Xiaomi Mi 4C 3GB 32GB

• dualsim za rozumnú cenu
    • 3gb ram
    • integrovaná batéria
    • chýba microsd slot

Telefón som najskôr kúpil v alze, potom som ho reklamoval (nešiel druhý sim slot)
    potom som ho kúpil cez beryko (aj s darčekom)
    ten z beryko mi vyhovuje a funguje veľmi dobre

EDGE
Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

Nový model spoločnosti Xiaomi s označením Mi4C je nástupcom populárneho a vydareného modelu MI4. Je vybavený výkonným procesorom Snapdragon, upgradovaným fotoaparátom a tiež najnovšiou  verziou MIUI v7. MI4C si zachováva vydarený design svojho predchodcu, odlišný je iba v drobných detailoch.

Škrupina telefónu je znova vyrobená z polykarbonátu, ktorý sa prejavuje dobrou priľnavosťou a príjemnou manipuláciou. Zadný plastový kryt nebýva náchylný na šmuhy. Mi4C je podobne ako Mi4 veľmi kompaktný a aj pre jeho veľký displej je manipulácia s ním pohodlná.

Súčasťou ovládacích prvkov telefóna je okrem nezbytných senzorov aj praktická informačná LED dioda, ktorá u niektorých smartphonov chýba. Tlačítka na prednej strane sú podsvietené, čo oceníte určite aj  v tme.

Zadný kryt telefónu je neodnímateľný, pre vloženie SIM karet slúžia sloty na boku telefóna.

Prednú stranu pokrýva kapacitný 5" IPS-LCD displej s Full-HD rozlíšením. Je tak dosiahnute výslednej hustoty 441 ppi. Farby displeja sú výrazné v širokom rozsahu odstieňov. Nieje tak treba sa báť ani silného svetla, displej je schopný se prispôsobiť sveteľným podmienkam a vy tak budete môcť pohodlne čítať z displeja i za najjasnejšieho dňa.

Xiaomi Mi4C je vybavený Li-ion batériou o solidnej kapacite 3000mAh. Pri bežnom používání je jej výdrž zhruba dva dni.

Telefón podporuje Dual-SIM technológiu. Na obi dvoch SIM kartách je možné prijímať vysoko-rýchlostnú 4G-LTE sieť. Samozrejmosťou je aj podpora GPS, WiFi či Bluetooth 4.1. Mi4C je vôbec prvý telefón, ktorý podporuje najnovšie USB typu C, jeho najväčšou prednosťou je vyššia rýchlosť prenosu.

• dobrý fotoaparát
    • perfektný výkon
    • USB typ C
    • neseká
    • slabá batéria
    • chýba slot na SD

Mobil mám od 24.12.2015, čiže rok aj niečo. Dosť ho zaťažujem, za deň často používam, mám už málo voľnej pamäte, no na výkone nič nevidno. Výborný výkon, ten mobil utiahne (skoro) všetko. Baterku som si zničila ja sama, správala sa nepatrne, to nie je chyba mobilu, aj ked, mohla vydržať viac. 32 GB (z toho je reálne voľných 27) nie je až tak málo, pokiaľ však nemáte 3000 fotiek, 200 videí a 30 aplikácií. Čiže pre mna osobne pamäť nepostačujúca, chýba mi slot na SD, ale dá sa to zvládnuť a ako som už hovorila, výkon to neovplyvní. Fotoaparát nie je najlepší, ale nie je ani zlý a nie je ani priemerný. Je jednoducho dobrý (7 bodov z 10 b.). Ja som tento mobil kupovala za 330 eur, je to dosť, ale tento mobil stojí za to. Za aktuálnu cenu by som neváhala a kúpila. Určite odporúčam, nemáte čo stratiť.

• výkon za danú cenu
    • dualsim za rozumnú cenu
    • 3gb ram
    • integrovaná batéria
    • chýba microsd slot

potom som ho kúpil cez beryko (aj s darčekom)
    ten z beryko mi vyhovuje a funguje veľmi dobre

• veľký displej
    • dobrý zvuk
    • nemá slot na SD cart
    • nič moc dizajn
    • zlý prehliadač - zle načitáva stránky- zobrazuje sa neúplný obsah stránky a druhý prehliadač je čínsky..

Tento mobil mám od 24.12.2015 (kupovaný za 330e) čiže má nejakých 7 mesiacov a je výborný. Rýchlý, ked spadne hned sa nerozbije a to si už teda fakt prežil svoje. Ani daždové kvapky či piesok mu nič neurobili. Ten "nič moc dizajn" to je subjektívny názor, jasné, že je ten mobil pekný ale sú aj krajšie. Hlavne že vela vydrží. Teraz už je na tom baterka trošku horšie lebo ho používam ked sa nabíja a vlastne celý deň ho používam takže jasné že je to horšie, ale dá sa. Ked potrebujem aby vydržal celý deň-vydrží. Robí fakt veľmi pekné fotky ale na druhej strane nevýhoda- zaberajú vela miesta ( jedna fotka - okolo 3-4 MB ) ale nevadí, len treba priebežne mazať. Keď chcem rýchlo niekomu zavolať - v pohode, rýchlo, iba stlačím jedno tlačítko a volám. Čiže jednoduché ovládanie, prehľadný mobil. Teraz, momentálne ma už nič nenapadá, tak idem na záver. Bála som sa, ked som kupovala tento mobil, že je to menej známa značka, bála som sa aký bude, či s ním budem spokojná a - maximálne, maximálna spokojnosť. Mobil jednoznačne odporúčam, je rýchlý, šikovný, elegantný, super fotí (aj natáča), vydrží všetko. Za tú cenu lepší nenájdete. Samozrejme že nie je dokonalý, každý fón má nejaké chybičky, ale to sú len malé, pminutelné detaily. Je fakt špičkový. Super, chválim !

• Miui rozhranie prehľadné , dostatočný výkon na všetko , perfektný display

• - fotoparát
    • - plastový kryt

Najlepší pomer cena/výkon na trhu

• Je to špička!
    • Nedobehnú ju, ani keby bežali oproti nej!

Najlepší telefón vo svojej tiriede!

• parametre vlajkovej lode inych predajcov
    • CPU: Qualcomm Snapdragon 808
    • nema radio
    • nema nfc
    • nema sd
    • cena u nas

kto chce dual sim a poriadny vykon inu moznost asi ani nemate mozno este xiaomi redmi note 2

kto si ho chcete kupit tak radsej na xiaomiforsale 25.12.2015 ho maju za 268€ (32gb)s dopravou o nieco viac a da sa aj na dobierku a reklamacie vybavite v eu, nasi predajcovia nevedia co by chceli napr alza 366,9€ (32gb)

• Xiaomi Mi 4c môžem bez obáv označiť za súčasného kráľa strednej triedy, hoci neponúka prémiové materiály v podobe kerami...

Zobraziť celú recenziu na androidportal.zoznam.sk

• Většinou se u čínských smartphonů stává, že se na oko tváří daleko lépe, než jaké ve skutečnosti jsou. Nejnovější Xiaomi...

Zobraziť celú recenziu na mobilizujeme.cz