Caterpillar Cat B15

Odolné

• nema svetlo na fotaku

vodotesny a ze prach sa nedostane tam a odoilny proti padom

• , zakúpené v Alza.sk

• Perfektný, priehľadný a hlavne nerozbitný telefón

Deti mi rozbili už niekoľko telefónov, preto som sa rozhodla pre tento teleón

• , zakúpené v Electro World

• vhodný do prasneho prostredia
    • - dosť veľký _ skôr pre chlapov

- prašné prostredie
    - skúsenosti s mobilným telefonnom sa nedajú popísať hneď od kúpy, nakoľko nie je ešte dobre vyskúšaný
    - produkt dobrý na staveniská, ... presne ako odporúčajú výrobcovia

Operačný systém
Android
170 g
Možnosť pamäťovej karty
Odolné

4" inteligentný telefón do extrémnych podmienok • rozlíšenie 800 × 480 pixelov • dvojjadrový procesor 1 GHz • 512 MB RAM • zadný fotoaparát 5 Mpix • predná kamera VGA kamera • kapacita 4 GB • podpora microSD kariet (až 32 GB) • Android 4.1 Jelly Bean • Wi-Fi • Bluetooth • 3G • GPS • FM rádio • odolný proti prachu • vydrží pád z 1,8 m • vodotesný do jedného metra (až 30 minút) • displej odolný proti poškriabaniu • dual SIM • rozmery 125 × 69,5 × 14,95 mm • hmotnosť 170 Cena DATART.SK obsahuje RP, ...

super

• Pekny a vzhladom na odolnost ma velmi dobre rozmery
    • 4 reklamacie za 4 mesiace.

Najprv mi odisli SIM sloty asi po 2 tyzdnoch. Vymenena maticna doska. Potom sa vypol a uz nesiel zapnut, opat vymena maticnej dosky. Potom ma prestala druha strana pocut ked som telefonoval, neuznana reklamacia, teraz som to dal reklamovat druhy krat. Viac ho je v oprave ako pouzivany. Absolutne neodporucam

• Odolnosť.....100%
    • Hardware .....1%

Že nedá sazmenit zvonenie.... :-) tak to tu samí profíci recenzie píšu.

Chcem len poznamenat, ze vodeodolnost a vodotesnost su dost rozne slova,maju uplne iny vyznam. Ten kto skusa s mobilom plavat si aj zasluzi aby mu ""zdochol". Tento mobil je navrhnuty do narocneho prostredia a nie na domace testy. Ze nie je odolny? Ze sa poskriabe display? Ze sa zarosi po 5 minutach vo vedre s vodou? Ti,co pisete tieto ""odborne" recenzie by ste mali mat mobil z betonu s nepriestrelnym sklom. Skuste nechat obycajny telefon na dazdi,potom ho zabudnite na stole na stavbe pol dna,napriklad v miestnosti kde sa brusi sadrokarton a potom ked ho najdete ho z radosti nechajte padnut na zem. Myslite ze taky iphone za 500 eur bude rad?
    CAT vam vydrzi pocas beznych pracovnych dni s mensimi nehodami dlho. Samozrejme nie je urceny managerom ale ludom,co pracuju v narocnejsich podmienkach. A netreba ho doma testovat. Okolnosti ho otestuju!!!

• Dizajn... je pekný pekne detaily dosť podobný buldozerom to sa mi páči fakt
    • No... uviedol som ze som si ho kúpil kvôli dizajnu ale inak zbytočne vyhodené peniaze nech výrobca ostane pri tých buldozeroch... myslím ze tie nie su tak hrozné nemožné zaostale a veľa zlých slov ako je cat b15

Hroza

• pekný dizajn
    • pre pracovitých chlapov
    • nedá sa zmeniť zvonenie, len to čo je v telefóne
    • padá signál

kúpila som ho manželovi k narodeninám Vau, veľká radosť, no po 2 mesiacoch hrúza. začal robiť pri fotení fialové machule ,tratil signál. Odolný je dosť manželovi padol pod UNC a prešiel po ňom a nič zostal celý. Ale keď mu padol na tlačítko ON OF už sa použiť nedal. Takže rozbil nerozbitný telefón. Kúpili sme potom B15Q a ten sme vrátili do 3 dní. radšej nech vyrábajú bagre ako telefóny.

• nema svetlo na fotaku

vodotesny a ze prach sa nedostane tam a odoilny proti padom

• bol som spokojný.... až do času !!!
    • RAM = SLABA
    • ČITATELNOSŤ NA SLNKU :-( :-( :-(
    • ZAPINACIE TLACITKO NIE ZROVNA KONFORTNE
    • NA DNESNU DOBU VEEELMI SLABE FOTKY (to starý ericson pred 6 rokmi fotil lepšie!! )
    • SAMOZREJME NEMA BLESK - CHYBAL MI VELMI :-(:-(:-(
    • NEHOVORÍM O PRISVIETENI (u outdooroveho mobilu samozrejmá vec ) NOSTE SI V DRUHOM VRECKU BATERKU :-( :-( :-(
    • REPRO - NIZKA KVALITA NA ROZDIEL OD CENY !!! (našťastie nemám veľké nároky)
    • Prelička na záver :
    • možno je odolný pádom a nárazom.... ANO JE .
    • ALE NA VODU POZOR !!!!!!
    • LEN DO SUCHEHO PROSTREDIA !!!!!!
    • ak ho mate pri sebe a ste vo vode len tak 10-20cm tak ho stále kontrolujte ako ho zatopí (preto že ho určite zatopí aj pri riadnom uzavretí) PRETOŽE POTOM SA VÁM PÁN V JEDINOM SERVISE V ČR LEN ZASMEJE A OZNÁMI, ŽE MÁTE SMOLU "NA TO SA ZÁRUKA NEVZTAHUJE , PRETO ŽE TEJ VODY TAM ZATIEKLO VEĽA A NA TO SA NEMOŽE VZŤAHOVAŤ ZÁRUKA ."
    • ---a tak pridete o cca 280 EUR za par mesiacov !!!
    • (cez znamu som zistil že večšina reklamacii je zatopený mobil a zopár ich mrzlo)
    • MOŽE BYŤ HORŠIA RECENCIA AKO PO 10 MESIACOCH
    • HODIŤ 280 EUR DO KOŠA V PODOBE CAT B15
    • (ponukli mi opravu za 240 EUR - dufam že to bol zlý žart !! )
    • ....

• Ľahký
    • Žiadna odolnosť voči vode
    • Nedostatočná operačná pamať
    • Dosť často mrzne
    • Veľa zbytočných CAT (a iných) aplikácií (nemožno vymazať)
    • Hlavné tlačítko vypnutia je príliš utopené - ťažko sa stláča
    • Slabé sluchátka - nevhodné na počúvanie hudby
    • Kryt 3,5mm jacku by sa mohol otvárať do opačnej strany - po položení mobilu na rovnú plochu zavadzia ak sú pripojené sluchátka
    • Slabá max. hlasitosť - najmä pri počúvaní hudby

Pred kúpou smartfónu som si prečítal niekoľko recenzií a očakával som od neho ako od "odolného" smartfónu, že sa na nič nebude hrať a bude taký ako o ňom tvrdí výrobca. NIEČO VYDRŽÍ!!! Žiaľbohu musím povedať, že tento smartfón sa na "odolný" len hrá! Kupoval som ho s veľkými očakávaniami nakoľko som hladal outdoorový smartfón, ale musím povedať, že ma sklamal.

Po troch mesiacoch dennodenného používania som prišiel na tieto postrehy, ktoré by ostatným mohli uľahčiť rozhodovanie pri kúpe alebo ne-kúpe.
    Hneď na začiatok - telefón vôbec nieje vodotesný: v bazéne som si sním zaplával 25m (nešiel som hlbšie ako 50cm pod hladinu), a keď som ho potom zvon usušil tak som sa zvnútra nestíhal čudovať, kam všade sa voda dostala (všetky kryty boli riadne zatvorené, gumička zadného krytu úplne čistá bez prachu a čiastočiek). Pripisujem to chybne vyriešenému zadnému krytu. Tenká gumička po jeho obvode má zamedziť vstupu vody do zariadenia. Ako sa ukázalo toto riešenie vodotesnosti nefunguje. Veľmi zlé riešenie. Očakával by som, že keď si už CAT dá u HTC vyrobiť odolný smartfón tak aj taký bude. Ale nieje. Podľa môjho názoru, je problém v tom, že sa zadný kryt neopiera svojou celou plochou o baterku, je medzi nimi medzera, čo má za následok pri manipulácií so smartfónom, pohyb gumičky a tým aj netesnosť (nemyslím tým mačkanie tlačítok a podobne). Takisto mi začal kryt pri jemnom tlaku naň po čase vŕzgať. Momentálne mám orosený komplet displej a šošovku fotoaparátu. Dám ho reklamovať a uvidím ako pochodím.
    Čo sa týka pádovej odolnosti som zatiaľ spokojný. Telefón mi už zopár krát spadol z cca. 1,5m na betón. Dopadal na rohy, displej aj hliníkové boky. Na displeji škrabance skoro vôbec nevidno, na gumovom tele neostala po dopadoch žiadna stopa, avšak na bokoch tela ostali v hliníku malé ryhy. Ale zatiaľ spokojnosť.
    Ako som už spomenul tak v telefóne je veľa zbytočných nevyužiteľných CAT aplikácií. Telefón často "zamrzol" následkom veľkej spotreby pamäte aplikáciami (aj inými ako CAT). Po inštalácií niekoľkých aplikácii ako Battery Doctor, AppKiller (a pod.) a po zakázaní nepotrebných pred-inštalovaných aplikácií je rýchlosť prístroja celkom slušná a odozva je dobrá.
    Čo sa mi na ňom páči: je DUAL SIM - funguje bezproblémovo a ľahko sa ovláda. Pekný dizajn - kombinácia gumy, hliníka a žltých tlačítok. Výdrž batérie - mne osobne dva dni pri častom používaní. Ideálna veľkosť - ani malý ani veľký.

Čo dodať na záver - ako som spomínal, budem prístroj reklamovať. Mrzí ma, že nieje naozaj taký odolný ako tvrdí výrobca. Ak by som mal niekomu odporučiť kúpu odolného smartfónu tak tento by to nebol. Myslím, že vodotesnosť je základným ukazovateľom odolnosti a tento prístroj ju nemá.

• nevie niekto preco mi nejde vybracia na telefone cat B15?v nastaveniach som to nastavil,ale nic.vdaka

vzhlad odolnost.