Google Pixel 4a

Možnosť pamäťovej karty
Modelový rok
2019

• , zakúpené v BONUSKO

Ok, mám ho kratučko, ale zatiaľ veľká spokojnosť.

• , zakúpené v DIGIPARTNER.sk

Modelový rok
2019

Google Pixel 4a

Poteší bohatou výbavou

Mobilný telefón umožňuje využívať klasickú aj elektronickú SIM kartu. O zabezpečenie telefónu Google Pixel 4a 5G čierna sa stará obľúbená čítačka odtlačkov prstov umiestnená na tele zariadenia. Poteší vás prítomnosť NFC rozhranie na zjednodušenie platieb a finančných transakcií. Samozrejmosťou funkčnosti je podpora rýchleho pripojenia k internetu a snímače dôležité na bezproblémové fungovanie všetkých aplikácií.

Kľúčové vlastnosti Google Pixel 4a

• 6,2" OLED displej s rozlíšením Full HD+
  • Zadný 12,2Mpx fotoaparát s HDR+ a vyladeným nočným režimom
  • Supervýkonný osmejadrový procesor Snapdragon 765G
  • Zabezpečovací čip Titan M
  • Príjemne kompaktné rozmery a nízka hmotnosť

Nečakane kvalitný fotoaparát

Google Pixel 4a vám dokáže, že aj v kompaktnom tele sa môže skrývať poriadny foťák. Jeho jediný objektív s rozlíšením 12,2 Mpx zastane všetko: HDR+ automaticky upravuje farby i svetlo, aby snímka vždy vyzerala dobre, portrétny režim pridáva umelecky rozostrené pozadie a rýchle automatické zaostrovanie spolu s optickou stabilizáciou zaručujú perfektnú ostrosť každej fotky. A aby toho nebolo málo, k dispozícii je vám aj vyladený nočný režim.

Kompaktný, ľahký a ľahko ovládateľný

Výkonný smartphone s dobrým foťákom ešte nemusí byť žiadne pádlo. Google Pixel 4a má kompaktné rozmery a nízku hmotnosť, takže sa pohodlne drží aj ovláda jednou rukou. Navyše vás poteší čistým operačným systémom Android bez zbytočného bloatware a s pravidelnými aktualizáciami aj podporou praktického Google Asistenta, vďaka ktorému môžete telefón ovládať aj úplne bez rúk a na diaľku hlasom.

• , zakúpené v BONUSKO

Ok, mám ho kratučko, ale zatiaľ veľká spokojnosť.

• , automaticky preložené z Heureka.cz
    • jeden z mála telefónov, ktoré vám nezničia vrecko
    • dobrý fotoaparát
    • čistý android
    • spoľahlivý
    • pomerne vysoká cena za starší model
  • Google Pixel 4a je telefon vyšší-střední třídy, někde mezi Pixelem 4 a 5. Nabízí všechny benefity Pixelů od Googlu, ale ...

Zobraziť celú recenziu na mobilizujeme.cz

• Kompaktné rozmery pre dnešok
    • Veľký výkon
    • Vysokokvalitný fotoaparát
    • Vynikajúce stereo reproduktory
    • Android 11
    • Android bez balastu a reklám
    • Rýchly, svižný procesor
    • Dostatok pamäte RAM 6 GB
    • Kapacita internej pamäte 128 GB
    • Nádherný oled displej
    • Vždy zapnutý
    • Pravidelné aktualizácie
    • Jack
    • Chýba bezdrôtové nabíjanie
    • Tlačidlá ovládania hlasitosti pod tlačidlom napájania!
    • Malá kapacita batérie
    • Žiadna notifikačná dióda
    • Niekto by určite ocenil, keby mal slot na microSD
    • FM rádio by sa niekedy hodilo
    • U nás sa oficiálne nepredáva - iba dovoz - ťažko sa hľadá príslušenstvo
    • U nás dostupný len v čiernej farbe - vo svete sú ešte dostupné biela a modrá
    • Displej krytý iba sklom Gorilla Glass 3 - treba dokúpiť krycie sklo

Kúpil som si Google Pixel 4a najmä kvôli veľkosti telefónu, v dnešnej dobe je veľmi ťažké získať telefón, ktorý nie je nadrozmerný, má dostatočný výkon a pekne sa zmestí do vrecka. Pixel 4a je jedným z nich. Telefón má svižný aktuálny systém Android bez balastu a reklám, kde sú niektoré konkurenčné telefóny prešpikované týmto nešvárom. Telefón má dostatok pamäte na dáta aj RAM. Procesor tiež svižne zvláda všetky operácie. Musím pochváliť fotoaparát, kde sú fotografie z telefónu výborné. Za veľmi kvalitné považujem aj stereo reproduktory telefónu a poteší aj prítomnosť jack konektora. Bohužiaľ, na telefóne mi chýba notifikačná dióda, čiastočne sa dá nahradiť Always on displejom, ale nie je to ono. Za najväčšie mínus však považujem umiestnenie tlačidiel ovládania hlasitosti pod sebou! Vypínacie tlačidlo - dlho si naň treba zvykať a stále to nie je ono. Niekomu môže chýbať aj bezdrôtové nabíjanie, slot na kartu microSD alebo FM rádio. Telefón by predsa len mohol mať aj väčšiu batériu, mnohí by uprednostnili pár gramov navyše a väčšiu hrúbku, možno len 1 mm, ale väčšiu kapacitu batérie. Ešte by to chcelo doladiť viac možností v nastaveniach (napr. pravidlá sa dajú nastaviť len ohľadom spúšte wifi a polohy, netuším, prečo tu nie je najdôležitejšia spúšť času?) Celkovo hodnotím telefón veľmi pozitívne, keby doladili pár drobností - pridali notifikačnú diódu, zväčšili batériu, prestavali ovládacie tlačidlá a doladili systém, dal by som bez váhania plný počet bodov, takto za 90%.

• MODERNÉ ZARIADENIE, NAJNOVŠÍ ČISTÝ ANDROID
    • DOSTATOČNÝ VÝKON NA NIEKOĽKO ROKOV
    • VYHOVUJE MOJIM POŽIADAVKÁM NA NIE PRÍLIŠ VEĽKÝ DISPLEJ
    • SKVELÝ AUTOMATICKÝ PRENOS DÁT Z PREDCHÁDZAJÚCEHO MOBILU
    • AUTOMATICKÁ SYNCHRONIZÁCIA Z GOOGLE ASSIST
    • ÚPLNE NEDOSTATOČNÁ PRÍRUČKA, DOKONCA ANI ODKAZ NA ONLINE PRÍRUČKU

DLHO SOM SI VYBERAL. NECHCEL SOM PRÍLIŠ VEĽKÝ DISPLEJ, CHCEL SOM DOSTATOK PAMÄTE, ABY ZARIADENIE VYDRŽALO ĎALŠIE 3 ROKY. PÔVODNE SOM SI VYBRAL SAMSUNG A40. SAMSUNG HO NEČAKANE STIAHOL Z ČESKÉHO TRHU BEZ AKÉHOKOĽVEK OZNÁMENIA ALEBO VYSVETLENIA. PRETO SOM OD SAMSUNGU UPUSTIL. UVAŽOVAL SOM O IPHONE SE, ALE ZA PODOBNÚ CENU MÁM POCIT, ŽE PIXEL 4A MI PRINÁŠA VÄČŠIU HODNOTU.

• , zakúpené v DIGIPARTNER.sk

• Dobrá baterka
  • , automaticky preložené z Heureka.cz
    • rozloženie tlačidiel na telefóne
    • veľkosť a hmotnosť telefónu
    • pekný displej OLED
    • fotoaparát, verné farby
    • časté aktualizácie
    • stereo reproduktory
    • batéria
    • stále chýbajúce informácie LED
    • zmizla - dvojtlačidlové ovládanie
    • Nespoľahlivý-Citlivá obrazovka

Ahoj..nedávno som si kúpil Pixel 4a, bol som spokojný s mojím súčasným Pixel 3a, konečne niečo kompaktné so slušným fotoaparátom..tak dúfam, že 4a bude ešte lepší. Dizajn Opäť celoplastové telo, ale ešte menšie, ale zadná strana nevyzerá tak zaujímavo ako predchádzajúce Pixely. Navyše na 3a si človek pri ovládaní telefónu nezlomil palec ako tu. A je tu niečo, čo som veľmi ocenil už na modeli 3a..umiestnenie tlačidiel v poradí, tlačidlo uzamknutia a pod ním ovládanie hlasitosti. Displej Pekný už takmer bezrámčekový 5,8" OLED panel s Full HD+ rozlíšením. Adaptívna regulácia jasu, stiahnutie roletky aj zo stredu displeja a čo už dokáže oproti 3a je funkcia Citlivý displej..ak sa pozriete na displej, nezhasne. Škoda len, že sa na to nedá spoľahnúť, často sa vypína keď nemá a za šera nefunguje vôbec. A čo z telefónu zmizlo je dvojtlačidlové ovládanie..to je dosť škoda, toto ovládanie displeja som používal na 3a. Softvér Telefón beží na čistom Androide 11, samozrejmosťou sú časté aktualizácie, bezpečnostné záplaty a rýchle prostredie. Hardvér Snapdragon 730G(270 000 bodov v Antutu), 6 GB RAM a 128 GB úložisko..o úroveň vyššie ako 3a. Funkcie NFC, Jack (3,5 mm), USB-C a Bluetooth 5.0, čítačka odtlačkov prstov funguje spoľahlivo, ale nie najrýchlejšie, stereo reproduktory znejú pekne a dostatočne hlasno, ale čo stále chýba, je informačná LED dióda. Batéria S 3140 mAh batériou vydrží telefón pri nenáročnom používaní necelé dva dni. V balení nájdeme 18Wattovú nabíjačku a z 0 na 60 jej to trvá hodinu a pol. Fotoaparát Oproti predchádzajúcemu modelu ide opäť o krok vpred, najmä fotografie v súmrakovom a nočnom režime majú výrazne menej šumu. Video je opäť dobre stabilizované s naozaj vernými farbami, ako je pri Pixeloch zvykom. Vďaka dostatočnému výkonu už video netrpí drobnými artefaktmi, ako tomu bolo pri modeli 3a. Ak sa teda oplatilo prejsť na novší model, myslím, že určite áno. Je to ešte kompaktnejší telefón ako predtým s väčším displejom, výkonnejším procesorom a lepším fotoaparátom.

• Relatívne malý telefón
    • Podpora systému Android na aktualizáciu na vyššie verzie
    • Skvelý fotoaparát
    • Konektor na slúchadlá
    • Dve karty SIM
    • Chýba bezdrôtové nabíjanie
    • Cena. Oveľa drahšie ako v zahraničí
    • Britská nabíjačka (veľká)

Telefón sa mi veľmi páči. Má aktuálnu verziu systému Android a sľúbenú podporu na ďalšie 3 roky. Telefón obsahuje konektor na slúchadlá. Je malý, ľahký a dobre sa drží v ruke. V porovnaní s inými telefónmi sa dá ovládať jednou rukou. Slot na kartu SIM + ESIM. Podľa diskusií na internete ho možno používať ako telefón DUAL SIM. Ja som to však ešte nevyskúšal. Nevýhodu vidím v absencii bezdrôtového nabíjania, kedy je potrebné telefón nabíjať káblom a v britskej nabíjačke. Bohužiaľ, CZC kúpilo telefón v Británii a dalo mi redukciu do českej zásuvky. Nabíjačka je však tým pádom obrovská. Na cestovanie nepoužiteľná. Najväčšiu nevýhodu vidím v cene, ktorá je oveľa vyššia ako v Nemecku. V Nemecku (a ďalších 13 krajinách EÚ) funguje oficiálny obchod Google. Bohužiaľ sa odtiaľ nedá kúpiť do Českej republiky. Cena v nemeckom obchode Google je 349 EUR, čo je približne 9 100 Kč. Na CZC som ten istý produkt kúpil za 11 890 Kč. Cena je o 2790 Kč vyššia. Dúfajme, že Google otvorí obchod aj v Českej republike...

• Ľahký, kompaktný telefón
    • čistý android
    • pravidelné aktualizácie ako prvé, pretože google :-)
    • skvelý fotoaparát
    • skvelé nočné fotografie
    • videá s veľkým dynamickým rozsahom (nechápem ako niekto môže povedať že videá nie sú dobré sú toop)
    • batéria po celý deň
    • stereo reproduktory
    • konektor pre slúchadlá
    • slabší predný fotoaparát v zlých podmienkach
    • slabší predný fotoaparát aj pri videách
    • iba sklo gorilla glass III
    • sotva dostatočný jas pri plnom slnečnom svetle.

Ak si objednáte cez iné eshopy ako naše, kde natiahnu cenu a kúpia za 8-9 000 napríklad z Nemecka, tak sa telefón veľmi oplatí. Aj keď má slabší procesor, všetko beží na jednotku. Telefón sa dobre ovláda jednou rukou, je ľahký a kompaktný. Fotoaparát je špičkový, vrátane zachovania prirodzených farieb a veľkého dynamického rozsahu. Aj keď, má len jeden objektív, pomocou aplikácie fotoaparátu môžete robiť širokouhlé fotografie.

• Velkost
    • Plynulost
    • Vydrz pohode aj dva dni.
    • Amoled displej.
    • Aktualny Android
    • nic

Naco nadstavby ked uz nieco funguje ako ma ?
    proste pixel.