Sony Xperia J

Pridať recenziu

Priemer z 555 hodnotení.

Smartphone - Android telefon - Sony - dotykové - Android 4.0 - 1 GHz - 512 MB - 4000 MB - 4 "

Sony Xperia J je smartfón strednej triedy s operačným systémom Android Ice Cream Sandwich, jednojadrovým procesorom taktovaným na 1 GHz, 512 MB RAM a 4 GB vnútornou pamäťou.... viac »

Kde kúpiť

od 143,64 €

Recenzie Sony Xperia J

64% (358)
18% (100)
9% (49)
2% (14)
7% (34)

(66 z 89 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

po otestovani video v nizkej kvalite sa niekomu moze zdat ako nepodstatny detail, v tom pripade to bude pre zakaznika kvalitny telefon z dielne Sony za dobru cenu, no mne tento detail prekaza a kvoli tomu by som si ho nekupil. Zobraziť celú recenziu

Najprínosnejšie kritické recenzie

(19 z 28 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

Všetky recenzie Sony Xperia J

Jurko

Jurko

Pridané: včera, 22:29

• výdrž baterie.
  • šikovný do ruky
  • slabučky fotak niekomu však može stačit
  • po mesiaci začal neskutočne sekat
  • tak som ho hdil ozem
  • asi je nerozbytný lebo vydržal :)
  • tak som ho hodil do vody !
  • asi je aj vodotestný to sony neuvadza nevadi )

kupte si ho je suprový len bude sekat to ale za taku cenu prežijete ked ne hodte ho ozem.

Pridané: 16. decembra 2014

• Zly uplne vo vsetkom
  • Uz tyzden po prvom pouziti zacal sekat
  • Vyrobca deklaruje 512 MB ram ale v skutocnosti je to iba cca 380 co je nepouzitelne
  • Katastrofalna klavesnica na ktorej sa neda pisat
  • Tak seka, ze dokym napise pismeno ktore som stlacil tak to trva niekedy aj 10 sekund
  • Aplikacie sa len tak z nicoho nic vypinaju
  • Neda sa nanho nic instalovat lebo by asi skolaboval
  • 1 jadrovy procesor 1 GHz je absolutne nepostacujuci na android 4
  • Zly fotak ktory robi zrnite a rozmazane fotky
  • Na zoom mozete zabudut
  • "Neposkrabatelne" sklo je poskrabatelnejsie ako cokolvek na svete
  • Vsetko roky nacitava
  • Biely kryt je do mesiaca nieco medzi ciernou a bielou
  • Vrchol vsetkeho bol ked mi vymazal vsetky kontakty
  • 2 GB vnutornej pamate je v skutocnosti 700 MB
  • Jeden z najhorsich telefonov ktore som kedy mal, to nokia 3310 je neporovnatelna s tymto kusom srotu

Katastrofa a hnus za ktory by som nedal ani 2 €

Pridané: 16. decembra 2014

• nic moc ale baterka vydrzi celkom dlho mne az okolo 4 dni
  • ale je to najhorsi telefon aky som kedy mal

no tento telefon sa sony moc nepodaril

Nika

Nika

Pridané: 7. decembra 2014

• Pekne fotky
  • Dizajn
  • Všetko

Tento mobil som si vybrala pretože ma zaujal no hneď po 1mesiaci používania začal sekat a pod. veci nikomu neodporúčam mám ho sotva pol roka a neuveritlne seká, neustále vyberám baterku pretože nereaguje často sa vymazavajú fotky a rovnako aj pesničky načitajú sa až po niekoľkých dňoch, rýchlo sa vybíja, nikdy som nebola na nervy z mobilu tak ako z tohto !!

jozef

jozef

Pridané: 10. novembra 2014

• mam ten mobil 1 rok priblizne a je uplne zaseknuty... ked dam domov tak asi 1 minutu musim cakat... hocikedy sa mi restartuje z ničiho nič...a ked dam menu tak mozem rovno zablokovat mobil a pozret sa ci nabehlo petoze menu mi nabehuje velmi dlho... a to nemam ziadne aplikacie v tym šrote

SPROSTOSŤ !!!!!!!!!!!!!!!!

• Áno (1)
gucci

gucci

Pridané: 25. októbra 2014

• dobre sa drzi
  • vydrz
  • velmi pomaly, hry sekaju
  • hlavne slaba WIFI atd..

za takuto cenu sa to neoplati. Mam tento mobil uz 2 roky a mam sni iba problemy. často sa zasekava, hry sa ani nedaju hrat a ta wifi. velmi slaba na moj vkus a ked uz sa pripojim velmi slabo ide a to som velmi blizko od nej. nedoporucujem radsej si nasetrite na sony xperia z2 alebo 3 proste ktory sa vam bude pacit:)

Rudko

Rudko

Pridané: 8. augusta 2014

• Fotoaparát
  • Zvuk
  • Display
  • Dizajn
  • Nič

Je to velmi pekny,super telefon :) Je skôr pre mladých ktory maju radi surfovanie na internete,hudbu,filmy a podobné veci je to MAXXIMALNE super mobil VRELO ODPORUČAM " !

Slavo

adrian542

adrian542

Pridané: 10. júna 2014

(Upravené 10. júna 2014)

• super bpmba mobil 5Mpix blesk predna kamera proste všetko dizajn konštukcia podsvietenie

uple super mobil

• odolný
  • nový android
  • vhodný pre nenáročných
  • občas reaguje pomaly

Som s týmto mobilo veľmi spokojný (mám ho 1 a pol roka) a rád by som ho každému doporučil. Dostal som ho ako darček ku paušálu za 15€, takže bol veľmi výhodný a rád som ho používal. Nedalo by sa povedať, že je vodotesný, ale dokáže odolať zlým podmienkam (poliatie, veľký tlak, ...).
Takže vrele doporučujem.

No, ale je tu ešte jedna vecička, po 1 a pol roku používania sama od seba prestala fungovať dotyková obrazovka, to je asi všetko. :)

Silwi

Silwi

Pridané: 7. mája 2014

• ľahký, šikovný, praktický, jednoduchý
  • vhodný pre veľmi málo náročného užívateľa

- po 1 roku používania prestal zvoniť, nechodia správy, veľakrát sa mi nik nedovolá prestáva fungovať internet, slabý foťák, malá pamäť, slabá batéria, wifi sa sama zapína, pri dlhšej sms posiela ako mms, veľa krát nezobrazuje klávesnicu keď chcem zadať text napr.: do vyhľadávača, displej nereaguje ako by mal alebo vôbec nereaguje
- v rodine sme dvaja s týmto mobilom a obaja tie isté problémy

Jaro

Jaro

Pridané: 7. mája 2014

• neseká
  • 5 mega pixlový fotoaparát
  • led blesk
  • podsvietenie
  • android 4
  • displej veľky štvor palcovy
  • na internete ide rychlo
  • proti nemam nič :)

určite odporučam tento mobil aj ostatnym používa sa veľmi jednoducho

Overený zákazník NetMobil.sk

Richard Cvek

Pridané: 18. marca 2014

(Upravené 18. marca 2014)

Zakúpený v NetMobil.sk

• Mala vaha,dostatocna kapacita,displej nepotrebuje ochranu,aplikacie nepadaju,aj ked pracuju viacere naraz.
  • Pri pouzivani vlastneho nahrateho zvonenia pre jednotlive skupiny,alebo jednotlivcov sa chova zmatocne/nezvoni,alebo odinstaluje zadany ton zvonenia/. Pokial sa tato funkcia nepouziva,vsetko je v poriadku.

Dostatocny a dobry telefon vo vybornej cene.

Anka

Anka

Pridané: 7. marca 2014

(Upravené 10. marca 2014)

• veľký displej
  • led dióda
  • foťák s bleskom
  • batéria
  • niekedy seká
  • pamäť

Celkom pekne spracovaný android, škoda že pamäť nie je väčšia.

Michal Suržin

Michal Suržin

Pridané: 28. februára 2014

• seká
  • nízka výdrž batérie (ale je to normálne pri dnešných smartfónoch)
  • problémy s pripájaním na wifi, z ničoho nič ma odpojí (nieje problém vo wifi routry, pretože som sa skúšal napojiť aj cez iný telefón a bezproblémov to išlo)
  • rýchlo sa poškriabe zadný kryt
  • niekedy problém s posielaním SMS, nechce odoslať
  • problémy so signálom
  • Určite keď som si bral SONY som čakal viac, telefón som mal už 3x v oprave kôli signálu nechcelo mi nájsť sieť. Telefón vlastním iba 9 mesiacov.

Určite neodporúčam!

• Áno (8)
  • Nie (5)
Dominik

Dominik

Pridané: 8. februára 2014

• Po calibrácii je veľmi dobrý.
  • neseká
  • rýchly
  • zvláda všetko čo od neho očakávam

Ak vám seká, je pomalý alebo neodpovedá hneď tak si sťiahnite túto appku http://forum.xda-developers.com... nainštalujte položte mobil na rovnú plochu a stačte calibrate, potom odporúčam reštartovať mobil. Po zapnutí trochu seká ale to hneď prestane.
Tiež odporúčam nainštalovať Clean Master (https://play.google.com...) táto appka vám pomôže udržiavať mobil bez sekania.

• Áno (10)
Lucia

Lucia

Pridané: 3. februára 2014

• mrzne
  • je pomalý!!!
  • slabý foťák
  • dotykový displej reaguje ako sa mu zachce, čo dosť komplikuje ovládanie, keď píšete jednu sms aj 5 minút
  • malá pamäť

S týmto telefónom prídete o nervy. Neviem, či len ja som dostala takýto vadný kus, ale s mobilom nie som absolútne spokojná, kedže sa skoro vôbec nedá používať. Ťažko sa odblokováva, prijíma hovor, píšu smsky- je potrebné niekoľkokrát stlačiť na písmeno, aby sa vôbec zobrazilo. A to na ňom nehrám hry, ani nevyžadujem nič zložité.. Neposkytuje plnyulý chod základným funkciám, ako telefonovanie, smskovanie. Tento mobil neodporúčam ani najväčšiemu nepriateľovi.

• Áno (7)

• Android Jelly Bean
  • 1 Ghz procesor
  • Dobré sluchátka
  • V budúcnosti by možno mohla chýbať podpora LTE

Tento mobil ponúka skutočne skvelý pomer cena-výkon. Moderný OS Android a dostačujúce hardvérové vybavenie robia z tohto zariadenia dobrú voľbu pre tých, ktorí chcú mobil strednej triedy. Vďaka jeho vzhľadu vychádzajúceho z bývalej vlajkovej lode Xperie Arc pôsobí ako mobil oveľa vyššej triedy. Nechýba dostatočne veľký displej a ani kvalitný fotoaparát s bleskom. Vďaka Androidu preň existuje množstvo aplikácií, ktoré prácu s ním ešte viac spríjemnia. Funguje presne podľa očakávania, všetko ide rýchlo a hladko. Okrem LTE, ktoré aj tak nie je zatiaľ moc rozšírené ponúkne všetky dátové prenosy. Za cenu okolo 140 € ponúkne naozaj veľa a hodí sa pre každú príležitosť.

Pridané: 19. januára 2014

(Upravené 19. januára 2014)

V tejto cenovej kategorii nebude ziaden andriod plynuly. Po par naistalovanych aplikaciach zacne sekat a praca snim je fakt na narvy. FB appka absolutne pomala, nikedy nevyskoci ani klavesnica. Fotak ma priemerny, ma aj led diodu co je plus. Obraz ma celkom dobry, audio je tiez obstojne.

Naozaj ale nerozmyslajte o tom ze si to kupite. bud si nasetrite na nieco drahsie, alebo sa poobzerajte po Windows Phone v tejto cene. Nokia lumia 520, 620, 625 vam posluzi urcite lepsie. Plynulost tohto OS je vynikajuca.

majo

majo

Pridané: 13. januára 2014

• 4"
  • Neskutočne pomaly

Tento telefon je tak pomaly že praca na nom je utrpenie

Pridané: 6. januára 2014

• znacka
  • velmi pomaly, primrza, na otvorenie kontakov alebo sprav cakam niekedy aj 10 sekund
  • po par mesiacoch zacali byt fotky na lavej strane obrazu rozmazane

urcite nekupovat. po par mesiacoch utrpenia som si kupil LG Optimus L7 II.

Zuzana

Zuzana

Pridané: 4. januára 2014

• Pekný dizajn
  • Baterka vydrží dlho nabitá (samozrejme nie vtedy ak máte zapnutých kopu aplikácií naraz)
  • Krásne farby displeja
  • Na mobil podľa môjho názoru dosť dobrý foťák
  • Občas mi vadí že je reprák na spodku takže ak pustím hudbu tak musí byť naopak aby to netlmilo hlasitosť, ale to je len taká drobnosť

Podľa mňa skvelý mobil za prijateľnú cenu, mám ho zatiaľ cca 5 mesiacov a som s ním maximálne spokojná

rasťo

rasťo

Pridané: 4. januára 2014

• Tak čo sa týka displeja s tým som spokojný , telefon je dosť odolný voči nárazom a displej je tiež v celku odolný proti poškrabaniu, batéria drží na smartfon veľmi dlho teda , ked máte zapnutú wi fi youtube a neviemčo všetko k tomu tak jasné vydrží málo ale pokiaľ užívateľ len volá a sem tam surfuje a povypína apky na pozadí všetko je ok :) A reproduktor hrá výborne a nahlas a tým ktorým tak nehrá tak reklamovať pretože mne hrá výborne. Je cenovo dostupný. Mám ho už vyše roka .
  • slabší foťák myslím rozlíšenie, pri väčšom zaťažení ram občas sekne ale ináč v pohode, záleží aj od vonkajších podmienok jasné že keď prídete zo zimy tak vám bude telefón mrznúť.

Pre bežného užívateľa cenovo vhodný telefón. Bežný užívateľ je v tomto slova zmysle človek ktorý telefon využíva predovšetkým na telefonovanie , sms, sem tam sa pripojí na internet alebo si rád vypočuje hudbu v mp3. Pokiaľ sa radi hráte ,kúpte si telefón s väčšou výdržou a lepším procesorom grafikou a ram.

Pridané: 2. januára 2014

• vzhlad
  • fotoaparat je celkom dobry
  • mizerny vykon
  • stale to mrzlo bolo treba restartovat telefon kazdy 3 den
  • po pol roku mi odisiel displej. oprava 70€

tento mobil som mal pol rok a odisiel mu displej...
dost slaby telefon za to ze som dal zan 200 €. Cakal som od toho viac.

Rastislav Sič

Pridané: 30. decembra 2013

Zakúpený v Shoppie.sk

• dorý pomer cena - výkon

je super

• dobre hra hudbu
  • výkon
  • rýchost
  • vydrž baterie
  • po roku použivania mi prestava fungovat displej, sam mi klika alebo mi niekedy neklikne a to nemam rozbity displej
  • fotak
  • zadny krit slabo drži

neviem preco mi len tak prestal fungovat displej.Nefunguje mi len jedna aplikacia. Aj pred tim som mal sony. ten sa mi po roku použivania začal sam vypinat. Keď si zarobim tak si kupim bud samsung, nokiu alebo lg

peter

Pridané: 20. decembra 2013

• vzhlad
  • vykon
  • RAM

telefon ma dost detskych chyb, zamrza ...

Trulka

Trulka

Pridané: 20. decembra 2013

• skvelý foťák a kamera,ostrý displej a pekné farby,displej chytá na prvý šup,batéria dlho vydrží,hlasitosť pri hudbe dokáže so zapnutím jedného programu ozvučiť celú miestnosť
  • viac krát sa mi stalo že pri telefonovaní mi len tak začalo vytáčať niekoho iného

Tento mobil je podľa mňa super.

Matus

Matus

Pridané: 18. decembra 2013

(Upravené 25. decembra 2013)

• ja som velmy spokojny vcera mi prisiel a este nic take zle sa nestalo
  • nic

je velky dobre sa drzi a skvely dizajn

Dodo

Dodo

Pridané: 13. decembra 2013

(Upravené 13. decembra 2013)

• najelegantnejší telefon vo svojej triede, displej, funkčnosť, novinka, svižnosť

vynikajúci telefon, zodpovedá požiadavkám na zariadenie tohto druhu

lucka

lucka

Pridané: 12. decembra 2013

• Má dobrý foťák
  • Pekný dizajn
  • Super funkcie
  • Nereaduje niekedy displej ... musím aspon 3x klilnúť aby to šlo...
  • Niektoré appky sekajú...
  • Uzamknutie vzorom nefunguje -_-
  • Na displeji na robia bublinky ...

Dosť ma tento mobil štve hlavne kôli tomu že neustále nefunguje displej -_- kebyže viem do predu tak si ho ani náhodou nekúpim! Neodporúčam ho ! Radšej by som si kúpila nejaký Samsung ... To s tým nereagovaním toho displeja to mi potvrdilo uz vela ludí čo ho má teda to neni mojou chybou ... Ja som ho kúpila za 100 € a aj to sa mi zdá veľa... 140€ by som zaň určite nedala! Je to na vás a ak by niekto z vás mal zaujem tak ho predám za 100 € ... ;) ak by bol záujem o kúpu tak sa ozvite... zozadu ho mám marcipánovo ružový ...

Pridané: 7. decembra 2013

s výrobkom som spokojná

Overený zákazník NewMobil

sidloo

Pridané: 5. decembra 2013

Zakúpený v NewMobil

• sikovny, štýlový, pekný dizajn, a hlavne funkčný,
  • ryychlo sa vybije ale asi preto že syn ho používa skoro celý deň na hranie

slušný telefon za slušnú cenu som spokojný z kupou kupil by som ho zas

Marika

Pridané: 26. novembra 2013

• Nízka cena, dobré parametre
  • Aj napriek dobrým parametrom niektoré funkcie mu chýbajú

Odporúčam

Jozef

Jozef

Pridané: 24. novembra 2013

• skoro so vsetkym spokojny, baterka 3-4dni, mozem ho hadzat o zem ako staru nokiu..
  • slaba pamat
  • screen-shot nefunguje

Michal

Michal

Pridané: 16. novembra 2013

• nič!!! nič!!!
  • strašnááá odozva displeja,
  • seká, robí si to čo chce

to je tak zlý telefón, že by som ho nedal nikomu!!! chcem posunúť obrazovku a on mi ju neposunie ale otvori aplikaciu, reaguje asi na kazde 6 kliknutie na displej a podobne, mam ho v ruke asi 5 minut a som z neho nervozny ako zo ziadneho ineho telefonu. Ja mam 3 roky stary samsung galaxy S a je o 100000x lepsi ako tento šrooot.

• Áno (19)

• Jednojadrovy procesor
  • Je spomaleny
  • 512 mb ram
  • 5 mpix fotoaparat
  • Dizajn (takmer všetky xperie vyzeraju rovnako)

Je na nič, hry sa na ňom vobec nedaju hrat pretože strašne seka a problem je aj pri takych veciach ako je volanie alebo posielanie sms. Fakt neodporučam, nabuduce určite nesiahnem po xperii!!!

• Nie (7)

Viera Zoľáková

Pridané: 4. novembra 2013

Zakúpený v Shoppie.sk

• pre mňa ľahká manipulacia

Zatiaľ som spokojná s týmto mobilom v porovnani s HTC-čkom, ktorý som mala doteraz.

Pridané: 3. novembra 2013

• LED svetlo
  • Rozlysenie
  • xLOUD posilnenie reproduktora
  • predna kamera
  • ked mi nieco pride na FB tak mi blikne na modro
  • vela svetiel na spodu (upozornenia)
  • stihli
  • Cakal som viac od fotaku vzadu
  • Fotak dlho zaostruje
  • baterka 1 den aj ked v dnesnej dobe mobilov asi kazdy nevydrzi dlho
  • Chyba v baleni sluchatka
  • Vnutorna pamet je 2GB!!

Myslel som si že zadny fotak bude lepsi ale zmilil som sa.Je velmi odolny voci padom (aj na beton,dlazdice).Reproduktor je posilnenym co je celkom ok.Android sa da uptadovat cez Sony PC Companion ktoru vam navrhne pri prvom zapojeni do pc.Moj brat ma tiez Sony J nema ani pametovku a ma dost pamete na vsetko ja mam aj pametovku a mam malo (mozno mam nieco s pametou).Ked som ju kupoval stala 230€ takze isla riadne dole kedze je konkurencia velka.Odporucam pre nenarocnych!!!!

Overený zákazník Mobilné telefóny

miso L.

Pridané: 13. októbra 2013

Zakúpený v Mobilné telefóny

blanka

blanka

Pridané: 11. októbra 2013

• Dobrý foťák
  • Seká,nejde prehrávať poriadne hudba,nejdú nastavi ť kontakty

Ujde
Ale niektoré veci mohli byť o niečo lepšie

Overený zákazník Mobilné telefóny

Niculenka

Pridané: 27. septembra 2013

Zakúpený v Mobilné telefóny

• skvely dizajn, nemrzne, reaguje presne na dotyk, pekne fotky, pripojim sa bezproblemov vsade,
  • chýbala v nom SD karta, v baleni chýbali sluchadka, baterka vydrzi cca 1 den,

pomer cena vykon slusna v dnesnej ponuke. som spokojna

• Áno (1)

• fotoaparát
  • počiatočná svižnosť
  • nový android
  • Android
  • neskôr taktiež spomalí a začne pomalšie pracovať

V tej cene veľmi dobrý telefón nabitý funkciami, ktoré bežný ale aj mierne pokročilý užívateľ využije. Kvalitný fotoaparát a pekný dizajn určite potešia. Ako jedinú nevýhodu vidím aj v tomto prípade použitý systém Android, ktorý nie je úplne vyladený a to bude časom poznať.

Pridané: 26. augusta 2013

• Dobrý fotoaparát
  • Nie je náročný na používanie
  • Strašne seká a to ho mám pár týždňov
  • Batéria vydrží len 2 dni niekedy ani toľko
  • Samo mi vypína len tak klavesnicu a ked kliknem na nnejaký text a chcem písať tak musím niekolko krát stlačiť aby sa mi zobrazila klavesnicu

Niečo mi vadí na tomto mobile ale inak je dobrý

Pridané: 26. augusta 2013

• Spoľahlivý

Za málo peňazí veľa muziky.

Overený zákazník NovéMobily.sk

Pridané: 4. augusta 2013

• Prehnutý tvar zlepšuje ergonómiu
  • Dve indikačné LED
  • Hlasný reproduktor
  • Dvojdňová výdrž pri nenáročnom používaní
  • Nepohodlne vyhotovené tlačidlo displeja
  • Neodladený firmvér a pomalé reakcie
  • Nízka odolnosť krycieho skla na tlak aj poškriabanie
  • Displej nemá automatickú reguláciu jasu

Sony Xperia J prišla ako najlacnejšia do novej série. V jej prípadne však dvojnásobne platí, že nie všetko čo je nové je aj dobré. Ako prvá ju hneď strčí do vrecka staršia sestra Xperia U, najlacnejší zástupca prvej generácie telefónov Sony z radu Next Series. O pol palca menší displej vyvažuje dvojjadrovým procesorom, pekným dizajnom a nižšou cenou. Cena Sony Xperie J štartuje na hranici 200 eur.

Čítajte viac >>> http://mobilmania.azet.sk...

Zobrazujem 1 - 50 zo 154 recenzií [ 1 ] 2 3 4

HTC One V