Heureka.sk - nákupný radca

Filtrovanie:
Vyberte filtre
novinka

Najlacnejšie ponuky HTC HD7

mobillacno
Obchod overený zákazníkmi

121 recenzií

HTC HD 7

na sklade

244,00 €

doprava zdarma

Alternatívne produkty

Apple iPhone 5S 16GB

Apple iPhone 5S 16GB

od 290,00 € (73 e-shopov)

Ďalšia od:

Logo Lenovo
Ďalšie mobilné telefóny HTC

HTC HD7 - Špecifikácia

Výrobca

Výrobca

HTC

opraviť

Konštrukcia

Konštrukcia

dotykové

opraviť

Operačný systém

Windows Mobile

opraviť

Verzia operačného systému

Windows Mobile 6.5

opraviť

Hmotnosť

Hmotnosť

162 g

opraviť

Nástupca modelu HD2, s ktorým má podobnú funkčnú výbavu. Líšia sa však operačným systémom. Kým HD2 beží na staršom Windows mobile 6.5, nová HD7 beží na úplne novom operačnom systéme Windows phone 7 od spoločnosti Microsoft. Zaujímavosťou na telefóne je výklopný stojanček na zadnej strane telefónu. Menu je v anglickom jazyku. Rozmery telefónu: 122 x 68 x 11 mm Hmotnosť telefónu: 162 g Konštrukcia: klasická s dotykovým displejom Hardvérová QWERTY klávesnica: nie Hardvérová alfanumerická klávesnica: nie Vyššia odolnosť telefónu: nie Frekvencie GSM: 850 / 900 / 1800/ 1900 MHz Podpora 3G: áno Dátové prenosy: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 7,2 Mbps), HSUPA (do 2 Mbps) Konektivita: bluetooth 2.1, Wi-Fi, mass storage, kábel Počet displejov: 1 Hlavný...

celá špecifikácia

Recenzie HTC HD7

michal

michal

Pridané: 25. marca 2012

10%

Neodporúča produkt
 • NIC
 • vsetko,najma nudny OS

šrot!!!

Overený zákazník Mobilné telefóny

Andrej

Pridané: 27. decembra 2011

Zakúpený v Mobilné telefóny

80%

Odporúča produkt
 • veľký 4,3 palcový displej
 • rýchle reakcie
 • foťák s dvomi diódami
 • operačný systém nesadne každému
 • slabšia výdrž batérie

S mobilom som spokojný.Dostal som presne to čo som chcel.Mobil s rýchlymi reakciami,veľkým displejom pre mňa kvalitným operačným systémom.Windows Phone 7 je zatiaľ ešte v celku neznámy operačný systém ale dovoľujem si tvrdiť ,že o také dva roky môže byť najlepším OS pre mobily.

Lukáš Kačmár

Lukáš Kačmár

Pridané: 23. októbra 2011

80%

Odporúča produkt
 • systém Windows Phone 7 (aktualizovaný na Mango),
 • veľký displej
 • pohodlné ovládanie,
 • organizácia kontaktov, hudby, obrázkov,
 • Wifi, GPS
 • stabilita systému
 • fotoaparát
 • slabšia výdrž batérie,
 • plastové telo,
 • reproduktor,
 • čitateľnosť displeja na slnku,
 • fotoaparát

V nasledujúcich riadkoch dopĺňam skúsenosti s telefónom počas dvoch mesiacov.

TELO
Na obvodovom léme telefónu sa objavili škrabance (napriek použitiu ochranného púzdra). Kryt batérie napriek pomerne častému otváraniu ostal stabilný. Samozrejmosťou ostalo slabé vŕzganie zadnej časti telefónu. Spúšť fotoaparátu stráca lesk - lesklá vrstva sa pomaly zodiera a vidno podklad.

DISLEJ
Objavili sa menšie škrabance aj napriek tomu, že telefón je v ochrannom púzdre. Ochrannú fóliu nepoužívam.

BATÉRIA
Výdrž cca 24 hodín (bez aktívneho sufrovania na internete, posluchu hudby a fotografovania, využívaný hlavne na telefonovanie a sms). Pri aktívnom pripájaní sa k internetu (youtube hlavne) výdrž rapídne klesá. Mango aktualizácia prináša úsporný režim vďaka ktorému je možné výdrž na nejaký čas zvýšiť.

FOTOAPARÁT
Ako som uviedol v predošlom postrehu. Nečakajte zázraky. 8 megapixel od Nokie je o niečom inom. Fotografie za denného svetla sú však pekné a vzhľadom k tomu, že ide o fotoaparát v mobile niet veľmi čo vytknúť. Nočné fotografie sú na tom trošku horšie napriek použitiu dvoch prisvetľovacích diód. Najkrajšie fotografie sú zblízka, fotené na makro režime.

HUDBA
K telefónu som dokupoval špuntové slúchadlá zn. Creative. Pri nastavení zvuku na Dolby Digital je posluch hudby zážitkom.

REKLAMÁCIA
Po viac ako mesiaci sa mi telefón začal po mango aktualizácii sám reštartovať. Zariadenie bolo reklamované - vymenená základná doska.
Po reklamácii funguje bez problémov.

Lukáš Kačmár

Lukáš Kačmár

Pridané: 13. augusta 2011

70%

 • veľký displej,
 • pohodlné písanie sms,
 • vynikajúca organizácia kontaktov,
 • vynikajúca organizácia hudby,
 • synchronizácia s facebookom,
 • windows mobile 7
 • priemerná výdrž batérie,
 • priemerný fotoaparát,
 • podpriemerný zvukový výstup
 • rozšíriteľná pamäť za cenu straty záruky,
 • plastové telo,
 • sluchátka nie sú špuntové, nedisponujú možnosťou prepínania skladieb
 • viditeľnosť na priamom slnku cca 20%.

Telefón vyvoláva zmiešané pocity, hlavne ak porovnáme konkurenčný produkt Samsung Omnia 7.

DISPLEJ
Prednosťou telefónu je veľký SLCD displej, avšak zamrzí podanie čiernej farby v porovnaní napríklad s displejmi Super Amoled. Zobrazenie obrázkov, podanie farieb je však veľmi kvalitné, pôsobiac prirodzenejšie než oproti Super Amoled. Čitateľnosť displeja je na priamom slnku minimálna.
Odporúčam pribaliť handričku na čistenie displeja, hlavne pri nastavení čiernej témy. S odtlačkami si rozumie :)
Mimoriadne pozitívne môžem hodnotiť odozvu na dotyky, ktorá je okamžitá, avšak pri väščom "zapackaní displeja" sa reakcie zhoršujú.

PLASTOVÉ TELO
Pri cene telefónu jeho prevažne plastové vyhotovenie určite prekvapí. Kryt batérie je mimoriadne tenký, miestami sa pri manipulácii s telefónom ozýva slabé vŕzganie. V porovnaní s už spomínaným modelom Omnia 7 (a nižšej cene) určite stojí plastové telo za zamyslenie.

FOTOAPARÁT
5 megapixelový fotoaparát určite neohúri. Dve prisvetľovacie diódy sú určite lepšie ako jedna, ale na kvalite výsledku rozhodne nepridávajú. Nečakajte dychvyrážajúci výsledok. Kvalitu snímku hodnotím priemerne.

AUDIO VÝSTUP
Reproduktor v zadnej časti tela telefónu je podpriemerný. V porovnaní s modelom HTC Wildfire S (dokonca aj Samsung Star) zvuk určite zamrzí.. Softvérová úprava (Dolby...) je k dispozícii, avšak v konečnom výsledku som sa rozhodol beztak vylepšenia vypnúť. Inými slovami - "chrastítko".
Ani od pribalených slúchadiel nečakajte zázrak. Hrajú... umožňujú zvýšiť, znížiť hlasitosť a prijať hovor. Možnosť prepínania skladieb budete čakať márne.

KONEKTIVITA
Štandardná - GPS, Wifi.... V niektorých recenziách sa môžete stretnúť s postrehmi užívateľov o problémoch s pripojením. S problémami som sa zatiaľ nestretol. Multimediálny obsah (hudba, obrázky) sa prenášajú cez program Zune (stiahnuteľný zo stránok Microsoftu, je však potrebné mať aktualizovaný systém v opačnom prípade inštalácia softvéru zlyhá).

VÝDRŽ
Podpriemerná. Telefón je potrebné pri priemernom používaní (pár pesničiek, pripojenie na wifi prípadne internet v mobile, pár snímok fotoaparátom a pár desiatok minút hovoru) nabíjať niekoľkokrát denne. Nepodarilo sa mi presiahnúť hranicu jedného dňa ! (Počas písania tejto recenzie je telefón tretíkrát na nabíjačke, spomeniem však, že displej mám nastavený na maximálny jas ináč je viditeľnosť a podanie farieb "mierne naprd" :)).

CENA
Je diskutabilné, či pri takejto cene sa oplatí vynaložiť za tento telefón viac ako 250 eur. Veľký displej nie je všetko a konkurenčné modely ako Samsung Omnia 7, HTC 7 Mozart prípadne HTC s Android ponúkajú lepší pomer cena / výkon.
S cenou to prepískol nielen výrobca ale i mobilní operátori (T-mobile ako zvyčajne - "najnižia cena telefónu" 219 Eur...)

OPERAČNÝ SYSTÉM
Windows Mobile 7 hodnotím celkom pozitívne. Android ponúka väčšie možnosti úprav nastavení, Windows Mobile 7 je však z môjho pohľadu prehľadnejší, farebne zladený a hlavne rýchly.
Ovládanie je veľmi intuitívne.

Po pripojení k počítaču je potrebné vykonať aktualizáciu sotvéru, ktorá zaberie viac než uvedených "pár minút".

Chýbať budú zvukové profily - hlasitosť je možné zvýšiť, znížiť, čím sa automaticky zníži nielen zvuková odozva telefónu ale automaticky i prehrávanie multimédií (videí, hudby). Pri uplnom vypnutí zvuku sa automaticky nastavuje vibračný režim.

Práca s internetom je pohodlná, doposiaľ som nezaznamenal problémy so zobrazením stránok.

Napriek relatívne veľkej podpore multimédií zamrzí zvukový výstup reproduktora, ktorý celkový dojem môže pokaziť.

ZÁVEROM: dominanta telefónu - 4,3" displej určite poteší, avšak z môjho pohľadu nedokáže vykompenzovať už spomínané nedostatky - zvukový výstup, fotoaparát či spomínanú plastovú konštrukciu. U tejto kategórie telefónov určite nie. Pre niektorých môže byť navyše tŕňom v oku operačný systém Windows Mobile 7. Kapacita batérie taktiež nevyvolá nadšenie, preto ak plánujete telefón skutočne aktívne využívať, pozrite sa po alternatíve s vyššou kapacitou. (Počítajte však s tým, že telo telefónu sa očosi zväčší, čo tomuto robusnému "mackovi" určite na kráse nepridá). Odporúčam zakúpiť ochrannú fóliu na displej - minimálne kvôli škrabancom, ktorým sa po určitom čase určite nevyhnete. (S odtlačkami prstov je to narovnako i keď výrobca uvádzal "Fingerprint Free" a o antireflekčnej vrstve nehovoriac. Na priamom slnku pomôže jedine slnenčník.)

Pokiaľ chcete telefón hlavne kvôli novému operačnému systému (čo u mňa bolo doménou pri výbere zariadenia aj kvôli neskoršej Mango aktualizácii) zvážte Samsung Omnia 7 či HTC 7 Mozart. Ponúajú minimálne kvalitnejšie kovové telá a vyššiu kapacitu batérie.

Acu Take

nováčik

Acu Take

Pridané: 5. júla 2011

100%

 • vykon
 • displej
 • rychle reakcie
 • win7, ale da sa nan zvyknut :)

Dobry telefonik, lahke ovladanie, je tam sice len anglictina comu rozumiem, ale tak windovs phone nemal na hodne verzii slovencinu. Nasiel som ze by SK resp. CZ lokalizacia mala byt spravena do konca roka, tak sa necham prekvapit. SK pevne pochybujem, ale CZ dufam ze bude :) to by uz potom bol fakt jeden z najlepsich telefonou na trhu :)

» Všetky recenzie produktu (10)

Vývoj ceny HTC HD7