednoducho objavila celý riadok skvelých prvkov, aby bol zase tým najlepším smartfónom na svete!

Najtenší, najľahší a najrýchlejší v histórii - to je iPhone 5

Je až neuveriteľné, že tak štíhly telefón ako iPhone 5 môže ponúknuť toľko skvelých funkcií. Väčší displej, rýchlejší procesor, najnovšie bezdrôtové prenosy, 8MP fotoaparát iSight a množstvo ďalších prvkov. Všetko v nádhernom hliníkovom šasi, ktoré bolo navrhnuté a spracované s nebývalou precíznosťou. Telo iPhone 5 je len 7,6 mm tenké a váži 112 gramov, takže je o 18 percent tenšia a 20 percent ľahší ako iPhone 4S. Na dosiahnutie takto skvelých hodnôt bolo treba úplne nanovo definovať každý detail a následne všetko spojiť v dokonale fungujúci celok. 4 "displej Retina - zobrazenie, ktoré vám vyrazia dych

Vývojári iPhone si dali starostlivo záležať, aby poskytli používateľom presne takú veľkosť displeja, ktorá ešte umožňuje pohodlné ovládanie jednou rukou. Displej iPhone 5 je síce väčší, než aký nájdete u predchádzajúceho modelu. Šírka celého telefónu však zostala rovnaká as ňou aj skvelá manipulovateľnosť a ovládateľnosť. Súčasné máte ale viac priestoru pre prezeranie celého obsahu. Zobrazenie s 326 bodmi na palec poskytuje tak hustú sieť zobrazenie, že vaše oko nedokáže rozlíšiť jednotlivé pixely. Impozantné rozlíšenie 1136 x 640 bodov dokáže navyše zobraziť až o 18% viac obsahu, než tomu bolo u iPhonu 4S. Farebná saturácia sa potom zlepšila o ohromujúcich 44%, takže si môžete byť istí, že sa zobrazenie bude živé a súčasné dokonale realistické.

Bezdrôtová konektivita rýchlosti blesku iPhone 5 podporuje vysokorýchlostné siete HSPA, HSPA + a DC-HSDPA. Vďaka tomu môžete prechádzať internet, sťahovať a streamovať obsah bez akéhokoľvek čakania. Dvojpásmový modul Wi-Fi vám umožní využívať štandardu 802.11n na frekvenciách 2,4 i 5 GHz a prenášať tak dáta rýchlosťou až 150 Mbps a na oveľa väčšie vzdialenosti iv rušenom prostredí.

Apple A6 - dvojnásobný výpočtový a grafický výkon

S novým procesorom A6 je všetko, čo robíte na iPhone 5, znateľne rýchlejší - oproti modelu A5 až dvojnásobne. Takže sa aplikácie spúšťanie webe, načítanie stránok a e-mailových príloh zobrazujú takmer okamžite. Ruka v ruke s tým ide aj dvojnásobný grafický výkon zaisťujúce dostatočnú podporu aj pre náročné aplikácie a hry. Všetko si teraz vychutnáte s rýchlejší frekvenciou snímkovanie pre hladšie a realistickejšie hranie.

Ešte lepšiu výdrž batérie

Nielen že je čip A6 navrhnutý tak, aby bol rýchly, zároveň je tiež extrémne úsporný. Aj Pri jeho výkonnosti vám iPhone 5 poskytne podporu pre až 8-hodinové surfovanie prostredníctvom siete 3G či telefonovania. Rovnako ako umožňujúcej 10 hodín prehrávania videa.

Zbrusu nová slúchadlá

Vývojári Apple testovali viac ako stovku návrhov a prototypov rôznych slúchadiel, aby vytvorili špunty, ktoré pohodlne sedí, zostanú pevne v uchu aj pri športových aktivitách a zároveň produkujú kvalitný zvuk. Výsledkom sú Apple EarPods - tá najlepšia slúchadlá od Apple, aká ste kedy mali možnosť počuť. O zlepšené snímanie zvuku samotného telefónu sa zase stará hneď trojica zabudovaných mikrofónov - jeden na prednej strane, jeden na zadnej strane a jeden dolnej hrane. Predné a zadné mikrofóny spolupracujú na spracovanie zvukových vĺn, ktoré pomáha iPhone 5 zamerať zvuk a následne ho snímať s maximálnou čistotou a vernosťou. Zbrusu nová technológia redukcie šumu potom znižuje šum na pozadí, takže si môžete byť istí, že osoba na druhom konci vás bude počuť jasne a čisto.

Fotoaparát iSight - zachytáva svet v ohromujúci kvalite

Fotografie s 8megapixelového snímače vyzerajú tak skvele, že je ťažké uveriť, že boli nadobudnuté "iba" mobilným telefónom. Všetky vylepšenia z iPhone 4S, ktorá urobila fotoaparát iSight svetovou jednotkou zostala zachovaná a navyše bola posunutá na ešte vyššiu úroveň. Nová panoramatická funkcia umožňuje zachytiť všetko v širokom detaile. Jedným plynulým pohybom, môžete zaznamenať priestor v rozsahu až 240 stupňov. Gyroskop, čip A6 a aplikácie Camera app potom spoločne vytvoria panoramatický záber s rozlíšením až 28 miliónov obrazových bodov.

Nový konektor Lightning

Extrémne štíhly a tenký dizajn si vyžiadal odstránenie 30pinového dokovacieho konektora a jeho nahradenie moderným portom Lightning. Ten dokáže prenášať dáta vo znateľne vyššej kvalite a zároveň je významne odolnejší. Ak však máte kúpené nejaké príslušenstvo s klasickým 30pinovým konektorom, nemusíte zúfať, k zakúpeniu je adaptérová redukcia, ktorá vám ho umožní pripojiť ik novému iPhonu 5.

Recenzie Apple iPhone 5 32GB (54)

Parametry produktu

Súhrn

Zaradenie Smartphone, iPhone
Výrobca ? Apple opraviť
Konštrukcia ? dotykové opraviť
Operačný systém iOS opraviť
Verzia operačného systému iOS 6 opraviť
Hmotnosť ? 112 g opraviť
Pamäť RAM ? 1024 MB opraviť

Displej

Rozlíšenie displeja ? 1136 x 640 opraviť
Veľkosť displeja ? 4 " opraviť
Počet farieb ? 16 mil. farieb opraviť

Rozmery

Výška 124 mm opraviť
Šírka 59 mm opraviť
Hĺbka 7.6 mm opraviť

Fotoaparát

Fotoaparát ? áno opraviť
Rozlíšenie fotoaparátu ? 1.2 Mpix opraviť
Automatické ostrenie ? áno opraviť
Vstavaný blesk ? áno opraviť
HD video ? áno opraviť

Ďalšie funkcie a vlastnosti

Prehrávanie MP3 ? áno opraviť
Jack 3,5 ? áno opraviť

Baterka

Typ batérie Li-Po 1440 mAh opraviť
Kapacita baterky ? 1420 mAh opraviť
Pohotovostná doba ? 225 hodín opraviť
Doba hovoru ? 480 min opraviť

Hardware

Frekvencia procesoru 2.4 GHz opraviť
Užívateľská pamäť ? 32 GB opraviť
Dual sim ? nie opraviť

Dátové funkcie

GPS modul ? áno opraviť
WiFi ? áno opraviť
Bluetooth ? áno opraviť
NFC ? nie opraviť
GPRS ? áno opraviť
EDGE ? áno opraviť

Aplikácia

FM rádio ? áno opraviť
Chýba alebo je nepravdivý niektorý dôležitý parameter? Kontaktujte nás!

Uvedené informácie sú len orientačné, pred nákupom vo vybranom obchode odporúčame overiť, že predávaný model má kľúčové vlastnosti podľa vašich požiadaviek. Aj keď sa snažíme o maximálnu presnosť informácií, bohužiaľ nemôžeme zaručiť 100% správnosť.
Ceny produktov sú vrátane DPH.