Sony Xperia SP

Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

• , zakúpené v NAJmobily.sk

• Nízka cena, vhodne menšie rozmery.

Vzhľadom na nízku cenu mobil celkom spĺňa požiadavky nenáročného zákazníka.

• , zakúpené v MobilPC.sk

• Funguje v podstate celkom schopne,pokiaľ nie ste náročný .
    • Pár krát sa mi stalo,že úplne vypol a nedal sa zapnút a to bola batéria nabitá.Tak som musela dať dole kryt a resetovať ho perom :/

čakala som,že pôjde lepšie.

• , zakúpené v vasmobil

EDGE
Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

Recenzia smartfónu s elegantným dizajnom, OS Android 4.1, dvojjadrovým 1,7 GHz procesorom, 4,6'' HD displejom, 8 Mpix fotoaparátom a plnou dátovou výbavou.

OS: Android 4.1 Jelly Beanchipset: Qualcomm Snapdragon S4 Pro MSM8960Tprocesor: 1,7 Dual-core Kraitgrafický procesor: Adreno 320frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 Mhz, LTE

rozmery: 131 x 67 x 10 mm,

hmotnosť: 154 gramov

displej: TFT Mobile BRAVIA Engine 2, dotykový (kapacitný), 16 mil. farieb, 720 x 1 280 b.,  57 x 101 mm, 4,6'' (116 mm)

fotoaparát:  8 Mpix, LED blesk, autofókus, Sony Exmor RS, HDR, nahrávanie Full HD videí (1 920 x 1 080 b., 30 fps), tlačidlo spúšte,

predná kamera: VGA

pamäť:  1 GB RAM + 8 GB ROM (dostupných 5,37 GB) + microSD karta (do 32 GB),

globálny prenos dát:  GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 42 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps),

lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB,  Wi-Fi (802.11 b/g/n),  HDMI (cez MHL), DLNA, NFC

hudba: MP3 prehrávač,

FM rádio (s RDS), 3,5 mm jack, TV-Out,ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov,

GPS, GLONASS, akcelerometer, informačná dióda,batéria: Li-Ion  2 370 mAhSAR: 0,79 W/kg (norma 2 W/kg),

• , zakúpené v NAJmobily.sk

• Nízka cena, vhodne menšie rozmery.

Vzhľadom na nízku cenu mobil celkom spĺňa požiadavky nenáročného zákazníka.

• pekný dizajn, veľmi sa mi páčili tie svetelné efekty dole
    • po dlhšej dobe užívania slabá výdrž baterky
    • často zamŕza
    • malá pamäť telefónu
    • nekvalitný foťak

je použiteľný ale dosť nekvalitný a slabý

• Celkom rýchly
    • Spoľahlivý
    • Keď do neho neinštalujete stovky aplikácií tak sa vám sekne možno raz za 2 týždne, čo je celkom slušné
    • Celkom solídna výdrž batérie aj po 3 rokoch bez výmeny vydrží kľudne aj 3 dni, podľa toho, ako používam, lebo pri hodinovom hraní hry alebo pozeraní filmu ide výdrž dolu trochu rýchlejšie
    • Jemný displej
    • Celkom odolný voči pádom
    • Tiež je dobrý na hry ako Asphalt 8 atď.
    • Aplikácie nejde presúvať na SD Kartu
    • Displej, čo sa týka kvality (TFT)
    • Už trocha zastaraný android 4.3 bez možnosti aktualizácie
    • Za oficiálnu cenu by ho už asi nikto nekúpil

Telefón ako taký by som ho mohol doporučiť, pretože som ho používal así 3 roky, a nemôžem si sťažovať, kúpil som si novú Lumiu, a už ho mám skôr ako náhradný telefón, a ešte stále šlape ako hodinky.
    Ale za cenu okolo 150 euro už zohnáte pecky ako Huawei Ascend P8 lite alebo Lumiu 640, ja som si vybral 640 a tiež si nemôžem sťažovať, lebo vedel som, do čoho idem.
    Odporúčam ho kúpiť už len cez bazoš, aj to za max.80 euro.

• , zakúpené v MobilPC.sk

• Funguje v podstate celkom schopne,pokiaľ nie ste náročný .

čakala som,že pôjde lepšie.

• , zakúpené v vasmobil

• Dobrá výdrž
    • otrasný display

Mám mobil len rok a pol a už som ho musela 2x reklamovať.
    Stále seká a musím ho nabíjať aj dvakrát za deň. A aj keď je vypnutý led svetielko stále bliká keď mi príde nejaká správa. Neodporúčam kupovať.

Mobil mi často zamrza. Displej nereaguje tak ako má batériu musím nabíjať 2 x za deň, pri minimálnom používaní. Videozáznamy sekaju

• mobil sa mi páčil dizajnovo
    • zamrza už nikdy viac sony xperia

reklamovala som ho 2x u predasjcu nakoniec vymenili cely mobil. a zamrza zasa :-( takže nic moc.

Nechápem prečo ľudia píšu, že seká...Mám ho 4 rok a vôbec mi neseká a šľape ako hodinky. Skôr by som povedal aký majiteľ - taký mobil. Pokiaľ nebudete prečisťovať určite veci, bude Vám sekať aj ten najdrahší mobil...

• Spodná LED dióda - svieti celkom obstojne takže keď vám príde správa tak si ju musíte všimnúť
    • procesor - není to na dnešné pomery moc výkonný procesor ale aj najnovšie 3D hry zvláda celkom pekne
    • android 4.3 - asi zrejme nebudú dávať android 5.0 na 2 roky starý telefón ale android 4.3 kitkat ide celkom pekne žiadne väčšie záseky som nepozoroval
    • Fotoaparát - nie je to nič moc nefotí moc dobre ale tak na nejaké tie rýchle momentky postačí
    • 1 GB RAM - nie je to najviac ale nejaké pády aplikácii nepozorujem
    • TFT displej - samotné HD rozlíšenie na 4.6" displeji je v pohode ale TFT zobrazovanie nevyzerá moc dobre ale s matnou fóliou je to v pohode
    • keď je mobil zhasnutý tam LED dióda stále bliká a mohlo ich napadnúť že niekto potrebuje aj spať

Celkom podarený telefón od Sony až na pár chybičiek no dnes uź bohužial zastaralý .