Sony Xperia Go

Jemnosť displeja (PPI)
176 PPI
Bezdrôtové nabíjanie Qi

• , zakúpené v Shoppie.sk

• skvela velkost, hrubka, vaha, ziadna lopata pre ktoru treba samostatne sedadlo v aute, dostatocny vykon, vsetky potrebne funkcie, pekny dizajn, stabilny, spolahlivy
    • vydrz baterky by mohla byt lepsia, ale to je problem vsetkcyh smartfonov, o chlp vacsie rozlisenie displeja pre ludi s nie najlepsim zrakom by bolo plus

co sa tyka rozmerov a hmotnosti tak zhruba takto si predstavujem mobilny telefon, uplne dostacujuce.

ok

IP67
Jemnosť displeja (PPI)
176 PPI
Bezdrôtové nabíjanie Qi

Mobilný telefón Sony Xperia go je určený pre aktívnych užívateľov, ktorí sú často v pohybe. Je vybavený povrchovou úpravou displeja, ktorá zabraňuje jeho poškriabaniu a vysoko odolnou konštrukciou. Ponúkne jednu z najlepších odolností voči vode a prachu, akú môžete vôbec medzi súčasnými chytrými telefónmi nájsť. A v neposlednom rade stojí elegantné šasi s minimálnou hrúbkou 8,9 mm, ktorú by ste u takto odolného zariadenia vskutku neočakávali - konečne si môžete zaobstarať rovnomerne výkonný a elegantný smartphone.

Väčšina dnešných Smarphone nedokáže vstrebať nehody, ktoré sa pri ich používaní jednoducho stávajú. Ich protikladom je Xperia go. Je prachu odolná a rezistentné voči vode, takže ju pokojne môžete vziať na túru cez dažďový prales. Ale zvládne aj oveľa obyčajnejšie nehody, napríklad keď vám spadne do cesta na koláče, alebo obľúbeného akvária s rybičkami.

Na dokonale ostrom 3,5 "displeji Reality s podporou engine Mobile BRAVIA si budete môcť vychutnávať všetku vašu zábavu. A aby ste pri surfovaní webom, streamovaním multimédií a hranie nestrácali drahocenný čas, o to sa postará dvojjadrový procesor na frekvencii 1 GHz. K zaznamenaniu dôležitých okamihov vám poslúži fotoaparát s rozlíšením päť miliónov obrazových bodov, LED bleskom, automatickým zaostrovaním a schopnosťou nahrávanie videa v rozlíšení 720p (HD). Ak sa vám navyše podarí zaznamenať niečo naozaj jedinečného, u200bu200b tak to môžete ihneď prehrať na svojej televízii prostredníctvom domácej siete a štandardu DLNA.

Parametre:

• Základné: OS: Google Android 2.3 (Gingerbread) Procesor: 1 GHz NovaThor U8500 Cortex A9 (dvojjadrový) RAM: 512 MB Grafika: ARM Mali-400 Displej: Typ: Reality display s enginom Mobile BRAVIA Uhlopriečka: 3,5 " Rozlíšenie: 480 x 320 bodov Počet farieb: 16,7 miliónov Ostatné: antireflexná úprava odolná proti poškriabaniu na minerálnym skle, kapacitné dotyková vrstva, prachu a vode rezistentné (IP67) Senzory: Akcelerometer, prítomnosti, okolitého osvetlenia, Magnetometer Siete: GSM: GPRS/EDGE 850, 900,1800, 1900 UMTS: HSPA 900, 2100 Pamäť: Interné úložná: 8 GB (až 4 GB užívateľsky prístupná) Rozširujúci slot: microSD/SDHC (až 32 GB) Zábava: Rozpoznávanie skladieb TrackID/xLOUD Experience/FM Radio s RDS/Timescape s integrovanou službou Twitter/Facebook inside Xperia 2.0/Sony Entertainment Network (selected markets only)/clear stereo and clear bass/3D surround sound SensMe/Motion gaming/Google Voice Search/Google Talk/Google Mail/Google Maps with Street View and Latitude/miCoach/Walk Mate Audio: Prehrávanie: MP3, 3GPP, MP4, SMF, WAV, OTA, Ogg Vorbis Záznam: 3GPP, MP4, AMR Video: Prehrávanie: 3GPP, MP4, Matroska, AVI Záznam: g, supported formats: 3GPP, MP4 Komunikácia: Certifikované DLNA Synchronizáciaprostredníctvom Exchange ActiveSync a Google Sync aGPS Webový prehliadač WebKit s otáčaním a zoomováním Natívne USB tethering Potlačenie šumu Rozpoznávanie písanie rukou Bezdrôtová konektivita: Wi-Fi s podporou funkcionlity WiFi hotspot Bluetooth Konektory: 3,5 mm jack pre slúchadlá MicroUSB Fotoaparát: Rozlíšenie: 5 megapixelov 16x digitálny zoom LED blesk, Autofocus Záznam videa v rozlíšení HD (720p) 3D Sweep Panorama,detekcia tváre a úsmevu Batérie: Kapacita: 1305 mAh Doba hovoru: 6,5 h Pohotovostný režim: 520 h Počúvanie hudby: 45 h Prehrávanie videa: 6 hours Prevedenie: Rozmery: 111 x 60 x 9,8 mm
  • Hmotnosť: 110 g

• GPS
    • Systém
    • Vodeodolnosť
    • Krytky

Takže majiteľom tohto telefónu som bol niečo vyše roka.Býval som veľkým fanúšikom značky Sony, iný telefón som ešte nemal.Zaujal ma najmä svojou odolnosťou, čo bolo to čo som hľadal.Prvé mesiace som bol úplne spokojný.Po teste vodeodolnosti v bazéne začal telefón slabšie reagovať na dotyk, niekedy trebalo dvakrát kliknúť, písanie SMS ťahom bolo nemožné, taktiež hrať hry kde bolo potrebné držať/stláčať niečo na obrazovke.Neskôr odletelo gumené tesnenie z krytu jacku, čím telefon prestal byť vodeodolný.Reklamácia displeja neuznaná, reakcie sa ale pravdepodobne zlepšili reštartom do výrobných nastavení.Tesnenie na krytku mi obchod doplnil aj napriek neuznanej reklamácii. Telefon však začal nepochopiteľne mrznúť, akákoľvek operácia trvala neprimerane dlho, zdvihnúť hovor sa niekedy podarilo na 2-3 pokus.Párkrát sa vypol a hodinu vobec nereagoval.GPS bolo nepoužiteľné od začiatku, čo je u outdoor mobilu neobhájiteľná chyba.Pri druhom použití v bazéne telefón zatiekol, prestal reagovať na dotyk a do 10 minút sa vypol a už sa nezapol.Reklamácia uznaná, dostal som nový kus (mp3.sk). Tento nový kus som okamžite predal, a po zlej skúsenosti som sa rozhodol opustiť značku Sony.

• , zakúpené v Shoppie.sk

• -maly a lahky, akurat do vrecka
    • -znesie aj nejaky ten pad
    • -dostatocne velka vnutorna pamat + micro SD
    • -nizka vydrz baterie
    • -obcas je spomaleny

Tento mobil som si vybral, pretoze som rybar a obcas sa mi postastilo vytopit telefon, tak som chcel nieco vodotesne.Pouzivam ho uz skoro rok denne a baterka vydrzi 2dni.

ok

• - vodeodolnost
    • - dobre sluchadla
    • - putko na upevnenie na ruku
    • - velky display aj pri malom rozsliseni
    • - HD videa
    • - vode "neodolnost" zadneho krytu (konkretne reproduktoru) - do vnutra sa ale voda nedostane iba pod zadny kryt
    • - slabsia bateria
    • - absencia "foto" tlacitka
    • - cakal som lepsi fotoaparat

Skutocna a pravdiva ecenzia po roku pouzivania. V prvom rade vodeodolnost. S IP67 certifikatom necakajte ze sa budete ponarat do bazena a fotit zeny na kupalisku. Ide o zakladnu ochranu voci vode teda ak nieje pod tlakom. To znamena ze je odolny voci vlhkosti, dazdu a podobnym veciam. Nema ale vodeodolny zadny kryt (iba vnutorny). Teda ak sa s nim ponorite do vody, musite rozobrat zadny kryt a utriet, kazdopadne do mobilu sa vam voda nedostane. Voda pod kryt natecie cez sietku reproduktoru. Je to z casti aj vyhoda pretoze keby bol aj reproduktor vodotesny, zvuk z neho by sa dal porovnat s Tesco nakupnym taskam. Podobne by vas recenzisou mohlo napadnut ze klasicke kapacitne display-e pod vodou nefunguju, respektive funguju aj ked nic nestlacate. Takze pokial nebudes mat na obrazovke natiahnuty igelit tak pod vodou si tazko nieco odfotis :)
    Padol mi uz viac krat z as 1,5 metra na tvrdu zem. Zatial mu nic nieje. Neviem z kade beriete informacie (vid recenzie nizsie) MOBIL NIE JE A NEMA BYT NARAZODOLNY. Kardopadne prady prezil, krat sa trochu ohol plastovy kryt pretoze padol presne na vrchol strany. Orezavac na papier a minut a bol skoro ako novy - kryt znovu prilieha. Ziadna zbytocna vymena krytu.
    Bateria. Mobil nie je stavavy pre zavislakov co na prednaskach hraju pokemon a na pive s kamaratmi chatuju na facebooku. To si radsej kupte "Jablko". Mne ako pasivnemu uzivatelovy mobilu vydrzi aj po roku 8. Rozumej: 15min denne wifi (inak vypnute), aplikacie len ked nieco potrebujem. Hry skoro vobec.
    Tym chcem povedat, je to outdoorovy telefon a preto som ho aj kupil. Nezabavam sa s nim cele hodiny. Potrebujem len wifi, GPS, radio, vodeodolnost a nejake aplikacie. Ak si fanusik OUTDOOR-U a nie INDOORU_IN_FRONT_MOBIL-U, je pre teba tento mobil ako stavany. Tot vse.

• 3,5" displej
    • Dvojjadrový procesor
    • GPU Mali-400
    • Vodeodolný a nárazuodolný
    • Malá pamäť RAM
    • Slabá batéria
    • Integrovaná batéria

Šikovný mobil, padne skvele do ruky. Napriek nízkemu rozlíšeniu prekvapí. Frčí svižne na dvojjadrovom procesore, to isté aj vďaka grafike. Vodeodolnosť bola overená - asi na 5 sekúnd vo vode nešťastnou náhodou s otvoreným jackom na slúchadlá - našťastie to prežil. Najslabším článkom je asi batéria, mne vydržala pri priemernom používaní deň, niekedy aj dva. Bohužiaľ časom sa mi výdrž batérie znížila asi na 5 hodín. V dnešnej dobe je už niekedy málo 1GB ram, nie to 512 - na tú dobu to bolo akurát.

• , zakúpené v MP3.sk

• veľká spokojnosť

spokojný

• Spolahlivy
    • Kvalitne fotografie
    • Slaba vydrz baterie (velmi slaba)

S telefonom som velmi spokojny, az na tu bateriu
    Aj ked je to odolny telefon, spadol mi pod auto priamo pod kola za jazdy a rozbil sa..Displej je sice rozbity ale telefon stale ide..Medzi tym mi spadol aj do vody uz s rozbitym displejom a stale ide.. Cize aj ked sa rozbil (comu sa necudujem, aj ked vo videorecenzii ho presli aj autom, toto bolo o dost drastickejsie :D ..) stale slape..Teraz si idem kupit novy telefon, kludne by som si kupil znovu xperiu go..

• , zakúpené v MobilPC.sk

• display som skrabala kadecim a vydrzal pohode bez skrabanca,pod vodou len tecucou a pohode (ale tento sa volako bojim ponarat lebo mi nepride utesnenie vystupov na konektory take bezpecne ako na active), ale design ma velmi pekny
    • biedne sluchadla k telefonu a celkovo biedne prislusenstvo oproti predchodcovi active

ja nie som velmi zatazena na to aby som mala naslapany telefon potrebujem len nieco na telefonovanie s internetom a celkom slusnymi fotkami co vydrzi prach a co mozem umyt aj ked ho chytim rukami spinavymi od oleja ......a zatial sa mu to dari takze ak mate ocakavania od telefonu podobne tak ho mozem len odporucit

• Prakticky dobre funkcie.
    • Pri malom naraze pri pade sa rozbil displej a to ma byt narazuvzdorny.zreklamovali mi ho a tyzden nato sa mi to stalo zase.uplne male tuknutie pri ktorom sa nic nestane ani klasickej dotykovke a tento sa hned rozbil

Odporucam ale nie ako narazuvzdorny