Nokia 5230

Symbian
115 g
Možnosť pamäťovej karty

• , zakúpené v E-Nokia

Produkt sa mi dobre používa má jednoduché ovládanie a veľa možností ako s ním pracovať som sním nadmieru spokojná.

• , zakúpené v HEJ.sk

• velky display
    • navigacia
    • budik funguje nepredvidatelne a ma nepohodlne ovladanie
    • nepohodlny pristu ku microSD karte
    • fotak

vid "pre"

• , zakúpené v E-Nokia

• dotykovi displej,
    • ovi mapy
    • jednoduche ovladanie
    • maly displej

pre nenaročneho zakaznika ho odporučam a s ovi mapmi mam tiež dobre skusenosti

Konštrukcia
dotykové
Operačný systém
Symbian
115 g
Možnosť pamäťovej karty

Príťažlivé zariadenie Nokia 5230 so žiarivými farbami, dotykovým užívateľským rozhraním, veľkým širokouhlým displejom a vylepšeným prehrávačom médií v sebe spája inovačný dizajn a špičkové technológie. Nokia 5230 s dotykovým displejom je určená pre všetkých, ktorí žijú aktívnym životom a používajú svoj mobilný telefón ako hlavný prístroj pre počúvanie hudby, zhotovovanie fotografií a videa alebo online zdieľanie. Nokia 5230 umožňuje jednoduché získavanie nového obsahu. Priamo do telefónu možno sťahovať najnovšie skladby z Nokia Music Store alebo hry, videá a ďalšie aplikácie z Ovi Store.

Prístroj je taktiež vybavený asistovanou navigáciou A-GPS vrátane najnovšej verzie Ovi Maps. Nechýbajú letecké fotografie, 3D zobrazenie terénu s viac ako 200 mestami a terénne mapy pre pešiu aj automobilovú navigáciu. Návšteva Ovi Store je z novinky Nokia 5230 veľmi ľahká. Internetový obchod je dostupný priamo z úvodnej obrazovky telefónu. Zákazníci tak môžu okamžite začať sťahovať populárne aplikácie alebo hry, s ktorými si vylepšujú svoj prístroj, aby bol ešte zábavnejší. Na Ovi Store neustále pribúdajú nové aplikácie, hry, videá a mnoho ďalšieho obsahu. Môžu ho využívať majitelia viac než 75 prístrojov Nokia.

Nokia 5230 je vybavená hudobným prehrávačom s jednoduchou obsluhou. Telefón dokáže prehrávať hudbu až 33 hodín. Na vybraných trhoch bude Nokia 5230 dodávaná so službou Comes With Music, ktorá prináša rozsiahlu ponuku hudby. Pre najlepší hudobný zážitok umožňuje prístroj pripojenie ľubovoľných slúchadiel vybavených 3,5 mm AV konektorom. V neposlednom rade je Nokia 5230 vybavená mediálnou lištou, ktorá ponúka priamy prístup k obľúbeným položkám a aplikáciám, ako sú hudobné súbory, fotografie, YouTube alebo Ovi Share. Na špeciálnej komunikačnej lište možno pridať až 20 fotografií najbližších priateľov. Vďaka tomu sa s nimi rýchlo a ľahko spojíte, prípadne máte k dispozícii kompletnú históriu komunikácie vrátane prehľadu hovorov, zdieľaných fotografií alebo e-mailovej a SMS komunikácie. Nechýbajú ani najnovšie zmeny statusov z komunitných sietí., Balenie obsahuje:, Nokia 5230, Vysokoúčinná nabíjačka Nokia (AC-8), Batéria Nokia (BL-5J), Stereofónny headset Nokia (WH-102), Stylus Plectrum CP-306, Používateľská príručka

Bezplatná navigace pro OVI Maps!

Fyzické vlastnosti, napájení a paměť

• Provedení: klasické s dotykovým displejem
  • Rozměry: 111 x 51,7 x 14,5/15,5 mm
  • Hmotnost: 113 g (bez stylusu)
  • Hmotnost: 115 g (se stylusem)
  • Objem: 78 cm3 (bez stylusu) / 83 cm3 (se stylusem)

Dotykový displej s dobrou odezvou a hmatovou zpětnou vazbou

Akcelerometr pro automatické přetáčení displeje na šířku/výšku

Čidlo přiblížení pro úsporu energie a prevenci bezděčných dotyků

Displej a 3D

• Velikost: 3,2 "
  • Rozlišení: 640 x 360 pixelů (nHD), obraz s poměrem stran 16:9

Až 16,7 milionů barev

Plně dotykový displej

Klávesy a ovládání

Dotykový displej

Vyhrazené klávesy pro fotoaparát, hlasitost, vypnutí/zapnutí, odeslání/ukončení a spuštění aplikace (nabídku), dále dotyková klávesa multimediální lišty pro přístup k hudbě, galerii, sdílení on-line, videocentru a webovému prohlížeči

Přídavné položky na výchozím displeji pro pauzu/přehrávání, vpřed, vzad

Hlasové příkazy

Vyměnitelné barevné kryty baterie

Konektory

Konektor microUSB, vysokorychlostní USB 2.0

Nokia AV konektor 3,5 mm

Paměť

Slot pro paměťovou kartu microSD, max. 16 GB, možnost rychlé výměny bez nutnosti vypnout telefon 70 MB vnitřní dynamické paměti

Napájení

Režim Letadlo

Datová síť

CSD

HSCSD

GPRS/EGPRS class B, multislot class 32, maximální rychlost 177/296 kbit/s (DL/UL)

EDGE class B, multislot class 32, maximální rychlost 177/296 kbit/s (DL/UL)

WCDMA 2100, maximální rychlost PS 384/384 kbit/s (UL/DL),

CS 64 kbit/s

HSDPA, cat. 6, maximální rychlost 3,6 Mbit/s (DL)

Podpora TCP/IP

Lokální připojení a synchronizace

Bluetooth verze 2.0 - Profily Bluetooth: A2DP, AVRCP

Podpora protokolu MTP (Mobile Transfer Protocol)

Přímý tisk na kompatibilních fototiskárnách

Podpora synchronizace s PC pomocí Nokia Ovi Suite

Služby

Vytáčení podle jména nezávislé na uživateli (SIND)

Správa hovorů

Zabudovaný handsfree reproduktor

Rozpoznání čísla u hovorů a zpráv

Automatické přijetí hovoru prostřednictvím headsetu nebo sady do auta

Přijetí hovoru libovolnou klávesou

Signalizace dalšího hovoru, přidržení hovoru, přesměrování hovoru

Sledování délky hovoru

Seznamy přijatých a zmeškaných hovorů a seznam volaných čísel

Automatické opakované vytáčení

Rychlé vytáčení

Hlasové vytáčení vytáčení nezávislé na uživateli a hlasové příkazy (SIND)

Podpora vytáčení předem stanovených čísel

Vibrační vyzvánění (interní), také s hmatovou zpětnou vazbou

Postranní klávesy pro ovládání hlasitosti

Vypnutí/zapnutí mikrofonu

Lišta s kontakty pro 20 kontaktů s fotografiemi a historií komunikace (SMS, e-mail, webové zdroje)

Mluvicí vyzvánění

Konferenční hovory až s 6 účastníky

Zprávy

SMS

Hromadné mazání SMS

MMS verze 1.3, velikost zprávy maximálně 600 kB

Automatická změna velikosti obrázků pro MMS

Zvukové zprávy Nokia Xpress

Vyhledávání Nokia Mobile Search

GPS a navigace

Vestavěná asistovaná navigace A-GPS

Aplikace Ovi Maps

Bezplatná navigace pro OVI Maps!

Obraz a zvuk

Fotografování 2megapixelový fotoaparát

Obrazové formáty: JPEG

Čidlo CMOS 3x digitální zoom

Video

Hlavní fotoaparát

• Záznam videa v rozlišení až 640 x 480 pixelů a až 30 snímků/s (vysoká TV kvalita), až 640 x 352 pixelů a až 30 snímků/s (širokoúhlá kvalita), až 320 x 240 pixelů a až 30/15 snímků/s (vysoká/normální kvalita pro e-mail), až 176 x 144 a až 15 snímků/s (kvalita pro sdílení)
  • Až 4x digitální zoom pro video
  • Nahrávání videa ve formátech: .mp4, .3gp
  • Nahrávání zvuku ve formátech: WAV (normální), AMR (MMS), AAC/MP4 (vysoká kvalita)

Obsah balení:

Přístroj Nokia 5230

Držák do auta Nokia CR-119 s úchytem na sklo HH-20

Bezplatná aplikace Ovi Maps

Paměťová karta microSD 2 GB (zasunuta v telefonu)

Vysoce účinná nabíječka Nokia AC-8E

Baterie Nokia BL-5J

Stereo headset Nokia WH-102

Stylus v podobě trsátka s poutkem na zápěstí Nokia CP-306

Uživatelská příručka

Kompletní specifikaci naleznete na: http://www.nokia.cz/produkty/telefony/nokia-5230/specifikace

• Veľmi dobrý multifunkčný pomocník na každodenné použitie.
    • Pri páde z malej výšky ľahko poškoditeľný obal. Občas 3 x ročne zamrzne, treba reštartovať vybraním baterky. 1 x za tri roky mi z neznámych dôvodov vypadla sieť, treba reštartovať. Asi raz mesačne displej nereaguje na dotyk (najmä po dobití, pri zadávaní PIN, treba asi 4 až 5 krát reštartovať, aby začal reagovať).

S výrobkom som veľmi spokojný.

• mobil, ktorý všetko vydrží môžete s ním hrať hocijaké športy je the best

Proste najlepší

• výdrž batérie
    • na to že je tam 2Mpix. foták tak fotí skvele
    • odolný
    • perfektná hud. knižnica
    • ľahký prístup k pametovj karte
    • nemá blesk

Tento mobil by som si kúpila znovu aj napriek tomu že nemá wifi, .... Aj ked som mala nový mobil tak som stále používala tento ... utiahli sme spolu už asi 3 roky, keby mi nepukol displej tak ho používam stále ... a aj teraz rozmýšľam že ho dám do opravy. Je to veľmi spoľahliví pomocník. :))

• Vyhodna cena
    • Pekny dizajn
    • Dobre prehravanie pesniciek
    • Je nerozbitny
    • Lahke ovladanie
    • Nema wifi
    • Fotky nie su moc kvalitne

Tento mobil by som doporucila ludom co nie su moc narocni a potrebuju na nom len volat a pisat sms a je vhodny podla mna pre deti lebo jeho cena je dost nizka a vyhodna :-)

• Nerozbitný - pravá Nokia :D
    • Zlý foťák
    • Blbne - niekedy sa mi sám od seba vypne
    • OS
    • Mrzne

Mobil pre nenáročných, najpr.som si myslela že je úplne super no už ho mám 3 roky a fakt mi lezie na nervy. Mrzne,blbne nič poriadne sa tam nedá nainštalovať a niekedy by som ho najradšej zo zlosti o zem šmarila. Nie je moc dobrý, ja osobne neodporúčam, ale je to otázka vkusu a aj toho čo od svojho mobilu očakávate. :D

• značka(môj prežil dosť pádov)
    • podporuje MicroSD
    • jednoduchý(aj systém)
    • dizajn
    • výborný reprák
    • batéria (4-6 dní)
    • absencia Wifi
    • systém- je síce jednoduchý ale nudný...(symbian)
    • niekedy mrzne-pomalé rekacie
    • fotoaparát len 2MP čo je žalostné
    • veľmi ľahko sa poškriabe
    • len 70MB internej pamäte !
    • pri pozeraní filmov sa veľmi rýchlo vybije...

Používam tento mobil 3 roky a zatial som priemerne spokojný.OS symbian je nudný takže vylepšil som si to aplikáciou SPB mobile shell ktorá to ako tak oživila. Má spomalené reakcie a zlý fotoaparát. Tento mobil doporúčam tým ktorý si potrebujú zavolať, napísať SMS, ale zázraky od tohto telefónu nečakajte. Pre náročnejších skôr odporúčam iOS/Android/WP7/8. Keby som vedel aký je už by som si ho viac nekúpil...

• jednoducho pouzitelny
    • pekne zobrazenie stiahnutych obrazkov
    • vyborne sa pouziva
    • pri prehravani hudby (nahradi aj mp3 alebo mp4 prehravace)
    • wifi
    • slaby fotak

Tento telefon odporucam pre tych, ktorych radi pocuvaju hudbu ale nefotia vela (na to su fotoaparaty) a nepotrebuju velmi pristup k internetu. Wifi nema ale na internet sa mozete pripojit (hoci nebude to zadarmo). Je vyborny pre podnikatelov ktory vela telefonuju alebo ako sluzobny telefon. Mam ho uz 2 roky a zatial je skvely hoci ma drobne chybicky krasy. Je to taky sikovny mobil cize ho mozem len odporucat!

• chem sa spytat preco mobil ide normalne ale ked nanom nic nerobim den sa vobec neda zapnut zeby bola vybata baterka le nie dam nabujat a za 10 sekun odpojte nabijacku od elektirke
    • co mam robit

nic

• Vydrží všetko :D všetky pády, hody, schody, pravá Nokia :D
    • jednoduché ovládanie -> Symbian (nemám rada Android - blbé posielanie pesničiek, ešte blbšie ovládanie)
    • wifi
    • mapy

úžasný mobil, zo všetkých mobilov som ho mala najradšej, no musela som ho vymeniť... Teraz mám android, čo je rýchlejší a má viac možností, ale aj tak viac sa mi páči tento.
    ...
    Prežili sme toho veľa :D

• Tento telefon mam a velmi sa mi paci jeho dizajn a funkcie v telefone.
    • Jedine co sa mi nepaci na tomto telefone je, ze nema WIFI...

Tento telefon odporucam pre tych, ktory nepotrebuje WIFI a chcu mat stylovy telefon s dobrymi aplikaciami.