Xiaomi Redmi 2

• 2 Sim karty + 1 micro SD karta - sloty
    • Dajú sa nastaviť zvonenia od výmyslu sveta
    • Dajú sa nastaviť rôzne sluchátka
    • Proti odtlačkový zadný kryt
    • Nedali sa mi skopírovať kontakty zo Sim 1 do tlf.

Ideálny,praktický dual sim mobil.
    V lese sa s ním nestratíte.
    Splnil moje očakávania.
    Má dĺžku pod 135 mm.

• dobra vydrz baterie.
    • kazdy tyzden aktualizacie.
    • mal som xiaomi redmi 1 a bol som spokojnz tak som chcel vyssiu triedu vrelo odporucam.
    • zatil nic

vrelo odporucam

• , zakúpené v Marzo.sk

• slusna rychlost, 2GB RAM, 16GB ROM, slusne rozlisenie displeja, dual sim, 4G(podporovane pasmo vhodne hlavne pre 4ku v mestach), fajn fotak
    • klzky kryt, slabo podsvietene hw tlacidla, pre zavislakov by to chcelo vacsiu bateriu

Za sucasnu cenu 124e 06/2016, jeden z mala telefonov ktory vyhovoval poziadavkam.

Veľkosť displeja
Slúchadlový konektor
3,5 mm Jack
Maximálne rozlíšenie videa
1080p (Full HD)

Veľký úspech prvej generácie smartfónu Xiaomi Redmi stojí za uvedením generácie druhej. Xiaomi Redmi 2 sa môže pochváliť modernejším procesorom a tiež podporou Dual SIM. Aby toho nebolo málo, na oboch SIM kartách sprevádzkujete LTE/4G sieť, a to už stojí za zamyslenie. Dizajn sa príliš nezmenil a Xiaomi stále vsádza na jednoduché, ale pekné tvary. Displej meria v uhlopriečke 4,7"a zobrazuje v HD rozlíšení (1280x720 px). Použitím technológie IPS je zaručená dobrá čitateľnosť aj pri naklonení a celkovo má displej veľmi slušnú jemnosť 312 PPI.

Spojenie štvorjadrového procesora Qualcomm Snapdragon 410 s frekvenciou 1,2 GHz, operačnej pamäte s kapacitou 1 GB a grafického čipu Adreno 306, zaručuje bezproblémový chod náročných hier alebo viacerých spustených aplikácií. S výkonným hardwarom úzko spolupracuje operačný systém Android 4.4.4 s používateľským prostredím MIUI 6. Fotoaparát s rozlíšením 8 Mpix je vybavený automatickým zaostrovaním a LED bleskom. V maximálnej kvalite vytvoríte fotografie v rozlíšení 3264x2448 pixelov. Video možno natáčať vo Full HD kvalite. Predná kamera má rozlíšenie 2 Mpix a svoju tvár pri videohovore prenesiete v HD kvalite. Vnútorná pamäť na ukladanie súborov má veľkosť 8 GB, avšak je rozšíriteľná pomocou MicroSD karty o ďalších až 32 GB.

LTE/4G alebo 3G sieť na dvoch SIM kartách. To je hlavné lákadlo v oblasti konektivity Xiaomi Redmi 2. Samozrejme nechýba Wi-Fi s možnosťou vytvoriť hotspot, Bluetooth na bezdrôtové pripojenie externých zariadení, GPS s funkciou asistovaného štartu alebo navigačný systém GLONASS. Li-Ion batéria má kapacitu 2200 mAh, oproti prvej generácii teda o 200 mAh viac.

• Malý šikovný praktický mobil
    • 2 Sim karty + 1 micro SD karta - sloty
    • Dajú sa nastaviť zvonenia od výmyslu sveta
    • Dajú sa nastaviť rôzne sluchátka
    • Proti odtlačkový zadný kryt
    • Nedali sa mi skopírovať kontakty zo Sim 1 do tlf.

Ideálny,praktický dual sim mobil.
    V lese sa s ním nestratíte.
    Splnil moje očakávania.
    Má dĺžku pod 135 mm.

• kvalita
    • dizajn
    • kapacita
    • nie príliš veľký, no ani malý
    • dual sim
    • výdrž batérie
    • zadný foťák
    • týždenné aktualizácie
    • nepodsvietené tlačidlá
    • predný foťák

Vynikajúci smartfón, cena ktorého korešponduje s kvalitou. Ani po dvoch rokoch používania som nenašla výrazné nedostatky. Začal mi síce nedávno haprovať budík, keďže som vyše pol roka neaktualizovala, no aktualizácia to vyriešila a už všetko funguje ako má. Páči sa mi farebné prevedenie, vzadu biely matný kryt, vpredu čierna obrazovka, strieborné detaily. Na dovolenky a výlety nie je potrebné nosiť fotoaparát, zadná kamera úplne stačí na naozaj kvalitné fotografie, ktoré sú aj po vytlačení kvalitné a vhodné do fotoalbumu.

• dobra vydrz baterie.
    • kazdy tyzden aktualizacie.
    • zatil nic

vrelo odporucam

• , zakúpené v Marzo.sk

• - prepracované a pekné prostredie Androidu
    • - slušná kapacita
    • - menšia veľkosť
    • - nepodsvietené tri systémové tlačítka

Šikovný menší (na dnešnú dobu) telefón za prijateľnú sumu s pekným Androidom.

• parametre vs. cena
    • mozno mensia dostupnost obalov (hladam silikonovy kryt), je nutne viac hladat a znova objednavat cez net

hladal som mobil na 2 SIM karty, dobre GPS, RAM, ROM...
    ...podla recenzii som zvolil tento a uvidime na aku dobu do buducnosti budu postacovat parametre vs. zvacsovanie sa aplikacii.
    GPS sa chyta super rychlo aj bez mobilnych dat.
    Oproti inym ma okrem 2 SIM aj mieto na kartu
    Vydrz cca den pri aktivnom vyuzivani na zaciatku, ked clovek skusa, nastavuje.
    Horsie sa zhana silikonove puzdro, treba znova hladat na nete, fyzicky odskusat v kamennej predajni asi nenajditelne.
    Pre deti uz asi velky, pre dospeleho akurat.

• 2gb ram! procesor, rozlisenie, a kompaktna velkost telefonu a najma 2 sim

sikovny a vykonny 2 sim android smartphone za bezkonkurencnu cenu, velkost telefonu takmer kompaktna

• , zakúpené v Beryko.sk

Za tie peniaze najlepší mobil.

• , zakúpené v Beryko.sk

• Kvalitné spracovanie
    • HD displej
    • LTE
    • Týždenná aktualizácia

Už dlhšiu dobu som hľadal mobil, ktorý by bol pre mňa vhodný. Hladal som v cenovej hladine 100€ ±, no každý vo mne vyvolával obavu. Redmi 2 som sleoval už dlhšie a vedel som z recenzií a fór, že je to spoľahlivý a výkonný mobil. Pod tlakom situácie, že môj morálne zastaralý LG P500 Oo začínal dosluhovať a blížiacimi sviatkami som sa rozhodol. Mám ho cca týždeň a som z neho uveličený. Neľutujem. Spĺňa moje potreby a očakávania.

Hodnotím druhý krát.

• Kvalitné spracovanie