Evolveo StrongPhone Q7

Operačný systém
Android
190 g
Odolné

Zatiaľ spokojný, problém s párovaním rádia v aute.

• , zakúpené v OKAY.sk

Operačný systém
Android
190 g
Odolné

Prekvapí vás veľmi tenkým telom a elegantným dizajnom, bez toho, aby utrpela jeho odolnosť. Vodotesnosť je certifikovaná podľa normy IP68. Telo telefónu je pokryté príjemným pogumovaným povrchom a jeho vnútorný pevný ochranný rám "SolidStone" je vyrobený špeciálnou technológiou s využitím horčíka.

IPS displej s rozlíšením 1 280 × 720 bodov s automatickou reguláciou jasu je chránený krycou vrstvou Gorilla Glass 4.Ponúka tak dvakrát väčšiu odolnosť voči poškodeniu pádom proti predchádzajúcej generácii Gorilla Glass, 2,5 × vyšší zachovaní pevnosti skla ao 85% menšia pravdepodobnosť prasknutia pri každodennom používaní - je tak oveľa bezpečnejšie a odolnejšie ako kedykoľvek predtým.

Mobilný telefón EVOLVEO StrongPhone Q7 LTE je vybavený 8megapixelovým fotoaparátom, ktorý využíva obrazový snímač SAMSUNG ISOCELL. Vďaka kombinácii technológie ISOCELL s novo vyvinutým RWB farebným filtrom, je obrazový snímač veľmi citlivý na svetlo a dosahuje vysoké vernosti farieb, čo umožňuje zvýšenie svetelnej citlivosti a zlepšenie vernosti farieb aj pri horších svetelných podmienkach.

Smartphone podporuje vysokorýchlostné siete 4G / LTE, ktorévám umožní využiť naplno jeho schopnosti pre rýchle prehliadanie webu, hranie najnáročnejších hier, multitasking, sledovanie videa alebo možnosť sťahovať veľké súbory rýchlosťou až 150 Mb / sa 50 Mb / s pri odosielaní. Na cestách určite oceníte funkciu WiFi HotSpot, s ktorou vytvoríte bezdrôtovú WiFi sieť v okolí svojho telefónu.

Konštrukcia telefónu spĺňa podmienky testov Ministerstva obrany USA (United States Department of defense) MIL-STD-810G: 2008.

Testované pre:

• nízky tlak (nadmorská výška), skúšobná metóda 500.5, postup I
  • vlhkosť, skúšobná metóda 507.5
  • slnečné žiarenie, skúšobná metóda 505.5, postup II
  • kyslé prostredie, skúšobná metóda 518.1

• Neodporúčam. Za 10 mesiacov už 2-krát v servise. Po zohrievaní a nefungovania telefónu mi za servisu odpísali, že sa správa neštandartne. V ten deň mi odišiel aj displej. Všetky dáta mi zostali v telefóne.

Telefon sadne do ruky. Ináč som bol s ním spokojný.

Zatiaľ spokojný, problém s párovaním rádia v aute.

• - po mesiaci nefunguje tlačidlo na odmknutie telefónu !!!!!!!!!!
    • - po troch mesiacoch skolabovalo celé zariadenie a mobil nejde nakopnuť !!!! prišiel som o kontakty , foto atď

Za tie peniaze ho neodporúčam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Najhorši telefón aký som kedy mal !!!!!!!!!!!!!!

• , zakúpené v OKAY.sk

telefon je fajn

• nepodstatné
    • - pri prichádzajúcich hovoroch často nepočujem druhú stranu, musím volať späť,
    • - aplikácia sygic zamŕza, alebo sa mobil prehrieva, čo je v aute dosť "zábavné", keď niekam idete, spoliehate sa na navigáciu v mobile a zrazu je prehriaty, vy neviete, kam vlastne smerujete, lebo mobil stlmí obrazovku, jednoducho hrôza,
    • - facebook a masanger sú v tomto mobile pomätení, často apky aj zmiznú,

Je toho oveľa viac negatívneho proti tomuto mobilu, ale je škoda času to tu vypisovať, kúpiť tento produkt znamená vyhodené peniaze...asi každý android sú vyhodené peniaze....Môj ďalší mobil bude určite s iným operačným systémom, nechcem sa zblázniť.

• , zakúpené v MP3.sk

- super, odporúčam,

Horši telefon som ešte nemal.Vydrž baterie ja strašne slaba prehrieva sa neskutočne.

• , zakúpené v HEJ.sk

Zatiaľ som s ním veľmi spokojný

• Dizajn, hmotnosť a veľkosť telefónu
    • Kvalita spracovania
    • dostatok výkonu
    • LTE, GPS pracujú na jedničku
    • čistý Android 5.1

Je to môj prvý vodotesný odolný telefón EVOLVEO a musím povedať, že som veľmi príjemne prekvapený celkovým prevedením a výkonom telefónu. Padne presne do ruky, neodtrhne vám kapsu a čistý Android bez nejakej zbytočnej grafickej nadstavby pracuje ako má.

• odolnost IP 68 !
    • vzhlad telefonu !
    • fyzicke tlacidla na prijatie a odmietnutie hovoru !
    • priemerny fotoaparat !
    • velmi slaba bateria nato ze ma 3000 mAh, vydrzi max 1 den pri beznom pouzivani !
    • nepostacujuca pamat RAM, z 1 GB pouzitelnych menej ako 500 MB !
    • pouzitelna pamat telefonu z 8 GB len cca 3 GB !
    • zadny kryt absolutne zly a nevhodny na odolny telefon !
    • prilis vysoka cena, viac ako 250 € !

Evolveo som mal prvy krat, a to hned novinku Q7. Toto su moje prve skusenosti s nim, a asi aj posledne pokial nevymyslia nieco lepsie.

Problem nastal hned pri otvarani a zatvarani krytu, pri ktorom je umenie si nezlomit nechty alebo samotny kryt ktory je totalne nevhodny a zly pre odolny telefon. pri pouzivani kryt v spodnej casti vrzgal a po druhom otvoreni a zatvoreni to bolo este horsie. Preto pochybujem zeby tento plastovy kryt vydrzal nejaky naraz alebo natecenie vody.

Bateria som dufal ze bude postacovat vzhladom ku kapacite 3000 mAh, no pri beznom pouzivani mi percenta ubiehali neskutocne rychlo dole. Podla navodu som prvy krat telefon nabil 12 hodin, no ci som mal wifi zapnutu a bol na internete alebo som len pisal sms, tak najdlhsie vydrzal 24 hodin, z toho cisty cas pouzivania bol max 6 hodin. Od outdooroveho telefonu som cakal dlhsiu vydrz.

Pamat RAM 1 GB pri beznom pouzivani stacila len tak tak na hranu, pri poctivom ukoncovani aplikacii som najviac dosiahol 500 MB volneho priestoru, pri vytazeni zostavalo menej ako 100 MB a to uz boli niektore aplikacie ako internetovy prehliadac alebo navigacia pomale a zacinali sekat alebo nereagovat.

Samotna pamat telefonu ktora sa z 8 GB zmensila na 3 GB mi ani moc nevadila, kedze som mal pamatovu kartu, ale i tak malo.

Potom uz len zostavali take kozmeticke upravy ktore mi vadili, to znamena zvuk fotoaparatu ktory sa normalne neda vypnut pri foteni, da sa vypnut jedine dalsiou aplikaciou, notifikacna dioda ktora pri kapatie baterie 15% a menej zacne blikat sa da tiez vypnut len dalsiou aplikaciou, inak bude zbytocne vybijat telefon. Pri vypnuti a zapnuti telefonu mi ikonky odkazov aplikacii na ploche zmizli, ale len tie ktore som mal na stiahnute a na pamatovej karte, preco netusim.

Take nieco ako podrobny navod neexistuje, cize som vsetky funcie objavoval pokusom a omylom. Existuje iba strucny navod a potom s otazkami sa mozete obratit na podporu Evolveo, ktora vam poradi aby ste si to vygooglili, alebo vam aj odpise nieco prakticke sem tam po tyzdni.

Inak telefon posobi odolne a pekne, az na tieto nedostatky ktore ho moc outdoorovym nerobia. Medzi plusy by som urcite zaradil fyzicke tlacidla na prijatie a odmietnutie hovoru a priemerny fotoaparat. Samotnu odolnost som teda neskusal, kedze som vyuzil 14 dnovu dobu na vratenie tovaru a telefon som radsej vratil.

Zaver je ten, ze idealna cena telefonu by bola 200 eur a nie 250 eur, vtedy by to bolo prijatelne vzhladom ku nedostatkom. Ale inak asi by som druhy krat telefon nekupil, lebo ked si odmyslim tu odolnost IP 68 a Android 5.1 a par dalsich detailov, tak som sa citil ako keby som pouzival svoj stary smartphone v hodnote 80 eur.