Asus ZenFone 5 16GB

• Kvalita za skvelú cenu
    • asi len výdrž batérie

Fajn telefón

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• vela aj zbytocnych asus aplikacii.
    • nema LTE

Android 4.3 (Jelly Bean)
145 g
Možnosť pamäťovej karty

Perfektný displej

ZenFone 5 je vybavený HD displejom s rozlíšením 1280 × 800 pixelov a technológiou IPS +. Hustota pixelov 294 ppi je zárukou dokonalého zobrazenia. O čistejší, jasnejší a farebnejší obraz sa stará obrazová technológia ASUS TruVivid.

Na snímanie fotografií je pripravený hlavný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx, LED bleskom a svetelnosťou F2.0. Nechýba ani predná kamerka s rozlíšením 2 Mpx a svetelnosťou F2.4. PixelMaster je unikátna technológia vyvinutá spoločnosťou ASUS, ktorá prostredníctvom softvéru, hardvéru a špeciálnej konštrukcie objektívu zaisťuje mimoriadnu obrazovú kvalitu. S technológiou PixelMaster dokáže váš smartphone robiť snímky v profesionálnej kvalite. A vďaka tomu, že máte smartphone neustále pri sebe, budete môcť zachytiť všetky neopakovateľné okamihy svojho života.

Vysoký výkon bez kompromisov

ZenFone 5 je vybavený procesorom Intel Atom Dual-Core Z2560 taktovaným na 1.6GHz, a 2 GB operačnej pamäte RAM, ktorý si hravo poradí aj s viacerými otvorenými aplikáciami naraz a ponúkne vysoký herný výkon. Pre vašu zábavu je pripravená 16 GB vnútorná pamäť telefónu, ktorú možno rozšíriť pomocou microSD kariet až na 64GB.

Exkluzívny laminovaný displej ASUS TruVivid

Vďaka našej exkluzívnej laminovacej technológii sa nám podarilo zmenšiť hrúbku dotykovej vrstvy a displej je tak teraz ľahší, jasnejší a ponúka žiarivejšie farby, a preto ZenFone 5 vyniká čistým zobrazením s precíznymi farbami.

Gorilla Glass 3

Displej telefónu ZenFone 5 je chránený technológiou Corning Native Damage Resistance, ktorá okrem iného zaručuje antibakteriálnu ochranu a znižuje riziko vzniku prasklín. Krycie sklo ponúka až 4 × vyššiu odolnosť proti poškriabaniu než bežné hlinitokremičité sklo.

Dve SIM karty

Telefón je vybavený slotmi pre dve SIM karty, takže môžete bez problémov oddeliť pracovný a osobný život prostredníctvom jediného zariadenia.

Oleofóbna vrstva a jednoduchšie dotykové ovládanie

Displej smartphonu ZenFone 5 je vybavený mikroskopickou oleofóbnou vrstvou, ktorá zabraňuje zachytávaniu odtlačkov prstov. Displej tak zostane čistý a bez šmúh. Bude vždy pripravený na každý váš dotyk.

Dotykové ovládanie rýchle ako vy

Smartphone ZenFone 5 je vybavený vysoko citlivým displejom s rýchlou odozvou 60 milisekúnd. Každé kliknutie, potiahnutie alebo gesto tak bude okamžite zaznamenané. ZenFone 5 zmení váš pohľad na dotykové ovládanie.

Dvojnásobná rýchlosť pamäte

Existujú smartphony s bežnou pamäťou, a potom je tu 64-bitová pamäť smartfónu ZenFone 5. V porovnaní s 32-bitovými pamäťami dosahuje dvojnásobnú prenosovú rýchlosť, takže je vo všetkom rýchlejší.

• priatelná cena , veľký displej s dobrým rozlíšením , vzhľad, kompatibilita zariadenia s aplikáciami
    • slabý procesor , väčšina hier sa nedá hrať , aplikácie ako snapchat a messenger spustí po dlho čakaní , filtre na snapchate nenačíta , fotoaparát slabý , batéria neskutočne slabá , hlavne po dlhšej dobe , vypadávajú tlačidlá na hlasitosť a zamknutie obrazovky , čiže sa už nedá ani odblokovať , , displej sa ľahko rozbije , velmi tichý reproduktor

tento telefón rozhodne neodporúčam náročnýn uživateľom , pretože parametre telefonu nezodpovedajú výkonuv, mobil postačí pre nenáročných užívatelov , ktorý ho používajú iba na volanie , občasné fotenie ,jednoduche aplikacie .. tiež ma oslovila cenu tohto smartfónu ,ale odporúčam radšej investovať o 40-50 eur viac , pretože po čase zistíte , že ste urobili chybu , mobil mám už skoro dva roky , a posledný rok a pól je to utrpenie , pritom som ho nevyužíval na žiadne veľmi náročné aplikácie

• Celkom vykonny a spolahlivy fon. Predinstalovane aplikacie, ktore nepouzivam som si zablokoval. Rozne update som si povypinal, pretoze nefungovali spolahlivo.2gb RAM. CPU intel.
    • Radio, super ze ma OTG. Mozete si tam pripojit dvbt tuner :-) a pozerat tv.dobry display.
    • Velmi slaba bateria. Mne po roku neustaleho pouzivania nevydrzi bateria ani jeden den. Nabijam aj trikrat denne a powerbank je k tomuto telefonu nutnost. Ak pouzivate wifi, mobilne data alebo zapnute GPS, tak bez toho sa nezaobidete.
    • Zvuk velmy priemerny a tak isto fotoaparat. Taky huawei p8 foti 100 krat lepsie a to nehovorym o zvuku....

Telefon pouzivam uz vyse roka.
    Cca po roku sa mi pokazil mikrofon a vyvaklal usb port. Ked som ho dostal spat z opravy, tak som tam mal android 5 a kopec zbytocnych aplikacii. Telefon zamrzal a sam sa obcas aj vypne. To je velmi neprijemne ked mate nastaveny budik. Baterka mi robi take veci, ze telefon vypnem pri 50 percentach a rano ho zapnem a je tam 20 percent. Zase ho musim dat do opravy.
    Takze kym sa nepokazil tak som snim bol velmi spokojny.

Odporucam pre nenarocneho uzivatela.

• dizajn
    • foto
    • ram

po roku odchádza systém

• Kvalita za skvelú cenu
    • asi len výdrž batérie

Fajn telefón

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• vela aj zbytocnych asus aplikacii.
    • nema LTE

Spokojnost.

• foťák
    • zvyčajne pomerne rýchle fungovanie
    • da sa dat mnozstvo aplikacii no po case funguju trosku pomalsie
    • daju sa naraz zavriet vsetky spustene aplikacie
    • automaticky jas ktory sa da na hornej liste nastavit
    • hned sa rozbije
    • neda sa zohnat ochranna folia a ani ochranne puzdro
    • obcas sa sam odpoji z mobilnej siete a treba to stale resetovat
    • slabsie chyta wifi
    • slaby zvuk pri hudbe aj v sluchatkach aj na reproduktore
    • obcas zamrzne tak ze nic sa neda s tym spravit (kedze bateria sa neda vybrat lebo je prisrobovana)

za tuto cenu 180 € sa to da. Len problem ze sa hned rozbije. Kupil som ho v Alze, tam bol aj poisteny proti rozbitiu, tak sme ho tam dali, no museli sme cakat 40 dni co povedia.
    Spocitaku fungoval plynulejsie, postupne spomaloval.
    Vhodny mobil pre nizsiu strednu triedu v tomto obdobi.

• predali mi poskodeny kus
    • nevireklamovali ma ako by to spravil niekto ini

• kvalita
    • výkon
    • nepodsvietené tlačidla ale na to sa dá zvyknúť

výkony telefón za úžasnú cenu :) utiahne každú aplikáciu hru čo chcete mať alebo hrať :) pomer cena/kvalita je úžasný vrelo odporúčam :)

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• S telefónom som maximálne spokojná.. Ide bez najmenších problémov a zásekov :)
    • To čo ja oceňujem na telefóne je rýchla odozva displeju, no i vzhľad. Určite odporúčam, bola to szoer voľba.
    • Vytkla by som jedine slabšiu výdrž baterky. V pohode zvláda hudbu, zapnutú wi-fi, filmy, hry.. No treba ho nabíjať každý/každý druhý deň.

Celkové hodnotenie je veľmi pozitívne. Telefón vyzerá elegantne, dokonale padne do pánskej i dámskej ruky. Je spoľahlivý, rýchli.. Na nabíjanie baterky sa dá zvyknúť ;)

• dostatočne veľký, slušný výkon za slušnú cenu
    • zatiaľ ,,

zatiaľ spokojnosť