GIGABYTE GSmart Guru G1

Typ SIM karty
miniSIM
FM rádio

• , zakúpené v Alza.sk

zakupila som telefon pre dceru uputal nas celkovy dizajn a aj vykonnost sme s tovarom spokojny

• , zakúpené v Smartshop

EDGE
Typ SIM karty
miniSIM
FM rádio

GSmart Guru G1 rúca zažité predstavy o tom, že za kvalitu si treba výrazne priplatiť. Kombinácia veľkého 5-palcového displeja s FullHD rozlíšením, 4-jadrového procesora, 32 GB internej pamäte a 13 MPix fotoaparátu v len 7,2 mm tenkom tele stelesňuje zariadenie, ktoré splní nároky aj náročnejšieho používateľa.

S výkonným štvorjadrovým procesorom ARM Cortex-A7 taktovaným na 1,5 GHz zvládne Guru G1 bezproblémové surfovanie na webe, multitasking, aj plynulý chod graficky náročnejších aplikácií. Pre lepšiu výdrž vybavil výrobca tento smartfón vstavanou 2500 mAh batériou.
Veľký 5-palcový IPS displej s Full HD rozlíšením sa postará o ostrý obraz zo všetkých pozorovacích uhlov a poskytne vám dokonalý komfort pri jeho používaní, či už ide o čítanie textu alebo prezeranie fotografií, videí a hranie hier, kedy okrem iného oceníte aj formát 16:9. Citlivosť displeja pri ovládaní zvyšuje integrovaný dotykový senzor a technológia One Glass Solution (OGS), vďaka ktorej medzi displejom a krycím sklom nie je žiadna vzduchová medzera.
Užívateľov, ktorí od svojho telefónu očakávajú aj kvalitné fotky a videá, poteší 13 Mpix fotoaparát s optickým stabilizátorom a funkciou automatického zaostrovania. Video vo Full HD rozlíšení natáča pri frekvencii 30 snímok za sekundu. Predná 5 Mpix kamera zase dobre poslúži pri videohovoroch cez Skype. Funkcia HD Voice potláča nežiaduci hluk z vonkajšieho prostredia, čím zvyšuje  kvalitu hovoru.*
Interná pamäť smartfónu je 32 GB (ROM) a 2GB (RAM),  pomocou microSD karty je možné rozšíriť ju o ďalších 32 GB.

*Dostupnosť funkcie HD Voice závisí od ponuky operátora.

• rychlost
    • grafika
    • RAM
    • 32GB rom
    • nie je dual sim
    • slaby reproduktor

takze prvy telefon mi vydrzal 5 dni, potom som mal divoku party a rozbil sa :)
    tak som si kupil dalsi presne ten isty a dodnes to nelutujem.
    po roku aj pol uzivania denno denne takmr v kuse bez jedineho problemu. Vymenil som sice len baterku pretoze mojou chybou a zlym, zaobstaranim mi napuchla.
    zamrzol mi asi len 2 X ale po restarte ide jak drak.

kupil by som ho znovu a znovu za tu cenu co som ho kupil 180€ to bolo presne to co som hladal. nevyhoda je ale ze nema dual sim a trosku kratku zivotnost baterie..

• Výborný displej,procesor, pamäť operačná
    • všetko funguje ako má
    • slabá pamäť na aplikácie, málo sa zmestí

Pomer kvalita výkon výborný, vôbec sa nekazí, batéria vydrží dlho, pre priemerného užívateľa stačí až až

• Najlacnejší FHD, veľkosť uložiska, je pekný a tenký + dá sa zohnať púzdro
    • Slabá výdrž batérie, kvalita zadného krytu, nedá sa vybrať batéria, pamäť síce 32 GB ale pre aplikácie vyhradené len smiešne 2GB

Po počiatočnom nadšení prišlo vytriezvenie po 8 mesiacoch z ničoho nič odišiel displej len tak vo vrecku a v značkovom kryte, len 2gb na aplikácie čiže 5-10 aplikácií max hneď potom telefón začne písať nedostatok pamäti (len FB s aktualizáciami zaberá 450 MB...) som rád, že mi vrátia peniaze a vyberiem iný telefón...

• -full HD display
    • -2gb RAM
    • -...
    • -telefon sa niekedy sprava svojvolne- asi preto, ze je to smartphone :D, info nizsie...

Kupil som si tento phone, ako vystaveny kus, za tusim 162e, funguje dobre az na mensie vady, ktore su vsak sposobene podla mna tym, ze je to cheap high end phone.

Napr. ked som sa napojil cez nabijacku v buse, sekalo mi display, v buse konkretne NATIONAL EXPRESS , pritom inde mi to nerobilo :D zaujimave.

Za rok pouzivania, mozem povedat, ze mi zamrzol par x, alebo sa vypol samovolne, to sa da pochopit, je lacny a stalo sa to fakt len tak do 10x za rok.

Nikdy ma ale nesklamal vaznejsie, par x mi spadol, asi 4x, no po poslednom spadnuti mi zamrzol a nesiel display. Myslel som si, ze je to vada displaya, lenze po oprave, kde vymenili rocnu bateriu za novu, plus preinstalovany software, ide opat ako predtym. Udajne chyba v software...

Kupoval som ho preto, ze Gigabyte je z Taiwanu, nie z Ciny, hoci je vyrobeny z komponentov vyrobenych v Cine, a bol najlacnejsi high end.

Spokojnost bola, zvykol som si na 5palc display s full hd, a preto som ho po roku a oprave, vymene baterie a softwaru daroval mame, a kupujem opat full hd, zrejme Asus zenphone 2 alebo Lgg3, mozno Lumia 950 dual-ktoru som drzal dnes v ruke :D

Snad Vam moja recenzia pomohla, odporucam aj napriek malym nedostatkom.

• Full HD video super,
    • Pamat 32GB ,
    • Fotoaparat 13mpx a 5mpx
    • Jadro 4x1,5
    • Ram 2GB
    • Bateria
    • Zhruba do pol roka odisla zakladna aj bateria
    • potom bol narade display dotyk,
    • zastaraly android
    • Vykon ,graficky slaby
    • troska sum na foto ked v sere sa foti
    • JA ho N E O D P R U C A M
    • radsej ten Samsung S3 NEO.

rozhodne neodporucam, za tu cenu som si to predstavoval inak !!

• Ako len začať... Všetko je zlé!
    • Prehrieva sa
    • Zamŕza
    • slabá výdrž batérie
    • Android 4.2

S mobilom som neni spokojný! (kappa) :)
    som sním spokojný aj keď ho nemám :D :D :D

• vykon
    • prehrieva sa

Po vyse roku a pol pouzivania som velmi spokojny a kupil by som si ho znova.

• - cena
    • -velka pamet
    • -celkom jednoduche ovladanie
    • -nahrieva sa
    • -slaba vydrz baterie
    • -nekvalitne sluchadla a aj zvuk
    • -obcas sa sam vypne alebo na nejaku dobu zamrzne

Za danu cenu , velmi kvalitny mobil na telefonovanie, fotenie, tocenie videa a rozne aplikacie. Trosku problem so zvukom a vyrdzou baterie. Kazdopadne mam ho uz viac ako pol roka a nelutujem ze som ho kupil. Takze odporucam.

• displej
    • asi skoro vsetko .... 3 krat denne som ho nabijala....bateria nic nevydrzi ....moc sa prehrieva .... po aktualizacii softveru mrzol... softver nic moc je to telefon na jednu sim kartu a pytal odomna aj druhu a aj aby som vlozila pamat. kartu pricom nema slot na pamat. kartu......telefon mi vydrzal mesiac a tyzden .... a potom sa mi uz nedal ani zapnut ....

uz by som si ho nekupila

• vykon
    • dizajn
    • pamat (ROM aj RAM)
    • displej
    • baterka
    • neuplny preklad
    • zahrieva sa

Na tomto mobile ma zaujala hlavne cena spojena s vykonom. Úprimne povediac som cakal od toho viac. A hlavne co sa tyka baterky...podla mna je dost slaba (pri normalnom zatazeni, hudba stahovanie internet cetovanie vydrzal necelých 7 hodín). Ale zas tento nedostatok sa da vyriesit externou nabijackou. Este co mi vadí je neuplny preklad, cize ked idem do nastaveni tak asi 3/4 mam v slovenčine a zvysok v angličtine. Ale zas na druhej stranke ma uuzasny displej, naozaj ostry. Mozem povedat ze sa mi este ani raz nejako na dlhsie nezasekol. Iba obcas som postrehol dake sekundove spomalenie. Co sa tyka fotaku, tak je celkom vpoho. nemozem povedat ze je zly ale zas ze ani nejako extra dobry, lebo obcas nedobre zaostri a zoom je naprd.