Xiaomi Redmi 1S

Uz su aj novsie verzie, tento bol vo vypredaji v dobrej cene

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• pomer cena/vykon
    • pomalé nabíjanie

Pomalé nabíjanie som vyriešil tak, že ho nabíjam v noci. Tento nedostatok je však vyvážený vysokým výkonom a pekne doladeným prostredím, ktoré zvláda aj náročné používanie.

Veľkosť displeja
Slúchadlový konektor
3,5 mm Jack
Maximálne rozlíšenie videa
1080p (Full HD)

Keď sa povie lacný telefón z číny, hneď nás napadne že nám dójde rozobratý kus lacného plastu, ktorý má ďaleko od kvality u konkurenčných značiek. Ale opak je pravdou. Z dielne čínskej značky Xiaomi vychádza budgetový telefón HongMi (niekdy tiež RedMi, v čínštine Red Rice – červená ryža), ktorý prekonáva low-endy ostatných značiek o celú diaľku a jej porovnatelný so strednou triedou šikovných telefónov. Tento dual sim android smartphone sa síce na prvý pohľad vôbec nezdá, ale v číne sa zrejme rozhodli maximalizovať pomer cena/výkon a na RedMi je to dosť poznať. Model 1S má vylepšený procesor Qualcomm Snapdragon 1.6 Ghz, lepší grafický chip Adreno 305, dvojnásobnú veľkosť vnútornej pamäte (8 GB) a modernejší Android 4.3 kompletne ve slovenčine s pravidelným updateom.

K telefónu dostanete zadarmo: 1.) Programovateľné tlačidlo Xiaomi MiKey 2.) Silikónové ochranné puzdro (farba podľa vlastného výberu: modrá, priehľadná) 3.) Ochranná fólia na displej.

V telefóne je predinštalované slovenské MIUI, najnovšia možná verzia "Stable 31.0.0 CZ / SK".

Prečítajte si našej internej recenziu Xiaomi Red Rice 1S: Vylepšená jednička.

Viac o historii firmy Xiaomi.

Značka

Batéria

Li-ion 2000mAh

Obsah balenia

Batéria x 1, nabíjačka x 1, USB kábel x 1

Vravíte ze vypadávaju SIM karty ??? však samozrejme ked tam date micro alebo mini SIM .... oba sloty su na velku SIMku ,,, ktoru ked tam vlozite tak nema sancu sa ani pohnut -_-

• Kvalitné fotky.
    • Software ide plynulo, žiadne sekania.
    • Ovládanie, je v podstať hračka, nič zložitého.
    • Nastavenia, si myslím že je tam toho veľa užitočných nastavení.
    • Dual sim.
    • U mna slúži ako mini kancel.
    • Gorilla glass, me sa to ešte nepodaril poškrabať, a ono to už cestovalo s hocičím.
    • Keď som našie chybu v sofware-i, nahlásil som to, v dalšom update už to bolo opravené.
    • Krásny jasný display, trochu čudne sa nastavuje auto-jas, ale rozhodne to funguje.
    • Ja som tam (asi, nepamätám sa presne) musel dať softvare, aby som mal aj slovenčinu, ale fakt jednoduché to bolo, hneď na prvý pokus, 1-2 minuty a už bežlo.
    • Pekný dizajn.
    • Nepoznal som značku, produkt som kúpil podla parametrov, a vzhľdom na to (aj bezohladu), že je to z Číny, veľmi príjemne som prekvapený.
    • Možnosť nastavenia velkosť a typ písmen.
    • Nie veľa predinštalovaných programov. Fakt, že len min. ako napr.: Prehliadávač, prehrávač videí, kompas, FM radio, atď.
    • Upredňostňoval by som kovový zadný kryt.
    • Handsfree nie je súčasťou balenia.
    • Nerozoznávy kažný typ handsfree (slúchadlá áno), napr. Nokiu, alebo SE totálne ignoruje.
    • Nie sú sú podsvietené funkčné dotykové gombíky (3) ako napr. Domov (ale ja si myslím že si to trafíte aj v tme)
    • Slabá kapacita batérie: pri veľmi aktývnom používaní, to trvá pol dňa, pri primernom 1-2. Keď s tým fakt šetríte možte dosiahnúť aj 3+, ale vtedy už len hodiny skontrolujete občas.
    • Ak je zapnutá funkcia Výkon, zohreje sa aj na 50°C (ja som to zapol iba raz, len tak vyskúšať, vo výkone nie je žiaden rozdiel, možno keby extrémna záťaž)
    • Nabíjačka sa dá použiť aj (tuším) do US zástrčiek (dve ploché vidlice) na to si napicháte nadstavec, ktorý je viac prýtulný k samotnej zástrčke ako k nabíjačke.
    • Ak je v silikonovom púzdre, bočné tlačídka sa o dosť ťažšie stláčajú.
    • Zabudovaný prehrávač hudby občas ako keby sa zastavil, pritom len vlloží do slkadby (náhodne) pár sekundové prerušenie

Telefón vlastním asi pol roka, ale keby som dal preč poškrabanú fólu, by vyzerall ak z obchodu.
    Som s nim nad mieru spokojný, nevymenil by som ho.
    Porovnanie s Lenovo A5000 ktorý je novší ale má rovnaké (alebo veľmi podobné) parametre, robí oveľa krajšie a ostrejšie fotky, v nastaveniach najdete ovela viac dôležitých vecí, ovela lahšie sa ovláda, a predinštalovené program v 1S sú oveľa jednoduchšie a hlavne je ich menej. A5000 porazí tento telefón vo vydrži baterky, keďže kapacita je dvojnásobna ako u 1S.
    Ja to používam so sillikonovým púzrom aj s fóliou, na ulici keby spadla na zem, ako keby vám kameň vypadla z vrecka, a teraz nemám na myslli váhu, ale skôr to, že porste idete s ním ďalej ako keby sa nič nestalo.

Fakt jediné čo mi na tom vadí je tá výdrž.

• Rýchlosť v menu telefónu
    • Celkom v pohode fotky
    • GPS načítalo rýchlo a bez sekania alebo ,mrznutia
    • Mobil šiel jeden mesiac od kúpy bez problémov, následne zablikal display pri strede a zhasol na vždy. Opraviť sa nedal, vrátili peniaze po 2. týždennom čakaní z reklamácie.

Osobne som sa veľmi sklamal v značke, žiaľ som natrafil na chybný kus. Ale určite by som dal maximálne zaň 110€ ako naposledy. Inak by som ho nekúpil

• veľmi rýchla poloha do 30 sekúnd
    • výborne spracovaná nadstavba MIUI
    • pravidelné aktualizácie od výrobcu
    • zadný fotoapa
    • rát až 8 mpx a predný 5 mpx
    • perfektne fungujú aj náročné hry ako Real Racing 3, RiptideGP2
    • 4 jadrový procesor snapdragon
    • skvelé vpadne do ruky
    • ak máte vložené obidve sim karty výdrž asi 1 deň

tento produkt som si vybral na základe skvelého pomeru ceny a výkonu

najlepšie kúpiť u nás na slovensku pretože ak ho objednáte z číny máte naň len 1 ročnú záruku - u nás 2 ročná

tento telefón je vhodný pre bežných použivaťeľov ale určite si prídu na svoj aj nadšenci najnovších a náročných hier

podľa mňa za cenu ktorú zaplatíte dostanete telefón v skvelom prevedení a určite prekvapí výborným dizajnom vďaka nadstavbe MIUI

• telefon kupeny vo vypredaji za 109.- eur

• vzhľad
    • mrznutie
    • prehrievanie
    • sekanie

čakal som od neho viac...

• je veľmi ríchly
    • praktický
    • nemám nič proti

mám ho pár dní a je uplne dokonalý
    odporúčam

• pomer cena / vykon

vela muziky za malo penazi
    Uz su aj novsie verzie, tento bol vo vypredaji v dobrej cene

• cena je super
    • ked si ho preštelujete podla seba je uplne že top
    • fotoaparát automaticky zaostruje no proste bomba
    • šlape ako hodinky
    • mohol byť trocha užší ale inak nemám nič proťi

ten mobil je naozaj veľmi dobrí.je to aj ideálny darček napr. pod stromček alebo niekomu na narodky. je aj veľmi víhodný v ceňe
    atď... ODPORÚČAM

• , zakúpené v NAY Elektrodom