Prestigio Multiphone 7500

super mobil za super cenu

• , zakúpené v SHARK.sk

• Ľahké ovládanie
    • Ľahké nastavenie

Som spokojná s funkcionalitou aj s výdržou batérie.
    Zatiaľ mám iba dobré skúsenosti.
    Pre mňa je to úplne nový typ telefónu.
    Odporúčala by som ho každému, tak, ako bol odporúčaný aj mne.

Konštrukcia
146 g
Možnosť pamäťovej karty

TECHNICKÉ PARAMETRE:

• Rozmery: 144 x 70.5 x 9.9mm
  • Váha: 146g (with battery)
  • Veľkosť displeja: 5”
  • Rozlíšenie: FullHD 1920x1080 pixels
  • Technológia displeja: IPS with OGS full lamination technology
  • Screen rotation: yes
  • CPU: 1.5 GHz Quad Core
  • Batéria: 2300mAh Lion-Battery
  • OS: Android™ Jelly Bean (4.2)

WiFi 802.11b|g|n

• Pamäť: Built in 2GB RAM + 32 GB eMMC (pamäť sa nedá viac rozšíriť pamäťovou kartou)
  • Kamera: 8 AF MP Front /13MP AF BSI camera with Flash LED

• , zakúpené v OKAY.sk

• Cena, konfort

Doporučujem

• pomer cena vykon

tel funguje ako ma a mam ho uz 2roky. problem s nabijanim a pripojenim k pc je nasledovny. chyba original kabla v baleni... mne nabijal v pohode a rychlo ale pc ho nevidelo.... tak som skusmo skusil iny kabel a hned pc naslo nainstalovalo ovladace a praca s subormi bezbroblemova. po kupe tel kupit novy usb kabel. v rodine prvi tel za full cenu a spokojnost. dalsi kupeny zene prestigio grace. spokojnost. dalsi synovi prestigio 5453 a slape doteraz. netreba sa bat new znaciek.... vsak oni skladaju tie top tel v cine alebo thajsku.... :o))) tak preco davat 600e za tel co moze bit do 300e...? teraz narovinu idem dcere skusmo kupit tel aligator.... parametre uzasne a mozno prekvapia.... to ze niekto napise ze pomale ,seka, neprehrava... to neni androidom a uz vobec nie telefonom... to je uz zalezitost softu co si nainstalujete...

aj top vec v rukach "blba" sa stava brakom a pri jeho pouziti tragediou.....

• LCD s FullHD
    • Predný fotoaparát, predná led
    • Duálne foto, 3D foto :)
    • 32GB vnútorná, čo je reálne 25GB
    • Batéria v pohode vydrží dva dni.
    • Prestigio knižnica - kto rád číta knihy poteší ho to.
    • Automaticky nájde wifi v dosahu.
    • Ochranný zadný kryt
    • Zadný fotoaparát 13Mpix - robí dosť zlé fotky, pred tým môj Samsung čo mal 5Mpix robil krajšie.
    • Pri nabíjaní telefónu vypadne signál.
    • GPS - troška dlhšie hladá
    • Po pridaní hudby musí byť reštart aby bol v zozname prehrávania
    • Pre niekoho možno váha ale čo čakať od 5 " :D

Za 135€ sa oplatil :), momentálne som s kúpou spokojný. A za tú cenu a takými parametrami phone teraz nie je dostupný.

• , zakúpené v PC Ellano.sk

• za tu cenu nič lepšie sa neda zohnať, ma to všetko a hlavne nemrzne
    • chyba slot pre pamäťovku, ale vzhľadom že ma pamäť 32 gb tak ani netreba

super mobil za super cenu

• Kvalitný fotoaparát
    • Full HD display
    • odolný voči nárazom
    • Slabá bateria
    • Z ćasu na čas sa zasekne a nejde resetovat kým sa uplne nevybije
    • Občasné vypnutie aplikacii
    • Seká,nejde resetovať riadne
    • Servisovaný

Túto recenziu píšem z hnevu a preto tu nerozpisujem výhody a nevýhody,pred chvílkou sa telefon zase zasekol ,to neni normálne už raz bol v servise lebo sa odpálila základná doska ,v poriadku stane sa ,potom si ho kupila priatelka a jej blbne tak isto ako mne na tom už niečo bude.Tešil som sa ked som ho kupoval mal celkom pozitívne recenzie ale teraz už pribúdajú tie pravdivejšie...nikdy by som si ho už nekupil a radšej siahnem po čínskom Xiaomi ktorý je rovnako výkonný a za menej penazí.Najhoršia investícia akú som kedy spravil.Neodporúčam tento mobil aj ked je celkom výkonný no takéto problémi som nemal ani so starým Samsung Galaxy Ace.

• slabá batéria
    • slabý zadný fotoaparát
    • málo aktualizácií
    • prvé dojmy boli dobré ale po mesiacoch už začal brutálne sekať a blbnúť

Dal som ho do servisu, pretože keď som na neho klikol tak na 3 sekundy zhasol a oni namiesto toho, že vymenia mobil ,alebo zistia chybu, vymenili batériu a display. Po reklamácií je to isté ako pred reklamáciou a to ho mám len 5 hodín po vrátení zo servisu. Začalo sa to prejavovať hneď po vybalení mobilu. Stále má tú istú poruchu. Určite neodporúčam.Za takúto cenu bude lepšie kúpiť Asus zen-phone 5. Dávam ho znovu na reklamáciu, očakávam, že sa k tej poruche aspoň vyjadria a prípadne mi dajú nový mobil, alebo vrátia peniaze.

• , zakúpené v SHARK.sk

• Ľahké ovládanie
    • Ľahké nastavenie

Som spokojná s funkcionalitou aj s výdržou batérie.
    Zatiaľ mám iba dobré skúsenosti.
    Pre mňa je to úplne nový typ telefónu.
    Odporúčala by som ho každému, tak, ako bol odporúčaný aj mne.

• netreba pisať
    • veľmi veľa

už tu pišem druhy krat, telefon som už mal 4x na reklamačke srači zo serviska autorizovaneho ! ma z predposlednou reklamaciou odbili nebola uznana, pri poslednej 4 reklamacke mi napisali že bola vymena vadnich dielou MB.... ale myslim že len to napisali a zasa len nahodili novy softver .. telefon už mam skoro rok a z toho skoro 3 mesiace bol len na reklamačke .. je to tu spomenute viackrat že telefon pri nabijany vyrazi sieť.. je to pravda ale nie vzdy ju vyrazi, doma ked ho nabijam som bez siete ale v praci mi nabija bez najmenšieho problemu. zato doma ked ho nabijam či v sieti alebo napojenom na pc signal padne... Telefon sa veľmi dobre použiva až napar chyb ktore ma .. vyskytuje sa ešte jedna chyba aj ta už je spomenuta .. zamrzanie času, internetove pripojenie nulove, zasekavanie sa telefonu, sms sa nedaju posielat... toto si telefon aspom moj zmysli že raz mesačne chyti taketo kramy a jeden den sa neda absolutne použivať.. a potom znicoho nic znova ide normalne .. ja z osobnych skusenosti už Prestigio nikdy viacej :) a radim to aj vam .. nehovorim nehadžem každy jeden do jednoho vreca ale radšej predist tomu aby ste nemuseli mat take problemy ako ja.

• - Dizajn
    • - Kvalitný displej
    • - Slušná výbava a výkon
    • - Slušný zvukový výstup na slúchadlá (kvalitné slúchadlá, nie tie dodávané...;)
    • - Dostatočná výdrž batérie
    • - NFC
    • - Cena
    • - Slabší zadný fotoaparát v horších svetelných podmienkach
    • - Vibračný motorček a hlasný reproduktor by mohli byť trochu hlasnejšie

Veľmi slušný telefón, v kontexte ceny výborný. Doteraz asi najvydarenejšie Prestigio (verzia 2 GB RAM/32 GB storage).
    Tento telefón používam cca 4 mesiace, (predchádzajúce telefóny Samsung Galaxy Note 3, LG G2, Sony Xperia P, Sony-Ericsson Xperia Mini Pro, Samsung Galaxy S2, LG Optimus One, Nokia 5800 Express Music, Nokia N73, Sony-Ericsson W810.).
    Telefón som si vzal na dočasné použitie, nevyhovoval mi žiaden aktuálny androidný top-model, každý má nejakú, občas až nepochopiteľnú chybu (nerozšíriteľná pamäť LG G2, Nexus, tragický fotoaparát inak skvelého HTC One M8, zbytočné žravé 2K dispeje, zvukové výstupy zúfalej kvalitu u takmer všetkých telefónov postavených na chipsete Qualcomm Snapdragon 8xx - LG G2/G3, Galaxy S5, Note 3 - s výnimkou Xperia Z2/Z3/Compact a HTC One M8, vskutku idiotský trend softvérových systémových tlačidiel trvalo prítomných na dispeji - rada Xperia Z, Huawei a i., zúfalá ergonómia fotoaparátu - rada Xperia Z - kde mimochodom, fotoaparát je de facto len 8 Mpix, keďže v 20 Mpix režime nefunguje väčšina funkcií fotoaparátu, veľmi "praktické" sklo na oboch stranách telefónu Sony Xperia Z- a iné haluze. Ideálny telefón by mal tvar, dispej a zukový výstup HTC One, bol vodotesný, mal fotoaparát z LG G3 s ovládaním z Google Nexus, s možnosťou manuálnych nastavení, a systémové tlačítka by boli hardvérové. Nechce sa mi veriť, že je problém vyrobiť niečo také...ale asi je :(
    Späť k Prestigio PAP 7500: za cenu niečo málo nad 200 EUR dostanete dobre vyzerajúci telefón s veľmi dobrou výbavou a výkonom:
    - veľmi dobrý Full HD IPS displej s dobrým farebným podaním, pozorovacími uhlami a viditeľnosťou na priamom slnku; automatika nastavovania jasu funguje dobre, občas zaváha, ale je neporovnateľne lepšia, než tá tragédia na slávnej vlajkovej lodi Galaxy Note 3
    - priemerný, ale dostačujúci výkon - Antutu cca 16 tisíc niečo bodov, zvládne Asphlat 7 (mimochodom, predinštalovaný v telefóne od výroby), prostredie telefónu reaguje bez zaváhania aj po 4 mesiacoch a 2 desiatkach nainštalovaných aplikácí.
    - zadný fotoaparát s BSI senzorom a duálnym bleskom. s výbornou ergonómiou ovládania, rýchlymi reakciami a veľmi slušnými výsledkami, porovnateľnými s top modelmi, vrátane HDR módu. v slabších svetelných podmienkach ide kvalita fotografií výrazne dolu, tu už nedosahuje kvalít top modelov. video max Full HD/30fps, platí to isté, čo pri fotografiách.
    - predný fotoaparát má rozlíšenie 8 MPix a blesk. pre niekoho to môže byť zaujímavé...:)
    - takmer čisté prostredie Androidu 4.2 - pre niekoho dobrá správa, pre niekoho nie - v každom prípade, dá sa individuálne upraviť launcherom a widgetami, telefón má dostatok výkonu aj miesta v pamäti.
    - prostredie je stabilné, prakticky ani raz sa nereštartoval, tuším raz zaváhala telefónna aplikácia, ale to je tak všetko.
    - 32 GB RAM, reálne cca 26. Bez možnosti rozšírenia SD kartou. Mne to stačilo bohato.
    - praktická výdrž batérie väčšinou bez problémov viac ako jeden deň.
    - GPS bez problémov s fixovaním satelitov.
    - NFC párovanie s bluetooth slúchadlami funguje.
    - zvukový výstup je dobrý, nie však vynikajúci. avšak stále výrazne lepší, než výstup Galaxy Note 3, Galaxy S4, LG G2 a G3. (smutné).dodávané slúchadlá stoja zaprd, ale to asi nikoho neprekvapí. fungujú s ním napr. slúchadlá k Samsungom S3/S4/S5/Note 3, ktoré sa dajú kúpiť samostatne, sú lacné (Samsung EO-HS3303 - cca 4 EUR, dobre vidíte:) a zvukovo veľmi dobré (prehrajú nejedny slúchadlá predávané za 50 EUR...) - na rozdiel od telefónov, ku ktorým sú pôvodne určené...
    - ergonómia a vzhľad: telefón vyzerá naozaj dobre, dobre sa drží v ruke - je pogumovaný, dodávaný zadný kryt tiež, konštrukcia je vzorne tuhá, absolútne žiadne pazvuky.

Celkovo tento telefón robí svoju prácu veľmi dobre a svojho majiteľa rozhodne nezahanbí ani v spoločnosti majiteľov drahších telefónov. Skôr opakovane vyvoláva otázku, prečo bol tak lacný, resp. prečo sú len o niečo kvalitnejšie - a podstatne nevyváženejšie tradičné top-modely tak drahé...