Samsung i9250 Galaxy Nexus

135 g
Možnosť pamäťovej karty

• NFC
    • Prehrievanie

S telefónom som veľmi spokojný. Telefón splnil očakávanie. Veľmi sa mi páči funkcia NFC. No telefón sa dosť prehrieva. Napriek tomu odporúčam, pokiaľ si nemôžete dovoliť drahší. ;-)

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• 'cisty' android je naozaj asi najlepsie riesenie, nadstavby mu skor skodia ako pomozu
    • su urcite aj lepsie smartphony na trhu, ale skor v tabulkovych hodnotach ktore clovek realne ani nepociti a nejakych ficurach navyse ktore mozno nevyuzije
    • aj najnovsi android ma svoje muchy, hned prve dni som narazil na mnohe bugy (nesiel spustit google play, nevedel vyhladavat,...), pri niektorych aplikaciach treba pockat kym vydaju kompatibilnu verziu a pod. ale nie je to nic strasne

za tych cca 200 eur za ktore som ho zohnal to je bezkonkurencny telefon. z mojho pohladu najlepsi pomer cena/vykon.

• , zakúpené v Shoppie.sk

fajn

Konštrukcia
dotykové
Operačný systém
Android
135 g
Možnosť pamäťovej karty

Mobilný telefón GALAXY NEXUS ponúka vynikajúce funkcie od spoločnosti Samsung, ako napríklad širší displej HD Super AMOLED, prémiový zaoblený dizajn, malú hrúbku a mimoriadne rýchly dvojjadrový procesor so špičkovým výkonom. Ako prvý využíva operačný systém Ice Cream Sandwich, ktorý je zjednotený pre inteligentné telefóny a tablety a vyznačuje sa zdokonaleným, ale ľahko použiteľným novým užívateľským rozhraním. Mobilný telefón Galaxy Nexus prináša skutočne prevratné funkcie a aplikácie v bohatom prostredí systému Android, ktoré iste nadchnú všetkých užívateľov so záujmom o technické novinky.

Menu je v slovenskom jazyku.

• Rozmery telefónu: 136 x 68 x 8,9 mm
  • Hmotnosť telefónu: 135 g
  • Konštrukcia: klasická s dotykovým displejom
  • Hardvérová QWERTY klávesnica: nie
  • Hardvérová alfanumerická klávesnica: nie
  • Vyššia odolnosť telefónu: nie
  • Frekvencie GSM: 850/ 900/ 1800/ 1900 MHz
  • Podpora 3G: áno
  • Dátové prenosy: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 21,1 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps)
  • Konektivita: bluetooth 3.0, Wi-Fi, kábel, DLNA, NFC
  • Počet displejov: 1
  • Hlavný displej: aktívny, dotykový, SUPER AMOLED, 16 miliónov farieb, 4,65"(1280 x 720 bodov), akcelerometer
  • Procesor: dvojjadrový 1,2 GHz, ARMv7, 2x Cortex-A9, Texas Instruments OMAP 4460
  • Pamäť: 16 GB + Micro SDHC, RAM 1 GB
  • Batéria: Li-Ion, 1750 mAh
  • Výdrž batérie: 610 h – pohotovostný režim, 520 min – hovor
  • Videohovor: áno
  • Správy: SMS, MMS, e-mail
  • Vstavaný GPS modul: áno
  • Podpora dvoch SIM kariet: nie
  • Multimédiá: prehrávač (MP3/AAC), 3,5 mm konektor, FM rádio (s RDS), video prehrávač (DivX-HD, XviD)
  • TV výstup: nie
  • Fotoaparát: 5 Mpix (2592 x 1944 bodov), autofocus, digitálny zoom, LED blesk
  • Kamera: 1920 x 1080 bodov
  • Java: áno
  • Multitasking: áno
  • Prehliadač dokumentov: áno
  • Internetový prehliadač: áno
  • Operačný systém: Android 4.0 Ice Cream Sandwich

• velmi dobry mobil hlavne od samsungu

mne sa paci ten to mobil hlavne ze ma android ice...

• Pomer cena výkon

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• kvalitná konštrukcia
    • 4,65-palcový Super AMOLED displej s vysokým rozlíšením
    • nový Android 4.0 ICS
    • rýchle reakcie a stabilný systém
    • dvojjadrový 1,2 GHz procesor, 1 GB RAM
    • rýchle dátové prenosy
    • bez slotu pre pamäťové karty
    • chýba samostatná spúšť fotoaparátu
    • málo kancelárskych funkcií
    • nemá HDMI výstup

Samsung Galaxy Nexus je skutočne špecificky zameraný smartphone. Od high-endu dnes mnohí očakávajú výbavu do prasknutia, desiatky doplnkových funkcií a ohromujúce grafické rozhranie. Novinka necháva priestor budúcemu majiteľovi, ktorý si výbavu a podobu svojho zariadenia prispôsobí.
    Ako bonus dostane obrí displej, solídny hardvér a najnovší Android, na ktorý majitelia iných zariadení ešte budú nejaký ten týždeň čakať. Najväčšou nevýhodou je zatiaľ vysoká cena. Internetové obchody už prijímajú predobjednávky, avšak pripravte si 530 a viac eur.
    Rozumejšou voľbou sa preto zatiaľ ukazuje byť kompaktnejší Galaxy S II. Aj preň je pripravená v budúcnosti aktualizácia na Android ICS, pričom výbavou príliš nezaostáva. Priaznivci taiwanského HTC môžu siahnuť po mimoriadne vydarenom modeli Sensation XL, prípadne po alternatíve s Windows Phone – modeli Titan. Nokia v tejto triede ponúkne N9 so systémom Meego, Sony Ericsson sa oháňa kvalitnou Xperiou Arc S a zabudnúť nesmieme ani na očakávanú Motorolu Droid RAZR.

Čítajte viac >>> http://mobilmania.azet.sk/clanky/test-samsung-galaxy-nexus-novy-android-mu-pristane/sc-3-a-1127046/default.aspx

• , zakúpené v Shoppie.sk

fajn

• , zakúpené v HEJ.sk

• kvalitny displej, nativna podpora google. Stale aktualny android.
    • nema HW tlacitka, cela predna cast je zo skla
    • prehrava videa v 720p, takze 16gb je trosku malo. Nepodporuje SD

o polovicu lacnejsi a ovela lepsi ako iphone 5; dokonaly displej, android 4 (nativna podpora google). softwerove tlacitka. bezchybny dizajn

• + Dizajn
    • + GPS, NFC, WIFI, HSDPA
    • + Beztlačidlová vrchná strana
    • + Google zariadenie
    • - nižšia kapacita batérie

Produkt je up-datovaný priamo od Google to Vám zaručuje najnovší ANDROID ihneď po vydaní.

• display
    • sviznost systemu
    • pomer cena vykon
    • design
    • cisty android
    • slot pre pam.kartu
    • hlasitost zvonenia
    • slabsi fotoaparat

Telefon je v ponuke uz dost dlho takze to nieje ziadna novinka a kedze je teraz aj cena priazniva rozhodol som sa pre tento model.Sice nema slot pre pam.kartu ale myslim ze 16gb je plne postacujucich.Prekvapila ma sviznost celeho systemu aj po instalacii hromady programov a navigacie.Je uz trochu vacsi a tazsie sa ovlada,ale na surfovanie po webe,pre niekoho hranie hier a pisanie mailov je perfektny.

• , zakúpené v MobilPC.sk

• - dizajn
    • - postačujúci hardware
    • - kvalitné spracovanie
    • - veľký displej
    • - dobrý fotoaparát (aj keď "len" 5 Mpix)
    • - najnovšia verzia androidu (aktuálne 4.2.1)
    • - vzhľadom na veľkosť prijateľná hmotnosť
    • - ani po roku od uvedenia na trh sa na ňom neprejavuje morálne opotrebovanie
    • - batéria - ako na každom!! smartfóne v dnešnej dobe - no nie je to žiadna tragédia

- uvažoval som o zainvestovaní do nového Nexusu 4. Kedže bol/je vo väčšine krajín nedostupný, alebo boli/sú jeho dodávky na trh nedostačujúce, rozhodol som sa pre jeho predchodcu a neľutujem. Software majú totožný, a čo sa hardwaru týka, nepotrpím si na "XY" Mpix, 4-jadro nepotrebujem (2-jadro postačuje). A môj subjektívny názor - GN má lepší dizajn. Som nadmieru spokojný