Sony Xperia Z3+

Vychutnajte si z obľúbenej série Xperia to najlepšie. Naplno a bez obmedzení si užite všetky možnosti, ktoré súčasný internetový vek ponúka. S osemjadrovým procesorom, rýchlym grafickým akcelerátorom a detailným 5,2palcovým displejom TRILUMINOS si môžete dovoliť skrátka čokoľvek. Hlavnou pýchou zariadenia je popri elegantnom, tenkom a vode odolnom tele a už spomínanom displeji aj fotoaparát, ponúkajúci parametre drahých kompaktných prístrojov a uspokojujúci aj skúsených fotografov. Bežnému užívateľovi k profesionálnemu záberu pomôže inteligentná automatika, ktorá zanalyzuje fotografovanú scénu a sama vyberie optimálne nastavenie. Vylepšený je aj predný fotoaparát, špeciálne určený na skupinové autoportréty.

Prvotriedny telefón musí byť krásny

Zariadenie nasleduje líniu staršieho súrodenca Xperie Z3, ktorý získal prestížne ocenenie Red Dot Award 2015 všímajúce si designovo výnimočné kúsky spotrebnej elektroniky. Základom sú dve jednoduché a čisté dosky z tvrdeného skla, spojené elegantne tenkým a oblým hliníkovým rámikom. Model Xperia Z3+ kráča designovo vpred a v porovnaní so starším súrodencom je ešte útlejší a ľahší, čo vaše ruky iste ocenia.

dotykové

Este je kratko pouzivany , zatial sluzi dobre

• , zakúpené v MobilPC.sk

všetko ok

• , zakúpené v MP3.sk

• Výborná rýchlosť aplikácií, dobrá výdrž batérie. Mne na treti deň ráno, v 24 hodinovej prevádzke, ukazovalo ešte 50 % batérie.
    • Zohrievanie v okolí fotoaparátu. Hlavne pri nahrávaní videa a hraní hier.

S mobilom som skutočne spokojný. Akurát by som vytkol prehrievanie v oblasti objektívu.

dotykové
Operačný systém
Android
Možnosť pamäťovej karty
Odolné

Výkon ako z budúcnosti

Model Sony Xperia Z3+ je vybavený ultra výkonným osemjadrovým procesorom. S takýmto rýchlym „výpočtovým mozgom“ získate dostatočný výkon bez ohľadu na to, čo práve robíte. Či už je to prosté surfovanie po internete alebo hranie tých najnáročnejších hier, všetko prebieha bez akéhokoľvek náznaku prekážky či spomalenia.
Výkon ako z budúcnosti

Úchvatný displej TRILUMINOS

5,2 palcový displej TRILUMINOS vyniká širokou paletou prirodzených farieb, dokonalou ostrosťou obrazu vo Full HD rozlíšení, vďaka technológii IPS širokými pozorovacími uhlami a bezkonkurenčnou jasnosťou za denného svetla. Vďaka bohatým skúsenostiam spoločnosti Sony s výrobou televízorov Bravia s modelom Xperia Z3 zažijete dokonalý divácky zážitok nie len pri sledovaní videa a prezeraní fotografií.
Úchvatný displej TRILUMINOS

Nebojí sa dažďa ani bazéna

Kvalitný telefón by sa mal používať naplno, bez akýchkoľvek obáv o jeho bezpečnosť. Sony Xperia Z3+ je navrhnutý presne podľa tejto myšlienky. Trieda odolnosti IP65/IP68 dáva na vedomie, že prístroj len tak niečo neohrozí. Telefón je odolný voči jemným prachovým časticiam aj sladkej vode striekajúcej zo všetkých predstaviteľných smerov. Príjemnou vlastnosťou je skutočnosť, že s ním môžete bez obáv stráviť až pol hodinu v 1,5metrovej hĺbke, čo oceníte napríklad pri letnom šantení v bazéne.
Nebojí sa dažďa ani bazéna

Úžasné fotografie

Inžinieri Sony vložili do fotoaparátu vylepšenej Xperie Z3+ svoje dlhoročné skúsenosti z vývoja kompaktných fotoaparátov. Zrodila sa tak kombinácia snímača s ultra vysokým rozlíšením, širokouhlej optiky a niekoľkých inteligentných technológií, ktoré spoločne vytvárajú skutočne ohromujúce výsledky. Automatický režim fotografovania dokáže do detailu zanalyzovať fotografovanú scénu a podľa zistených informácií nastaviť všetky parametre snímania. Rovnako kvalitné zábery získate aj v noci, pri slabom osvetlení. Samozrejmosťou je využitie funkcie HDR, ktorá scenériu niekoľkokrát vyfotografuje a vytvorí jeden záber, v ktorom zostanú zachované detaily ako v tienistých, tak aj presvetlených miestach.
Úžasné fotografie

Nekompromisná dvojdňová výdrž

Inžinieri spoločnosti Sony však bezhlavo nemysleli iba na výkon. Procesor je aj popri dych vyrážajúcej rýchlosti zároveň veľmi úsporný a s drahocennou energiou dokáže rozumne naložiť. Preto nie je problém zostať celé dva dni v plnej pohotovosti. S technológiou STAMINA telefón dokáže s mierne obmedzeným výkonom vydržať aj štvornásobok bežného výkonu, čo oceníte v situáciách, keď sa s telefónom na dlhší čas ocitnete mimo dosah elektrickej siete – napríklad na výlete v prírode. Ak sa predsa len nachádzate v situácii bez energie, zapnite si režim STAMINA, ktorý z batérie vytlačí aj poslednú kvapku a vy si ešte vždy zatelefonujete či napíšete SMS.
Nekompromisná dvojdňová výdrž

Zahrajte si hry z konzoly PlayStation 4

Nebaví vás sedieť pri televízore, keď je vonku tak krásne? Čo ak by bolo možné si hry z konzoly PlayStation 4 v telefóne zahrať povedzme v záhrade? Funkcia PS4 Remote Play na zariadení Xperia Z3 to dokáže! Pripojte sa ku konzole PS4 prostredníctvom domácej Wi-Fi siete a hrajte svoje obľúbené hry na ovládači DualShock 4 v ktorejkoľvek izbe či vonku v záhrade.
Zahrajte si hry z konzoly PlayStation 4

Sony Xperia Z3 Plus E6553 Black LOGO

Mobilný telefón je brandovaný.

Z3 + vyrazí dych aj vyberavým užívateľom. Súhra najnovšieho hardvéru a tela, ktoré je odolné aj tenké, presvedčí každého. Ponúkne vynikajúci 5,2" Full HD displej Triluminos, 3GB RAM, 32GB interné úložisko a superčip Qualcomm Snapdragon 810, čo je vlajková loď výkonu nechávajúca za sebou konkurenciu vo väčšine aplikácií. Špičkovú výbavu dopĺňa 13Mpx kamera so snímačom Exmor RS, ktorá exceluje aj za zlého svetla. To všetko bolo poskladané do tela olemovaného tenkým hliníkovým rámčekom so zaoblenými rohmi, s hrúbkou len 6,9 mm a odolávajúce najmenším čiastočkám prachu aj ponoreniu do vody! Aj za veľmi ťažkých svetelných podmienok, kde ostatné smartphony zlyhávajú, garantuje skvelé výsledky snímač Exmor RS, citlivosť ISO 12800 a svetelnosť F2. Aj v prípade, že fotíte v protisvetle, HDR sa postará o optimálnu viditeľnosť tmavých aj svetlých častí scény. Funkcia Super auto rozpozná typ scény a úplne automaticky nastaví fotoaparát tak, aby bol výsledok perfektný. Videozáznam vyhotovuje v Ultra HD rozlíšení so štvornásobkom detailov oproti kvalite Full HD (1080p).

Fotoaparát na prednej strane má záber natoľko širokouhlý, aby fotografia pokryla aj celú skupinu priateľov. Inovatívne technológie fotoaparátov Sony sú tak v zadnom, ako aj v prednom fotoaparáte. Pre dokonale ostré selfie a stabilné videá nechýba funkcia Super auto a SteadyShot s inteligentným aktívnym režimom. Aktuálne najvyspelejší 64bitový procesor Qualcomm s ôsmimi jadrami procesora dodá o 50% viac výkonu, a pritom šetrí energiu batérie. Spolu s podporou sietí LTE sa oddávajte bleskurýchlo načítaným webovým stránkam a sledujte online videá vo vysokom rozlíšení bez trhania. 3 GB operačnej pamäte sú potom zárukou súbežného používania niekoľkých aplikácií naraz, vrátane tých najnáročnejších na systémové prostriedky. Aby ste si naozaj vychutnali pôžitok z chytrého telefónu, je nutné mať dobrý výhľad do digitálneho sveta. Displej smartfónu Xperia Z3 + je viditeľný zo všetkých uhlov a jasnejší ako kedykoľvek predtým. Vysoká svietivosť displeja kombinovaná s technológiou zlepšenia kontrastu umožňuje zreteľné zobrazenie aj na priamom slnku. Televíziami osvedčená technológia X-Reality analyzuje obraz a následne optimalizuje farby, ostrosť a kontrast. Skutočnou čerešničkou od Sony je však unikátne zobrazenie Triluminos pre neprekonateľnú paletu farieb.

Použitie
Smartphone

Dotykový displej

Prevedenie
Odolný proti vlhkosti a prachu, Displej odolný voči poškriabaniu

Platforma

Maximálne rozlíšenie videa
Ultra HD - 3840 × 2160

Svetelnosť
f/2

Max.výdrž baterie v pohotovostním režimu
590,04 h

Počet jadier procesoru

Operačná pamäť
3 072 MB (3 GB)

Funkcia
Wi-Fi, BlueTooth, GPS, FM Rádio, Predná kamera, Kalendár/Budík, Dotykový displej, Hudobný prehrávač, NFC

Podporované internetové protokoly
GPRS, UMTS (3G), LTE (4G)

Typ SIM karty

Rychlost LTE
300 Mb/s

Rozmery
Šírka: 71,9 mm (7,19 cm)
Výška: 146,3 mm (14,63 cm)
Hĺbka: 6,9 mm (0,69 cm)

Alternatívne označenia tohto výrobku:
Sony Xperia Z3 Plus E6553 Black, Sony Xperia Z3 Plus, Z3 Plus E6553, Xperia Z3 Plus

3zákazníci neodporúčajú produkt

• skvelý foťák.
    • Starý typ androidu 5.0. VZamŕza, je veľmi pomalý, už nepraktický na túto dobu.

Veľmi pomaly pracuje. Má síce veľmi dobrý foťák, ale preto, že je moc pomalý, nestihnete odfotiť momentky. Príliš vysoká cena, vzhľadom na to, ako je veľmi pomalý a seká, nepraktický mobil, neodporúčam..

• , zakúpené v Kim Group

Este je kratko pouzivany , zatial sluzi dobre

• Kvalitný fotoaparát
    • Super výkon
    • Elegantný vzhľad
    • Dobrý zvuk
    • Po pol roku používania sa extrémne prehrievať a sekať aj pri používaní nenáročných aplikácií
    • Ľahko rozbiteľný displej (mala som ho v kryte + fólia, spadol na dlážku, len malá puklina, no displej už nefungoval)
    • Ťažko zohnateľné náhradné diely (displej okolo 100 €)
    • Batéria

Ak si ho chcete kúpiť, neodporúčam. Kúpte si radšej Sony Xperia Z3... Neviem či som narazila na nejaký chybný model, ale naozaj extrémne sa prehrieval. Z3-ku mám už 2 roky, prehrieva sa síce tiež, ale nie tak veľmi a ešte mi nesekal. Vo fotoaparáte nejaký obrovský rozdiel nevidím.
    Batériu som u Z3+ musela nabíjať aj 3x denne pri veľkom používaní.

• samozrejme všetky plusy, ktoré užívatelia spomínajú sú pravdivé a nájde tam i par pozitív ako :
    • -vodeodolnosť a prachotesnosť (IP58)
    • -Android 6.0 Marshmallow
    • a to je tak asi všetko :(
    • -výrazne prehrievanie (skúste natočiť par videí a par fotiek v lete - pozn. fotenie a natáčanie nebolo na priamom slnku)
    • -začnú sa Vám vypínať, pripadne zapínať funkcie na telefóne počas natáčania alebo fotenia pokiaľ máte par kvapiek na displeji
    • -zahrať si na tom nejakú hru vás dávno odhovoria ešte pred kúpou iné recenzie z dôvodu neodvetrania ("výhoda uzavretého systému " prachotesnosť (IP58) ")

Po roku a pol používania viem s určitosťou napísať, že to nebola bohvie aká kúpa.
    Áno telefón je vodeodolný natočiť s nim videa vo vode prípadne sa ho dotýkať mokrými rukami neodporúčam (použi puzdro), displej reaguje na každú kvapku a následne vám začne samovoľne vypínať sa alebo zapínať rôzne ďalšie funkcie. Takže funkcia vodeodolnosť mi je na dve veci.
    Pokiaľ chcete zachytiť par momentiek alebo použivať telefón len ako telefón nech sa paci no využívať ho plnohodnotne ako ho propagujú budete skôr nervózny z toho ako to nie a nie spustiť či natočiť
    -ostatne veci nestoja ani za zmienku, pretože je to už o používateľoch a komu čo vyhovuje, o ikonkách a podobne

• , zakúpené v MobilPC.sk

všetko ok

• , zakúpené v MP3.sk

• Zohrievanie v okolí fotoaparátu. Hlavne pri nahrávaní videa a hraní hier.

• dizajn (ale to je skôr subjektívny názor)
    • materiály a spracovanie (v ruke pôsobí veľmi hodnotne)
    • rýchlosť a plynulosť systému (aktuálne Android 6.0.1)
    • displej (farby a čitateľnosť na priamom slnku je bezchybná)
    • STAMINA režim
    • vodotesnosť a prachotesnosť
    • zvukový výstup do slúchadiel a obzvlášť aplikácia na prehrávanie hudby
    • stereo reproduktory
    • 5.1 MP predná kamera a možnosť s ňou natáčať Full HD video
    • slabšia výdrž batérie (pri plnom zaťažení vám percentá klesajú priamo pred očami, avšak so Stamina režimom sa dá dostať aj na 2 dni výdrže)
    • fotoaparát (fotky sú kvalitné, avšak na vlajkovú loď by to chcelo ešte malé zlepšenie)
    • pri plnom zaťažení sa nadmernejšie zahrieva, ale nie to nič, čo by bolo nejako obzvlášť nepríjemné.

Telefón som kúpil cca pred mesiacom za veľmi dobrú cenu a zatiaľ vládne maximálne spokojnosť. Všetko funguje ako má, nič sa neseká, na nič sa nečaká. Výkonu má Xperia na rozdávanie a ani najnáročnejšie 3D hry typu Real Racing jej nerobia problém. Operačná pamäť je tiež viac ako dostatočná. Vodotesnosť som ešte nemal šancu vyskúšať, ale moc to pokúšať nebudem. S kúpou som maximálne spokojný ako aj so značkou Sony. Vrelo odporúčam, hlavne teraz, keď poklesla cena.

• , zakúpené v az-mobil.sk

• nemám tam čo dodat mobil šlape ako má
    • nemam nič proti

perfektny a elegantny mobil

• Konštrukcia- sklo a kov
    • veľkosť na 5,2 palcov
    • displej
    • procesor Snapdragon 810
    • Fotoaparát
    • notifikačná led dioda
    • svižný systém+ dobrá nadstavba
    • vodeodolnosť a prachuvzdornosť
    • krehkosť konštrukcie

Pre tento produkt som sa rozhodol kvôli dobrej cene, v ktorej ponúkal najvýkonnejší procesor minulého roka, vodeodolnosť a prachuvzdornosť, skvelý dizajn a najnovšie aktualizácie. Bol som rozdodnutý kúpiť si iný telefón, no tento mi riadne zahral do karát...Telefón prišiel v celkom malej krabičke, v ktorej sa nachádzali po otvorení usb kabel, cestovný adaptér(EP880), mobil a prekvapujúco OTG kábel. To, že sa v balení nenachádzali slúchadlá si plne vynahradil OTG kábel. Pri prvom zapnutí mi hneď telefón ponúkol aktualizáciu na android 6.0 Marshmallow. Asi o týždeň a pol mi prišla ďalšia aktualizácia na android 6.0.1 cez Xperia Companion. Telefón mal problém s prehirevaním, no po aktualizáciach to už nieje tak hrozné. Videá natočíte aj dlhšie, no najviac sa bude hriať telefón pri použití AR efektu a AR masky. Tieto efekty aj tak nepoužívam alebo len občas, takže nemám s tým problém. Výraznejšie prehirevanie som pocítil ešte pri prehliadaní vebu cez Chrome- zrejme neoptimalizovaná aplikácia a pri hraní náročných hier. Jas som mal nastavený na automaticky. Čo sa týka fotoaparátu, tak môžem povedať, že fotí skôr na takú školskú znamku 1-, horšie to je za zlých svetelných podmienok,ale nieje to až zas taká tragédia. Videá musím pochváliť, na výber je aj 4K 30fps a dokonca 1080p 60fps. Keď natáčate vo full hd, odporúčam práve s 60fps a pri zapnutej softvérovej stabilizácii, ktorej nemám čo vytknúť. Poteší aj dvojpolohová spúšť fotoaparátu. K batérii som mal trochu výhrady, celkom rýchlo išla dolu, no stalo sa mi že ak som nabíjal inde tak mi išli percentá batérie pomalšie dole , alebo sa môže stať aj to že vám telefón na niejakom percente ostane dlhšie a ide to pomalšie dolu. Zatiaľ najviac mi vydržal telefón so zapnutým displejom asi 5h a 24 min. (vydržal by mi aj dlhšie, no pri tých pár % v baterke som ho už dal nabíjať radšej.) Vodeodolnosť som neskúšal, no bude zrejme lepšia než na staršej xperii z3, keďže konektor na nabíjanie je dolu a na boku ostal len slot na nano sim kartu a micro sd v jednom šuplíku , ktorý nebudete otvárať každý deň. Zvuk zo zariadenia ide vcelku dobrý nato že má stereo, no najlepšie je aj tak mať slúchadla a nastaviť si svoje možnosti, a potom zapnúť aj automatickú optimalizáciu zvuku ktorá skombinuje vaše nastavenia hudby+ automatický zistí vaše pripojené slúchadlá a ponúkne vám najlepší zvuk. Notifikačná led dióda svieti rôznymi farbami, no iba v aplikácii tretích strán, normálne ju v nastaveniach nenastavíte aby ste chceli aby svietila podľa vás. V nastaveniach nájdete ešte možnosti ako inteligentné podsvietenie alebo inteligentný hovor, keď stačí pre prijatie hovoru priložiť telefón k uchu. Konštrukcia je výborná, kov v ruke cítite a vzadu sklo, síce sa rýchlo zapatlá. Na displeji je nalepená fólia. Samotný displej má dobré pozorovacie uhly a farby sú výborné. Čierna je tiež kvalitná, ale samozrejme s amoledom sa nedá porovnávať. K telefónu odporúčam dokúpiť knižkový obal s magnetickou záklapkou aby telefón bol v bezpečí pred pádom.Tiež ešte oporúčam kúpiť rychlonabíjačku Sony UCH10 s technológiou Quickcharge 2.0 ktorú telefón podporuje a tak sa vám nabije za oveľa kratší čas.

• Rýchlosť procesoru
    • Displej
    • Fotoaparát
    • RAM
    • Prehrievanie

Výborný mobil za slušnú cenu.