Nokia 5800 XpressMusic

• , zakúpené v Aukro.sk

• nízka cena
    • celkom zachovalý stav
    • veľké vnútorne poškodenie

Z hladiska kúpy, bola táto veľmi nevýhodná.
    Keďže som kupoval telefón nefunkčný (vidina výhodnej kúpy z dovodu nízkej ceny opravy) tak som predpokladal,že to 5800-ky niečo ešte budem musieť investovať. Predajca informoval vo svojej aukcií že na mobilnom telefóne nefunguje dotyková plocha. To bol omyl a považujem to za zavádzanie na predstavu výhodnej kúpy( oprava cca 10 až 15 Eur).
    Keď som mobilný telefón rozobral tak som zistil,že bude treba nový LCD dispej a to je už násobne vyžsia oprava. Sa investovanú cenu do tohto mobilného telefónu by som mal druhy požiívaný mobilny telefón plne funkčný.

• , zakúpené v Marzo.sk

• Osvedčený výrobca aj produkt. Aktualizácia máp do životnosti prístroja zadarmo. Pred tým som chcel kupovať originál navigačný a na čo? Koľko by som dal za aktualizácie ? 5800 úplne postačuje.
    • Má priemerný fotoaparát na túto dobu, ale na bežné veci stačí.

Za slušnú cenu, slušný telefón.

• , zakúpené v Marzo.sk

Kupoval som nokiu lebo su to podla mna najspolahlivejsie mobilne telefony, este sa mi ani jedna nepokazila , tento mobil ma kvalitny velky dotykovy displej a navigaciu zadarmo aj s drziakom do auta, plus ma setky doplnky ktore mobily tejto triedy poskytuju.

Konštrukcia
Diktafón
Kalendár
FM rádio
Kalkulačka

Prehrávajte - stačí jeden dotyk a máte prístup k hudbe, videu a ďalším funkciám. Vďaka vyhradenej mediálnej lište budete mať hudbu vždy po ruke. Vychutnajte si širokouhlé video s vysokým rozlíšením a špičkový stereofónny zvuk so zabudovanými stereofónnymi reproduktormi a vylepšeným hudobným prehrávačom. Sťahujte novú hudbu na 8GB pamäťovú kartu microSD a synchronizujte svoju zbierku. Vy, vaši priatelia a utra rýchla bezdrôtová technológia 3.5G. Uložte si kontakty na Cena DATART.SK obsahuje RP, ...

3zákazníci neodporúčajú produkt

Kvalita mam ho od roku 2008 teraz uz ho nepouzivam ako hlavny mobil ale akojeden ztroch lebo mam iphone 6
    samsung galaxy s4 a tuto nokiu a nebol skoro za tych 7 rokov nebol s nou ziadny problem odporucam.

• Super Reakcia Telefonu
    • Dobré aplikácie
    • Proste Super telefon som spokojný

Je to super Telefon..:)

• Pevná konštrukcia telefónu (padol mi miliónkrát)
    • Výdrž batérie
    • Podporuje SD karty
    • Slušné menu a aj grafika
    • Predná kamera
    • Dobré fotografie
    • Pri dlhšom používaní sa doškriabe displey pri kúpe ochranej fólie sa problém vyrieši

Telefón som používal asi 4roky od jeho počiatku . Musím povedať že lepší telefón som doposial nemal ,hlavne kôli spotrebe.Pri využívaní len na telefonovanie cca hodinu hovoru denne vydrží 2 týždne čo je ohromujúce.Škoda že nemá android pri tej výdrži by som ho určite nevymenil za žiadny iný.

• - wifi
    • - dve kamery
    • -blesk
    • -prehladnost
    • -bluetooth
    • -symbian

Prave som si na nete hladala novy telefon , nič mi nevyhovuje na všetkom sa najde nejaky nedostatok .Tento telefonik milujem, mam ho uz asi 5-6 rokov , s prestavkami lebo stale sa mi dostala do ruk nejaka NOVINKA ale bola to ŠUNKA :) - vzdy som sa k nemu vratila .
    je velmi kvalitny pred nedavnom mi uz vypadavala baterka tak som ju nahradila novou vydrzí 7 dni bez problemov ,
    uz je v dezolatnom stave (nespravam sa k nemu prave uctivo nenosim obal a tak ) chcela som sa pozriet kolko stoji teraz lebo bez problemov by som si ho kupila este raz prekvapilo ma že si drži velmi dlho cenu kedze na trhu je mnoho novsich lacnejsich telefonov

• Po viac ako 2 rokoch nemozem nic vycitat.Vyuzivam vsetky funkcie,hlavne WiFi,GPS,obcas foto-kamera,prehravac/radio a bez problemov.Baterka v pohode,ziadne poruchy,poskodenia.Proste NO PROBLEM!
    • NIC

Velke +

• Wi-fi
    • Hlupy os Symbian
    • Zamŕza
    • Baterka nema bohvieako dlhu vydrž
    • Na wifi sa napaja zamna bez môjho vedomia

Nieje najhorší ale na mojom mieste by som ho nebral (dostal som ho na vianoce ) a som niekedy absolútne nespokojný.

• ma vsetko co potrebujete k volaniu a ku spravam
    • priserny vzhlad
    • po dvoch rokoch prestane fungovat a to presne so sestrou sme mali dve naraz kupene prv mne potom jej prestal ist
    • nema ani stopky a casovac

Neodporucam, je tomprisera

• Tlakový dotykový displej s vysokým rozlíšením 360 x 640 pix 72 dpi, 16 miliónov farieb - dá sa písať aj stylusom aj prstami.
    • Kvalitné a hlasné stereo reproduktory s pomerne vernou reprodukciou zvuku. (Bass gitaru však počuť nebudete, no to na žiadnych reprákoch mini veľkosti.) Veľa možností hudobného prehrávača.
    • Veľa aplikáciií a hier k dispozícii. Podpora Java aplikácií. Inštaluje súbory: sisx, sis, jar, jad.
    • Veľmi dobrá GPS navigácia priamo z družice a kvalitné Nokia mapy doživotne (pri strate bezplatne updatovateľné - najlepšie si zálohovať).
    • Možnosť vložiť Pamäťovú kartu až do 32 MB.
    • Dá sa dobre prispôsobiť aj vzhľadovo (témy, tapety - ja si vytváram vlastné :)
    • Výdrž batérie porovnateľná s inými značkami. Ľahká je vymeniteľnosť batérie - žiadne šrouby.
    • Menšia vnútorná pamäť C: iba 86 MB.
    • 3,2 MPix fotoaparát Carl Zeiss Jena - detailné fotky z blízka robí perfektné, z diaľky už trocha zrnité.
    • So starým Firmware 4 zamŕza - treba aktualizovať.

Tento mobil mám už 3 roky a po vychytaní múch som s nim vcelku spokojný - môžem ho doporučiť. Predovšetkým v ňom treba robiť upratovanie po surfovaní na Internete - vymazať Vyrovnávaciu pamäť Cache, Históriu navštívených stránok, prípadne Cookies. Dá sa to pred zatvorením Internetového prehliadača alebo v Real Player - Menu: Stiahnuté videá (Download videos) - Voľby (Menu) - Zmazať osobné údaje. Voľnú vnútornú pamäť treba držať nad hranicou 25 MB, aby mobil fungoval bez problémov. (Niektoré aplikácie potrebujú na spustenie 30 MB voľnej pamäte C:, no už som na ňom robil aj pri 3 MB na Firmware 4.) So starým firmware 4 občas zamrzol, no po aktualizácii na 51.0.006 najlpešie H@ck verziu, je to bez problémov - pri nedostatku pamäte už nezamrzne, prinajhoršom sa sám resetuje a po chvíli nabehne beží ďalej. Pred preflashovaním firmware si zálohujte cez PC Suite: Kontakty, Nastavenia telefónu, Používateľské Súbory telefónu, Kalendár, Záložky, Poznámky, Správy. Treba si nainštalovať programy: Správca súborov (Y-Browser, X-Plore, FE Pro, ActiveFiles...) Task Manažér (Best Taskman), Odinštalátor aplikácií (Bat Uninst), Podpisovač Aplikácií Nokia (Free Signer) nejaké alternatívne Prehrávače Videa (Smart Movie, DivX Player, UC Video, Xenozu), nejaké Office manažéry (Office Suite, Smart Office, ZXReader2, NSR Reader), Prekladové Slovníky (Nokia Dictionary), doporučujem ešte Kresliaci program (Handy Paint), ostatné podľa osobnej potreby. Neinštalujte priamo z aplikácie Obchod OVI v mobile (neponúka možnosť inštalácie na pamäťovú kartu ale iba do pamäte telefńu C:, ktorou treba šetriť!) Inštalujte buď priamo inštalačným súborom v mobile alebo OVI Obchod len cez priamy Internetový prehliadač www.store.ovi.com po prihlásené do obchodu a všetko, čo sa dá, na pamäťovú kartu E:. V nastaveniach treba vypnúť voľbu pre GPS Navigáciu - Pripojenie na Internet a bude to bez problémov (nebude vás pripájať na Internet ani sťahovať kredit - pôjde priamo na družicu). Mobil treba chrániť pred poškriabaním displeja (fóliou displeja, plastovým púzdrom, koženým púzdrom) nemal by padnúť na tvrdú dlážku ani do vody.

• -autofokus, kvalitné fotenie detailov
    • -práca na internete
    • -jednoduchosť
    • -reproduktory, hudba a kvalita
    • -parádny
    • -na dnešné pomery už malý displej
    • -má zastaralý FW - symbian
    • -zvykne mrznut
    • -zvykne sa vypínať (problém väčšinov v skratujúcej baterke)

1.Po spustení internetu sa buď úplne vypne alebo zamŕza.
    2.Nejde spustiť youtube.com aj keď zo začiatku táto funkcia perfektne fungovala.
    3.Týmto mobilom som robila fotografie-nič moc, sústavne sivé aj napriek tomu, že som menila funkcie nastavenia.
    4.S týmto mobilom sa vám môže stať, že celý deň sa vám nikto nedovolá, proste si vyhodí sieť a nič neprijíma.V takom prípade je dobré mobil vypnúť a potom zapnúť. Ale je otázne, či na to dôjdete.
    5.Ak si myslíte, že máte doživotnú navigačku, tak sa mýlite. Stačí,aby sa vám raz pokazil mobil prepaľovali vám softvér.Prídete o navigačku a nikto vám ju tam nevráti. Zostáva vám, len stiahnuť si ju z internetu za poplatok.
    6.Aj keď som vymazala všetky súbory-telefón mi stále hlásil nedostatok miesta.
    7.Problém s displejom. Po polroku mi museli meniť dotykový čip.
    __________________________________________________
    REAKCIA NA KRITICKÝ PRÍSPEVOK K MOBILU N 5800XM
    __________________________________________________

1. je to subjektívny problém. Internet ide na tomto mobile po stiahnutí Opera 10, mini perfekne !
    2. youtube tu ide úplne v poriadku. Pri stiahnutí aplikácie Youtube z Ovi Store bez závad.
    3. ďalší individuálny problém. Mne foťák fotí fantasticky. Fotoaparát obsahuje autofokus a pomocou neho dokážem robiť absolutne krásne detailné fotky, napr. odfotím lienku na liste, či muchu na stene.
    4. s týmto súhlasím.
    5. Blbosť! Prepaloval som si Firewall (OS) už x-krát, formátoval atď no nič také sa nikdy nestalo. Treba mať vždycky najaktuálnejší software k GPS a stiahnuté mapy.
    6. to je logické. V mobile v pevnej pamati je veľa suborov ktoré zahltávajú pamať, správy, záložky, história atď. Vtedy odporúčam mobil dať formátovať.
    7.to je tiež individuálny problém. Ja mám mobil prepoužívaný, totálne doškrabaný po veľa pádoch a žiaden problém nemám

• Podľa mňa je vo všetkom fantastický: Hudba ma veľmi očarila, kedže v mobile sú zabudované 2 reproduktory hudba nespôsobuje žiadne chrapčanie, takisto foťák je výborný na to že má iba rozlíšenie 3,2 Mpx jeho duálny blesk je skvelý, potom je možnosť pracovať s prstom alebo s dotykovým perom, výborný tvar, má veľmi slušné rozlíšenie displeja... A k hudbe musím ešte dodať, že napr. keď si sťiahnem nejakú pesničku do Sony Ericssonu tak mi tam niekedy vylepí fotku z galérie ale na Nokii je to fantázia: buď mi tam tu albumovú fotku dá alebo nie, Nokie našťastie nevylepujú žiadne fotky z galérie namiesto albm. fotky :)
    • Nerád by som skritizoval GPS ale musím: V recenziách je väčšinou napísané že GPS nie je v Nokii 5800 X... zabudované, treba si musieť sťiahnúť mapy cez počítač. Ale napríklad ja to neviem a tak rád by som na ňom využíval GPS. Neviete poradiť náhodou? Ďalej je to hudba: vždy keď si stiahnem nejakú pesničku s albumovou fotkou jednoducho len máloktorá pesnička prejde do Nokie s tou Alumovou fotkou ostatné sú bez nej... Ďaľším problémom je správa keď omylom ťuknem na správu tak tam nie je krížik. :( ale namiesto toho je tam iba fajka a ja si vždy myslím že vždy aj tu správu vytvorím... Následne my robí problém aj MENU-ové tlačítko vždy si myslím že to je to čo je na lavo dole alebo v strede ale tým sa spúšťajú číslice na volanie.

To asi všetko... Ja ju nemám ale môj spolužiak a vyskúšal som si ju aj na vlastnú skúsenosť... A preto som usúdil že Nokie sú stále UNIKÁTNE :-) (len ja mám sony ericsson xperia neo, nehal som si poradiť od nesprávnych ľudí, ale teraz viem že sa budem radiť radšej podľa seba)