Prestigio Multiphone 5044 DUO

GPRS
EDGE
FM rádio

• , zakúpené v Alza.sk

• Perfektna vybava za dobru cenu.
    • pomala inicializacia GPS
    • obcas nerozumiet volajuceho na druhom telefone (mozno chyba siete)
    • slaba vydrz baterie s datovym prenosom

Mam niekolko mesiacov a maximalna spokojnost. Telefon je stabilny, display perfektny. Jedine mi vadi slaba vydrz baterie ak mam zapnute data (Wifi/3G) - telefon vydrzi tak den (synchronizuje Gmail + 2 mailove schranky, Hangouts, ...)

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• - sympatický veľký display
    • - intuitívna obsluha
    • - zaujímavá veľkosť/výdrž batérie
    • - pozitívne recenzie na nete
    • - jediná nevýhoda - zatiaľ = nemožnosť pridať si osobitné zvonenia na jednotlivé kontakty

- produkt oporúčam

• , zakúpené v OKAY.sk

• všetky funkcie, čo som chcel za dobrú cenu

odporúčam

GPRS
EDGE
FM rádio

Najrýchlejší procesor

Štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,20 GHz posúva MultiPhone 5044 DUO do samostatnej výkonnostnej kategórie. Smartfón od Prestigia si poradí s najkomplexnejšími úlohami veľmi rýchlo, videá prehrá vo Full HD kvalite a žiadna hra pre neho nebude príliš náročná. To všetko pri zníženej spotrebe a predĺženej výdrži batérie vďaka najnovšej verzii operačného systému Android.

Prehľadný displej

Najštýlovejším prvkom smartfónu MultiPhone 5044 je bezpochyby veľký 5" displej. Vďaka rozlíšeniu 1280x720 a technológii IPS bude pohľad naň rovnako príjemný ako pocit v dlani pri jeho držaní. Farby pôsobia ako živé a sledovanie filmov či fotiek bude skutočným zážitkom. Technológia One Glass Solution redukuje hrúbku displeja i zariadenia (8,4 mm) a zároveň aj hmotnosť smartfónu (130 g).

Nahrávanie vo Full HD

MultiPhone 5044 DUO sa môže pochváliť nahrávaním videa v kvalite 1080p, takže každý moment sa môže stať majstrovským filmárskym dielom. Zachyťte akciu vo vysokom rozlíšení a štvorjadrovej rýchlosti. Zaznamenané chvíle si vzápätí môžete pozrieť neuveriteľne čisté na 5-palcovom HD displeji.

8-megapixelová kamera

Urobte si pamiatku na každý vzácny moment v živote. MultiPhone 5044 DUO garantuje najvyššiu kvalitu fotografií. Prichádza s 8-megapixelovým fotoaparátom s podsvieteným senzorom (BSI), bleskom, digitálnym zoomom a podporuje množstvo módov a efektov. Osem megapixelov zaručuje detailné obrazy a slobodu zväčšovania akejkoľvek časti. Technológia BSI hľadá najpriamejšiu cestu sveta k pixelom, čo optimizuje kvalitu fotiek aj v zlých svetelných podmienkach a zachováva skutočné farby.

Android 4.2 Jelly Bean

Zvýšte svoju produktivitu s operačným systémom Android vo verzii 4.2. Každodenné úlohy budú hotové ešte rýchlejšie a nové funkcie si zamilujetes. Telefón odomknete napríklad tvárou, na prácu s notifikáciami bude stačiť gesto prstom a mnoho ďalšieho. Android 4.2 Jelly Bean je zatiaľ najrýchlejšia verzia tohto systému.
Všetky aplikácie, ktoré budete potrebovať, nájdete v obchode Google Play. Na výber mate viac než 600 tisíc aplikácií, ktoré uľahčia počúvanie hudby, čitanie kníh, sledovanie filmov a seriálov, upravovať fotografie, hrať hry...

Extrémna výdrž batérie

Surfujte na vlnách internetu, pracujte s elektronickou poštou, prehrávajte hudbu online, posielajte fotografie a zabudnite na nabíjanie. Nový Prestigio MultiPhone 5044 DUO sa vďaka 2000 mAh batérii prispôsobí vášmu celodennému rýchlemu tempu. Svoj obľúbený smartfón tak budete môcť používať neustále.

Označenie:
Prestigio MultiPhone 5044 DUO (PAP5044DUO)

Displej:
5" IPS LCD s HD rozlíšením 720x1280
OGS, s technológiou plnej luminácie
Multidotykový

Operačný systém:
Android™ 4.2 (Jelly Bean)

Procesor:
Štvorjadrový Cortex-A7 s frekvenciou 1,20 GHz (MTK6589)

Grafický čip:
PowerVR SGX544

Pamäť:
1 GB RAM DDR2
4 GB ROM s možnosťou rozšírenia pomocou slotu pre pamäťové karty micro SDHC až do 32GB

Zadný fotoaparát:

Podporované audio formáty :
Výrobca neuvádza

Konektivita:
Možnosť použitia 2 kariet SIM v telefóne
Siete: WCDMA 1900, WCDMA 2100, WCDMA 850, WCDMA 900, GSM 1800, GSM 1900, GSM 850, GSM 900
Protokoly: WCDMA, GSM
GPS: GPS, A-GPS
Wi-Fi 802.11 b/g/n

Ďalšie vlastnosti:
Podpora dvoch SIM kariet
BSI senzor pre kvalitnejšie fotky v zlých svetelných podmienkach
Senzor priblíženia

• kvalita GPS (3)

• Výkon
    • Nespoľahlivý
    • Nedostatočný servis

Asi po pol roku sa nedalo mobilom telefonovať.
    Po úvodných vetách volaná strana počula len šum.
    Keď sme ho reklamovali, tak mi servis pre-inštaloval software, ale chybu neodstránil.
    Keď sme ho reklamovali druhýkrát, tak mi oznámili, že reklamáciu neuznávajú, lebo im sa vraj chyba neobjavila.
    Nakoľko to bol dar, tak som ho išiel reklamovať ja tretíkrát.
    Nakoľko už bol mobil 2 mesiace po záruke bol som ochotný za opravu aj zaplatiť.
    Už mi odpísali, že mobil má vnadný reproduktor trvale a oprava tohto zariadenia nie je možná ani placene.
    To by sa aspoň trošku serióznej firme nemalo stávať.

• Najlepši telefon
    • Podsvietene spodne tlačidlá
    • Led dioda
    • Foťák
    • Foťák vyčnieva a rychlo sa poškrabe,treba kupiť zadný obal
    • Občas sa prehrieva
    • Odišiel mi audiojack
    • nieje aktualizácia na novší android

Mam tento fón už 2 roky a stále ide rýchlo,neseká a funguje ako má. Foťák je perfektný a videá su tiež veľmi kvalitné. Mrzí ma len že presigio nerobí aktualizácie na android a niektore aplikacie si vyžaduju android 4.4... ale inač perfektny telefon

• GPS nepouzitelne po 11 mesiacoch uplne skolaboval slot pre SD kartu, reproduktor,zariadenie sa prehrievalo a baterka vydrzala len niekolko hodin.
    • A neviem co odpovie servis ?????

radsej skuste nieco ine

• Dual Sim
    • Telefónu sa približne po 9 mesiacoch pokazil audiokonektor. Smozrejme, Prestgio servis v Bratislave odmietol vadu odstrániť v rámci záruky. Oprava audikonektora by stála údajne o cca. 40€ menej ako je pôvodná cena.
    • Telefón sa taktiež často sám od seba vypína a obraz sa často zväčšuje. V tomto prípade je telefón nepoužiteľný a treba ho vždy zablokovať a odblokovať a potom sa obrazovka vráti do pôvodnej veľkosti.

Nakoľko tento mobilný telefón nevydržal bez akejkoľvek vady ani len pol roka, jeho kúpu určute neodporúčam. Veľmi ma sklamal, nakoľko som na značku Prestigio vždy počula len samé dobré veci a po tejto skúsenosti už značke absolútne nedôverujem. Výrobky Prestigio sú síce lacné, ale za to veľmi nekvalitné a záruku Vám taktiež neuznajú.

• , zakúpené v Alza.sk

• Perfektna vybava za dobru cenu.
    • pomala inicializacia GPS
    • obcas nerozumiet volajuceho na druhom telefone (mozno chyba siete)
    • slaba vydrz baterie s datovym prenosom

• Skvelý! :3
    • Je skvelý..nie je čo vytknúť!

Joo :D

- produkt oporúčam

• Výkon
    • Spracovanie a konštrukcia
    • Zákaznícky servis Prestigio

bohužiaľ musím sa sem obrátiť s negatívnou odozvou na zariadenie a hlavne na zákaznícke služby značky Prestigio. Pred cca mesiacom som si zakúpil smartfóny značky Prestigio a to model 5400 a 5044.
    Z počiatku som bol s obomi telefónmi spokojný a doporučoval som ich okoliu. No potom prišiel po asi troch týždňoch zvrat. V kancelárii mi z relatívne malej výšky (10-15 cm) spadol telefón. Táto vec sa bohužial stáva no nečakal som, že konštrukčné riešenie dopomôže k tomu aby ochranné sklo displeja dopadlo ako dopadlo. Samozrejme za pád si môžem sám svojou nepozornosťou, ale k telefónu som mal pri kúpe dodaný ochranný obal priamo od výrobcu, ktorý práve v momente kedy mal fungovať zlyhal. Počas pádu sa odklopil a telefón tak dopadol priamo na displej. Po bližšom preskúmaní obalu som dokonca zistil, že miesto ohybu je už po pár týždňoch používania zjavne popraskané a sila, ktorá drží obal v kontakte s displejom je minimalne (stači na mobil jemne fúknuť a obal sa sám odklopí). Keď už sme pri dlhodobom používaní tiež by ma zaujímalo akú živostnosť bude mať šošovka fotoaparátu, ktora je nielen nechránená ale dokonca vystupuje zo zadnej strany nad všetky ostatné prvky tým pádom bude prvým styčným miestom pri akomkoľvek náraze (a nie je súčasťou vymeniteľného krytu).
    Avšak to bolo menšie zlo z mojich negatívnych skúseností. Nastala zákaznícka podpora, kedy som sa snažil zistiť ako kde a za koľko mobil opraviť. Spočiatku nefungoval odosielací formulár na oficiálnych stránkach značky. Medzitým som napísal na facebookovú stránku Prestigio (ktorú jedinú musím pochváliť za ústretovosť a podané informácie) a nakoniec som rozchodil aj formulár na stránke. Po pár hodinách sa mi dostalo odpovede. Vo formulári som popísal problém ako „poškodené dotykové sklo, ktoré nereaguje na dotyk a tým pádom neviem mobil používať“. Odpoveď ma zarazila, údajne mám ísť do Menu – Nastavení atď. (?!) V maili bolo rovnako napísané, že v prípade neuspenia opravy na základe popísaných krokov mám kontaktovať servisné strediská (dostal som uvedené dve servisné strediská – obe v ČR). Nedalo mi to a reagoval som na email späť s dôrazom, že sa do Menu nedostanem na základe nefunkčného dotykového skla. Dostal som odpoveď na reset továrenských nastavení počas spúšťania telefónu. Pokiaľ by som to urobil poďľa uvedeného postupu aky som od podpory dostal, tak nemám továrenské nastavenia resetované dodnes. Nakoniec som si správny postup musel nájsť na špecializovanom fóre. V druhom maili už boli uvedené kontakty na servis na Slovensku (pokiaľ by som nereagoval posielal by som mobil zrejme zbytočne do ČR). Medzitým sa mi ozval aj FB tím Prestigio ktorý ma rovnako odkázal na slovenský autorizovaný servis.
    Posledným tzv. klincom do rakvy bola cena opravy ktorú som sa dozvedel po komunikácii so servisom. Oprava telefónu mi bola nacenená na rovných 96 eur s dph (pre porovnanie som si vyhľadal ceny komerčných servisov prémiových značiek a veľmi sa teda ceny nelíšia) no pri mojom mobile sa bavíme o viac než polovici pôvodnej kúpnej ceny.
    Na záver som si našiel servis, ktorý mi aj s materiálom urobí opravu za menej než polovicu, čo je smutné vzhľadom k tomu, že očividne sa tu ryžuje na úkor zákazníkov, ktorí sa boja stratenia záruky a pod. Rovnako s najväčšiou pravdepodobnosťou v dohľadnej dobe telefóny predám aby som sa vyhol opätovnému riešeniu banálneho problému nezmyselne zložitým postupom.

• -vysoká rýchlosť mobilu oproti starčím mobilom (4 x 1,2 Ghz jadro)
    • -nestretol som sa s programom ktorý by mobil nezvládal
    • -velký display pre hranie hier či prezeranie fotiek
    • -šikovný 8 mpix foťák s dostatočným množstvom nastavení
    • vysoká odolnosť voči poškriabaniu či inému opotrebeniu aj vďaka priloženému obalu (či ako to nazvať)
    • -autofocus
    • -málo pamäte RAM,
    • -málo internej pamäte a ak si stiahnete a aktualizujete pár aplikácii, mobil Vám začne hlásiť nedostatok pamäte.
    • Pri tomto Vám sčasti pomôže pamätovka a časť programov si uložíte tam a tým uvolníte nachvílu internú pamäť.

S mobilom som bol spokojný, najmä so začiatku, predsa prechod na android so simbianu bol o niečom inom :-). Nechcel som veľa investovať do rýchleho mobilu tak som sa rozhodol pre rozvíjajúcu sa značku prestigio. Mobil splnil moje očakávania a za málo peňazí som dostal dostatok muziky ako sa hovorí. No so súčastnými novinkami pochybujem, že udrží krok. Predsa je to model asi z 2012teho roku. V súčastnosti mám mobil v oprave kôli chybám displayu, niektoré cm2 na displayi nereagujú, alebo reagujú zmätene, no je to skôr moja chyba ako výrobcová.

• Fotoaparát a kamera
    • výkon
    • neseká
    • tenký
    • flipové púzdro
    • batéria (niekedy nevydrží ani jeden den, ale to pri maximálnom zaťažení)
    • malá vnútorná pamäť
    • Android 4.2 (ak by chcel niekto najnovšší Android, na tomto zariadení nech ho nehľadá)

Používam ho už zhruba 3 mesiace a nestretla som sa so žiadnym záporom. Akurát mi vadí malá vnútorná pamäť. Ale inak za tú cenu je to až nadpriemerný mobil. Niekomu môže vadiť veľkosť, kedže je trochu väčších rozmerov, takže do vrecka sa ťažko vojde, ale zvykla som si ho nosiť už aj v taške. Ak niekto hľadá mobil aj na hry, tak bude spokojný, lebo beží na nom napr GTA 3 alebo Walking Dead. Zo začiatku som sa bála značky Prestigio, ale som nadmieru spokojná, dúfam, že to bude tak aj nadalej.