LG KU990i Viewty

Pridať recenziu

Priemer z 237 hodnotení.

LG - 100 MB - 400 x 240 - Fotoaparát - 5 Mpix - Automatické ostrenie - Vstavaný blesk

Telefón má vstavaný 5 Mpix fotoaparát, ktorým možno zachytiť skvelé fotografie a natočiť prvotriedne video. Spojením úžasne zreteľného displeja a inovatívneho dizajnu vznikol mobilný telefón, ktorý nevyniká len skvelým vzhľadom ale aj komfortom použitia. ... viac »

V porovnaní cien u tohto produktu nie je zaradený žiadny obchod.

Vyhľadať produkt vo fulltexte

Recenzie LG KU990i Viewty

70% (166)
13% (31)
7% (16)
3% (6)
8% (18)

(94 z 100 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

Najprínosnejšie kritické recenzie

(16 z 23 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

....ja som nespokojna s bateriou....velmi kratko vydrzi....ani nie 12 hodin... Zobraziť celú recenziu

Všetky recenzie LG KU990i Viewty

Inak celkom dobrý mobil.

palo21

palo21

Pridané: 4. januára 2013

(Upravené 4. januára 2013)

• nic

Pridané: 17. mája 2012

(Upravené 17. mája 2012)

• dotykový displej, bluetooth
  • QWERTY klávesnica
  • nízka citlivosť dotykového displeja
  • okrem primárnej kamery funguje aj sekundárna kamera, napr. na videohovor
  • podpora súborov .doc, .xls, .txt...
  • podpora Javy a Flash
  • odolný dotykový displej (nepotrebuje fóliu)
  • zadný kryt mobilu je kovový
  • doba nabíjania baterky
  • chýba podpora wifi
  • 5 Mpx fotoaparát má v skutočnosti mizernú kvalitu
  • dlhá odozva medzi prepínaním z foto na video
  • možnosť nastaviť max. len 5 budíkov alebo len 5 poznámok
  • chýba časovač a stopky
  • chýba OS
  • občas neprečíta pamäťovú kartu
  • dlho sa zapína
  • slabá výdrž baterky

LG KU-990 je mobil s dotykovým displejom. Má podporu Bluetooth, bohužiaľ mu chýba podpora WiFi. Veľkou výhodou je, že podporuje súbory .doc, .xls, .txt takisto aplikácie v Jave a Flashi. Dotykový displej je pomerne odolný. Zadný kryt je z kovu, čiže sa neocapká a vyzerá dobre aj po rokoch. Doba nabíjania baterky je len vyše 2 hodín. Cena je takisto priaznivá.

Aj keď vie urobiť až 5 Mpx fotku, kvalita je mizerná. Nepáči sa mi, že nemá časovač a stopky, alebo má aspoň kalendár, poznámky (ale aj tu iba max. 5) a budíky (tiež max. 5). Takisto mu chýba operačný systém. Párkrát sa mi stalo, že som ho musel zapnúť a vypnúť, lebo nechcel prečítať pamäťovú kartu. Keď sa zapína, trvá to dlho. Baterka dlho nevydrží.

• Áno (3)
BlackGhost

BlackGhost

Pridané: 29. decembra 2011

• dá sa s ním aspoň volať :D Nič
  • Všetko
  • 5mpx Foťák Ha moj starý mobil má 2mpx a fotí krajšie
  • Budík niekedy zamrzne všetko som k tomu musiel dokupovať
  • dotiková klavesnica niekedy nereaguje
  • nejdú témi niejdu pridávať hry atď....
  • obrazovka sa hneď poškrká
  • sám od seba sa vypne.
  • je toho tak moc ze sa to ani mi nechce písať

nekupujte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

neviem či som nedostal akýsi nepodarok ale fakt nekupujte !!!

• Nie (9)
Soulreaver

Soulreaver

Pridané: 1. augusta 2011

• 3,5 mm jack,
  • velmi kvalitne videa (640 x 480), rovnako kvalitny fotoaparat (zalezi ale od modelu, ktory clovek zozenie),
  • funkcia nahravania videa v spomalenom zabere
  • vcelku odolny kryt(samozrejme az na dotykovy display ktory sa velmi lahko poskriabe), mobil mi spadol niekolkokrat a funguje bezproblemovo,
  • velky display
  • slaba vydrz,
  • zivotnost pribalenej baterie pomerne kratka - bateria sama od seba zoxidovala a presne po skonceni zaruky sa uz nedala nabit,
  • spomalene reakcie telefonu pri vacsom mnozstve dat,
  • ziadna podpora od LG - vydali jeden typ softwaru (ktory si operatori upravovali)a koniec,
  • nekompatibilita,
  • velmi tazko sa na tento telefon zhanaju aplikacie/hry/,
  • temy sa pridavat v podstate nedaju oficialnym sposobom,
  • dost casto problemy s nastavenim vyzvanacieho tonu vo formate mp3,
  • pribalene sluchatka sa velmi lahko zlomia,
  • zadne priblizovacie koliesko sa velmi lahko zanesie,
  • nie je stavany na vacsie ruky - treba pouzit pero pri pisani sms

Tento telefon vlastnim uz takmer 3 roky, kupoval som ho vtedy este za 7 500 SK a vselico som si s nim preskakal. Najvacsi problem nastal ked mi zoxidovala bateria, nastastie 10E za novu nie je az tak vela. Na to ze bol medzi prvymi dotykovymi mobilmi, je to vcelku kvalitny kusok az na zopar veci, s ktorymi sa ale da zit. Kvalita videa je este aj na dnesnu dobu nepopieratelne vynikajuca (az na to ked ma nahravat hlasnu hudbu etc)

Lenka

Lenka

Pridané: 25. júla 2011

• nemá wifi
  • kazí sa
  • zasekáva sa
  • zlý dotykový display - veľmi zle sa ovláda, oproti iným dotykovkám, ktoré sú oveľa kvalitnejšie
  • je strašne hrubý a mohutný
  • foťák bol nekvalitný napriek 5Mpx
  • prehrávanie obrázkov a fotiek v prehrávači vôbec nebolo možné, keďže sa mi to nikdy nenačítalo,
  • je strašne spomalený
  • niekedy nečítal mi pamäťovú kartu
  • hlasitosť sa nedá úplne stíšiť, minimálna hlasitosť je dosť vysoká
  • najvyššia hlasitosť je zas slabá (nízka)
  • veľmi zle sa ovláda a pohybuje v prehrávači hudby

Neviem, či ja som dostala nejaký nepodarok, ale za tento mobil som dala 260 eur a vydržal asi pol roka, bol otrasný. Mala som LG KU990i a bol to najhorší telefón s akým som sa stretla. Po pol roku sa mi pokazil

• Nie (3)
Wawingwave

Wawingwave

Pridané: 7. februára 2011

(Upravené 7. februára 2011)

• mam ho uz 2 roky a stále funguje na 100%
  • mohutný 5mpx. fotoaparát
  • celkom dobrá pamäť
  • vstavaný blesk
  • zlé prehliadač internetu
  • nemá WIFI

No keď som si ho kupovala ja tak ma stál 6000sk má veľmi silnú vydrž batérie a tiež tak mohutný 5mpx. fotoaparát ma operačnú pamäť 64mb a v základe mate 4 témy .ma jednu skvelú vlastnosť dokáže robiť foto z videa v balení je-nabíjačka,USB conector, sluchtká (jack),CD(s LG),užívateľská príručka,a čo ma prekvapilo je tam náhradná fólia na mobilný telefón ale na jeho veľkosť je veľmi ľahký(112g) a strašne pevná konštrukcia koľko krát mi už spadol a ani skrabanček na nom není. jeho jediním mínus je že nemá WI-FI.ale tieš je pravda ze není to úplne ten najnovší mobilný telefón.a má veľký displej (400x240)...a má rozmery: Široký je 54mm Vysoký je 103.5mm a Hlboký je 14.8mm.Tiež musím povedať že je na nom horný prehliadač internetu.

• Nie (1)
peter

peter

Pridané: 30. decembra 2010

(Upravené 2. januára 2011)

• 5 mpx fotak
  • dotikovi Display
  • viborna značka LG
  • video hovor
  • skveli dizajn
  • proti tomuto mobliu nemam nič je fakt klasa

je to výborní mobil presne takíto tip mam len čiernej farby

• Áno
verča123

verča123

Pridané: 20. septembra 2010

(Upravené 20. septembra 2010)

• super fotoaparát
  • farba
  • možnosť pam.karty
  • bluetooth
  • dotykový
  • žiadne chyby som nanešla

Mobil má krásny design,ľahko ovladateľný,super fotoaparát,
odporúčam tento produkt

• Nie (6)
Chcem to

Chcem to

Pridané: 6. septembra 2010

(Upravené 20. septembra 2010)

• Video 640 x 480
  • Zlé prehliadanie internetu
  • Nieje Wi-Fi
  • Galéria mrzáva
  • nemá temy

Tento mobil som kúpil pre vyhodnu cenu.
Jeho krity nevrzgajú.

Ivusik

Pridané: 21. júna 2010

(Upravené 21. júna 2010)

• podpora formatu DivX
  • xenonovy blesk (redukcia cervenych oci)
  • miesto pre uchytenie snurky na krk
  • displej dobre viditelny na slnku
  • dobré ovládanie
  • slaba vydrz baterie
  • chýba kryt na fotoaparate
  • dve java aplikacie sa naraz nedaju spustit
  • pri prepinani rezimov siete mi blbne pripojenie na web
  • k filmom nefungujú titulky

LG KU 990 Viewty je veľmi zaujímavé zariadenie. Tento telefón ma dostal najmä prehrávaním filmov vo formáte AVI s kódovaním DivX. LG Viewty teda nie je len veľmi dobre vybavený telefón, ale aj štýlovka. KU990 sa nemusí hanbiť ani za zábavnú, ale ani za pracovnú výbavu. Zvyknúť si musíte len na dotykové písanie textu, na ktoré sa zvyká podľa mojej mienky veľmi ľahko. I keď s mnohými mobilnými telefónmi sa so svojím 5 megapixelovým fotoaparátom nemôže rovnať, mám ho už niekoľko rokov a na tento telefón nedám dopustiť! Určite odporúčam.

• Áno (19)
  • Nie (3)
Overený zákazník Aukro.sk

Dalibor Košút

Pridané: 19. mája 2010

Zakúpený v Aukro.sk

• je to štýlový a dobre sa obsluhujúci mobil
  • aj cena ma hlavne zaujala

som spokojní

• Áno (14)
  • Nie (9)

Pridané: 16. mája 2010

• Zlé ovládanie, nemá kábel na spojenie s počítačom

LG je šit

• Kalendár
  • Kalkulačka
  • DivX prehrávač
  • TV výstup

Unikátny mobilný telefón s dotykovým displejom a 5 megapixelovým fotoaparátom, ktorý má stabilizátor obrazu. Fotoaparát automaticky zaostruje na predmet v zaostrovacia oblasti uprostred hľadáčika. Revolučný je aj možnosť manuálneho ostrenia pomocou krúžku okolo snímača. Nahrávať sa dajú aj videosekvencie s použitím stabilizátora a rýchlosťou až 120 snímok za sekundu.

Podpora sietí 3. generácie zaisťuje vysokorýchlostný prenos dát alebo videohovory. K tomu je telefón vybavený aj druhým fotoaparátom, ktorý je umiestnený nad displejom telefónu. Telefón je vybavený veľmi kvalitným displejom s dotykovou technológiou a zobrazenie až 262 tisíc farebných odtieňov v nadštandardným rozlíšenie 240 x 400 bodov. Interná pamäť činí 100 MB. Telefón je vybavený aj slotom na pamäťové karty typu micro SD. Ďalšou výhodou je DivX prehrávač a televízny výstup.

• Nie (5)

Pridané: 24. marca 2010

• naj

rgszg

• Nie (13)
jaroslava

jaroslava

Pridané: 19. februára 2010

....ja som nespokojna s bateriou....velmi kratko vydrzi....ani nie 12 hodin...

• Áno (16)

• nemá infraport
  • nemá wifi
  • nemá operačný systém
  • nemá funkciu televízie
  • nemá funkciu stlač a hovor

V predaji sú už len posledné kusy, lebo LG KU990 sa už nevyrába. Je tu jeho nástupca LG KU990i.

• Áno (11)

Pridané: 8. januára 2010

(Upravené 13. januára 2010)

• Špičkový fotoaparát v tej dobe
  • Multimédiá
  • Dotykový displej
  • Pamäťové karty
  • Spracovanie
  • Pomalosť
  • Pamäťové karty len do 2 GB (8 GB s problémami)
  • Nízká citlivosť dotykového displeja
  • Slabá čiteľnost displeje na priamom slnku

LG Viewty ma nadchol i sklamal, bol som unesený z kvalít fotoaparátu, kvalít vytvárania videonahrávok, ale zamrzelo ma, že výrobca sa s podporou tohoto telefónu vôbec nepáral a doslova sa naň vykašlal. Obmedzenie pamäťových kariet by ešte možno šlo odstrániť, a na pomalosti telefóny by sa tiež dalo zapracovať, len keby se chcelo.

• Áno (13)

Pridané: 10. decembra 2009

(Upravené 10. decembra 2009)

v

• Áno (15)
  • Nie (11)
Katusa

Katusa

Pridané: 19. novembra 2009

• telefon je v skutocnosti mensi ako sa zda
  • kovovy zadny kryt (nezanechava otlacky)
  • posuvna krytka pre konektor
  • miesto pre uchytenie snurky na krk
  • ziadne vrzganie krytov
  • tlacidlo pre funkciu zamky klavesnice a stabilizatoru obrazu
  • displej dobre viditelny na slnku
  • multitasking
  • prepracovany register hovorov
  • Black List
  • 5 budikov
  • prerzonalizacia
  • moznost ulozenia viacerych e-mailovych uctov
  • moznost ovladat java aplikacie soft. klavesami
  • manualne zaostrenie pri foteni, stabilizator obrazu
  • kvalita videii, 120 fps nahravanie (spomalene)
  • podpora formatu DivX
  • xenonovy blesk (redukcia cervenych oci)
  • konektor je na lavej strane fonu (podobne ako u SE)
  • absencia krytu fotoaparatu
  • tlacidlo spuste nereaguje vzdu korektne a casto sa meni citlivost pri stlaceni
  • zla citlivost pri rolovani v polozkach menu
  • qwerty klavesnica sa neda vyuzit pri zadavani adresy v prehliadaci
  • nedotiahnuty vstavany prehliadac
  • absencia softverovej klavesy ''c''
  • slaba hlasitost pri hovore
  • dve java apl. sa naraz nedaju spustit
  • pri prehravani hudby na pozadi chyba obladanie pre pauzu pretacanie a prepinanie skladieb (ovladat sa da len hlasitost)
  • fotoaparat je len priemerny
  • slaba vydrz baterie
  • pri prepinani rezimov siete mi blbne pripojenie na web

Co sa tyka kvality foto, LG KU990 je podla mna len priemerny a urcite bude mat viacerych premozitelov. Fotoaparat foti lepsie pri manualnom nastaveni ISO. Xenónový blesk je veľmi dobre účinný do vzdialenosti 1 až 2 metre.
Tip: Prednu kameru mozete vyuzit ako zrkadlo.

• Áno (12)
ikar

ikar

Pridané: 18. novembra 2009

• fotoaparát: 5 Mpix (2592 x 1944 b.), autofocus, xenónový blesk, stabilizátor obrazu, záznam videa (VGA DivX 30fps, QVGA DivX 120fps),
  • pamäť: 170 MB + microSD (do 2 GB), 500 kontaktov, 300 SMS, 100 udalosti + 100 uloh,
  • správy: SMS, MMS, e-mail,
  • globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA,
  • lokálny prenos dát: Bluetooth 2.0 + EDR, kábel (vlastný konektor), mass storage (online),
  • hudba: MP3/AAC prehrávač, 3,5 mm jack (adaptér v balení), FM rádio (s RDS), A2DP,
  • ostatné: Java, minimalizácia (Java) aplikácií, multitasking (nie Java), WAP 2.0, HTML, videohovor, prehliadač dokumentov, editor videí.
  • Neobsahuje/nepodporuje:
  • aktívny pohotovostný režim, aktívny kryt objektívu, RSS, IrDA, Wi-Fi, GPS, blogovanie.

LG KU990 Viewty je veľmi zaujímavé zariadenie. Tento telefón ma dostal najmä prehrávaním filmov vo formáte AVI s kódovaním DivX. Stačí skopírovať 800 MB film do telefónu (na pamäťovú kartu v nom) a za pár minút sledujete. Samozrejme len v pôvodnom znení alebo s dabingom, na titulky zabudnite. Viewty vyniká aj záznamom pekných videí s VGA rozlíšením, alebo QVGA videí so záznamom neuveriteľných 120 snímok za sekundu, ktoré potom sledujete osemnásobne spomalené. Päťmegapixelový fotoaparát patrí k priemeru, kvalitou ho tromfne viacero iných konkurentov. Tí však nemajú veľký širokouhlý dotykový displej a ovládanie prispôsobené prstom. LG Viewty teda nie je len veľmi dobre vybavený telefón, ale aj štýlovka. KU990 sa nemusí hanbiť ani za zábavnú, ale ani za pracovnú výbavu. Zvyknúť si musíte len na dotykové písanie textu.

• Áno (6)
George_O

George_O

Pridané: 5. novembra 2009

• Pomer cena/výkon
  • Robusné telo s kovovým zadným krytom a bočnicami
  • Dotykový display
  • Virt.querty klávesnica+písanie perom (prstom)
  • Slušná multimediálna podpora
  • Výstup na TV (odskúšané-veľmi kvalitný ak je kvalitné video)
  • Prezeranie dokumentov pdf, doc, xls
  • Podpora Javy vrátane hier s využitím dotyk.displayu
  • Spustenie flash aplikácii (do 100 Kb)
  • pre PC: voľne stiahnuteľný divx converter (modifikovaný pre mobili + po zadaní výr. čísla, presný návod + dowload na internete http://cz.lge.com... converter pracuje rýchlo intuitívne a spoľahlivo, po konverzii zručene prehráte všetky videá a LG KU990 (v rámci licencie nie je sprístupnená konverzia DVD)
  • Dôvod kúpy:
  • Kúpené v Orange za 49,-EUR (+2 roky viazanosť)
  • Neštandartný výstup na sluchadlá-treba redukciu
  • Sluchadlá/TV výstup/nabíjačka sú zlúčené na 1 slot
  • Pamäť. karta sa vkladá pod baterku -> počas prevádzky nie je možná túto vybrať.
  • Dlhšia odozva pri prepnutí do režimu foto / video
  • Pri väčšom zaťažení slabšia výdrž batérie
  • Rádio nemá hlasitý odposluch
  • Velmi nedopracovaná SW podpora pre PC (LG PC Suite) - dlhá odozva, pomalé reakcie, neprehľadné spracovanie a ovládanie, použiteľné len na editovanie tel. zoznamu a správu SMS. Pre spracovanie a spravovanie mp3 súborov použite iné programy, dobrým riešením je Nokia Music manager
  • Podpora Micro SD do 2GB (ja som spojazdnil 8GB)
  • Pri nasadení 8GB Pamäť karty (POZOR-doporučneá 2GB):
  • Pomerne pomalá odozva pri načítaní/spustení videa (prehráva potom v pohode)
  • Veľmi dlhé aktualizovanie hudobnej knižnice (pri 8GB Karte).

Mobil som kupoval v rámci viazanosti od Orange síce za 49,- EUR ale bez prakticky akéhokoľvek príslušenstva - orange dodáva len nabíjačku a bluetooth sluchadlo. Ostatné veci ako USB kábel, redukciu na slúchadlá ako aj slúchadlá samotné, stylus si treba dokúpiť. Mojim hlavným dôvodom kúpy bola multimediálna podpora vrátane prezeračov dokumentov.

Základné a štandartné funkcie ako telefónny zoznam sms nebudem opisovať, za zmienku stojí virt. querty klávesnica a písanie priamo na display (to chce trochu cviku - manuál obsahuje aj vzory akým ťahom písať jednotlivé písmená.) POZOR: pri tomto písaní textu nie je podporená diakritika, tá funguje len pri písaní na klasickú klávesnicu mobilu, tu je možné aj použiť inteligentné vkladanie pomocou T9 - mimochodom veľmi vydarené pre slovenčinu. tel. zoznamu možno priraďovať fotky, je tu možné zadať skutočne množstvo údajov, tel. čísiel, e-mailových adries a pod.. Vyhľadávanie je intuitívne podľa napísania prvých písmen, ale pozor, musíte zvoliť metódu vyhľadávania či podľa krstných mien alebo priezvisk.

Pomerne poteší podpora multimédií, veľkým plusom je prehrávanie divixov čo napríklad nemá Nokia 5800 (možno už je k stiahnutiu Player, neskúmal som), následne ak máte TV kábel bez problémov môžete pozerať film priamo na TV - odskúšal som na 108 cm plazme, obraz bol výborný, nezasekával sa. Podpora audia je tiež široká, mobil prehráva dokonca nekomprimované wav súbory, čo som videl 1. krát v rámci mobilov, + podpora aac, wmv, a samozrejme mp3. Ak chcete používat info o skladbe a albume resp. interpretovy pomocou ID3 Tagov tak toto funguje len pri mp3 (vrátane obrázka albumu). Tu sa dostávame k prehrávaču hudby a hudobnej knižnici. Prehrávač je štandartný, ukazuje názov skladby, albumu, interpreta + obrázok albumu. Max bitrate mp3 je 198kb, NIE JE podporovaný VARIABILNý bitrate - ak máte takéto mp3 neprehrá - teba ich prekonvertovať na konšt. bitrate. Obrázok albumu by nemal prekročiť 150kb ale nie som si istý. Hudobná knižnica automaticky (po každej zmene) roztriedi skladby buď podľa názvu albumu, alebo podľa interpreta. V porovnaní z Nokiou je to dosť obmedzujúce, nakoľko po voľbe interpreta sa neobjavia jednotlivé albumy ale vysype Vám všetky skladby ktoré od daného interpreta máte v pamäti, pomocou môžu byť playlisty. A tu je ďalší problém: Playlisty je možné zostaviť priamo v telefóne alebo pomocou LG PC Suite. Oba postupy sú dosť neprehľadné a zdĺhavé, tu mi chýba napr. vytvorenie playlistu priamo zo zoznamu albumu (tu zase napeduje nokia). Zvuk cez sluchaka je naozaj dobrý, doporučujem použiť kvalitnejšie sluchadlá, odskúšané mám Sennheiser mx300 (štuple), cez redukciu však v pohode utiahne aj veľké hi-fi mušle. Mobil podporuje aj TV stream, toto je však potrebné predplatiť u operátora ja som do Orangu zaplatil dosť, takže službu nevyužívam, neviem posúdiť.

Fotografovanie - za slnečných podmienok prekvapivo dobré, tu sa odrazí sila 5 MP fotoaparátu. Nadšenie pohasne pri fotení za šera, alebo pomocou blesku - je to len mobil a podobne ako u ostatných značiek a modelov fotky sú zrnité ozaj len ilustračné. Netreba však zúfať, drahšie modely ako napr. Nokia N95 má rovnaké problémy - jednoducho veľká optika sa nedá nahradiť jednou čočkou, nech je rozlíšenie akékoľvek veľké. Fotografie môžete samozrejme v rámci mobilu upravovať, editovať jas, farby, pribalené sú aj niektoré efekty ako negatív, sépia a pod... Editácia fotografii je tu (v rámci mobilu) na veľmi slušnej úrovni, ovládanie je pomerne jednoduché, možnosť zrušenia editácii a pod.. skrátka môžete sa zabávať.

Video - záznam QVGA DivX 120fps, neočakávajte žiaden zázrak, podobne ako u ostatných porovnateľných mobiloch je video pozerateľné len an displai Vášho mobilu - pru zväčšení (napr. na PC) je to nepozerateľné - záznam ozaj len ak potebujete niečo rýchlo zdokumentovať. K video patrí aj predinštalovaný SW v mobile muvee studio, jedná sa o editor videí v živote som to nevyužil, editujem videá v počítači.

Prepínaie režimov foto/video/play - posuvným tlačidlom na Ľ bočnej stene, pri prepínaní rátajte zo zdržaním pokiaľ sa prepme na požadovaný mód - toto je ďalšou nevýhodou tohto telefónu.

Rádio - funguje len pri zapojení sluchatiek a nie je možný hlasitý odposluch - táto funkcia mi absentuje najmä pri rádiu - človek by si rád vypočul správy BEZ sluchatiek v ušiach, toto dosť nedomysleli. Inak funguje štandartne, citlivosť nie je bohvie aká, údajne podporuje RDS - v živote som to nevyladil

Hry - pre milovníkov mikroskopických postavičiek pobehujúcich po display vrelo doporučujem. Doposiaľ som spustil všetky jawa hry, + existujú hry napísané priamo na tento mobil (futbal, tenis, biliard, nejaké plošinovky) je toho veľa, hry bežia v pohode a tu je skutočne plusom veľký dotykový display - skúste si zahrať futbal tak že hráčov ovládate priamo dotykom prsta na trávniku - veľká zábava (hoci som neni veľkým fandom hier).

Čo sa týka internetu a prehliadačov doporučujem recenzie tu: http://www.fony.sk... nájdete tu aj podrobný popis ostatných funkcií.

Záver:
Kto hľadá multimediálny mobil na lepšej úrovni s dotykovým displayom do sumy 100-150 EUR je na správnom mieste. Nakoľko vyššie modely sú minimálne 2 x tak drahé musíte tu rátať s kompromismi, najmä čo sa týka rýchlosti - model je pomerne dlho na trhu, nemá operačný systém, nemá Wifi, a určite vo svojej kategórii je prekonaný novšími modelmi. Ak nepatríte medzi najnáročnejších spotrebiteľov dá sa stýmto modelom ešte stále v pohode fungovať. Pri použití predpísanej 2GB pamäť. karty je dokonca aj pomerne rýchly. Ja som potreboval niečo na cesty a dovolenky, pre zahnatie nudy - tento mobil absolutne vyhovuje

• Áno (94)
  • Nie (6)

mobilenet.cz

Pridané: 2. júna 2008

LG KU990 Viewty: bez kláves, jó, to je nářez

LG KU990 Viewty je nástupce modelu Prada. Telefon disponuje dotykovým displejem s úhlopříčkou 3 palce, 5 Mpx fotoaparátem s autofocusem, xenonovým bleskem, manuálním ostřením a možností nahrávat VGA video s 30 snímky/s nebo QVGA se 120 snímky/s. Nechybí ani kvarteto datových služeb v podobě GPRS, EDGE, 3G a HSDPA. 4x VIDEO

Celá recenzia na mobilenet.cz
  • Áno (7)
Overený zákazník Aukro.sk

Miroslav Richtarik

Pridané: 26. decembra 2011

(Upravené 26. decembra 2011)

Zakúpený v Aukro.sk

• trosku menej kvalitny dotyk a obcas vypina pamatovu kartu ... ale som spokojny s kvalitou fotaku :)

odporucam :)

• Áno (1)