Recenzie Honor 5X Dual SIM 2GB/16GB

(10 z 10 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú)

Pri výbere telefónu som mal parametre, ktoré som vyžadoval (pekný, kvalitný dizajn a telo, výdrž a schopné prostredie), preto som premýšľal len nad telefónmi zo "stájne Huawei" (Honor 5x, 7 Lite a Huawei P9 Lite).
Oproti P9 Lite má celokovové telo a pre mňa príjemnejší dizajn.
Honor 7 Lite... Zobraziť celú recenziu

Overené recenzie Honor 5X Dual SIM 2GB/16GB

Overený zákazník MobilPC

Egyz

Pridané: 4. októbra 2017

Zakúpený v MobilPC

Velmi dobry mobil za atraktivnu cenu

Maroš

Pridané: 3. augusta 2016

• Kvalitná hliníková konštrukcia
  • Výborný FullHD IPS displej
  • Čítačka odtlačkov prstov
  • Dobrá výdrž
  • Dostatočný výkon
  • Veľké možnosti úpravy
  • Rôzne fičúry (možnosť režimu jednej ruky, otvorenie aplikácií podľa priloženého prstu, double tap to wake, otvorenie kreslením, gestá cez senzor odtlačkov)
  • Dual SIM + pamäťové karty
  • Pribalená 1A batéria nie je dosť výkonná (pomalé nabíjanie)
  • Občas má telefón "mikrozáseky"
  • Nie veľmi kvalitný reproduktor (plochý zvuk zameraný na stredy)

Oproti P9 Lite má celokovové telo a pre mňa príjemnejší dizajn.
Honor 7 Lite je skôr prekrytovaný 5C, čo je modelovo trocha nižšie, preto voľba padla na 5X.

Telefón ponúka výborný pomer cena/výkon. Má celokovové telo, čítačku prstov a kvalitný displej. Procesor je typický pre svoju triedu, výkon postačuje. Keďže je to Honor ponúka viaceré softwarové úpravy a vymoženosti, ktoré vedia byť návykové (najmä dvojité poklepanie a zmenšenie displeja). Čo môže naozaj niekomu vadiť je veľmi dlhé nabíjanie (takmer 3 hodiny), kvôli slabej nabíjačke, avšak nie je problém ju vymeniť za výkonnejšiu. Oproti vyššiemu Honoru 7 nemá tzv. hybridný slot, vďaka tomu je telefón plnohodnotný Dual SIM a stále má priestor pre pamäťovú kartu. Nezvyčajné v tejto triede je tiež to, že má čítačku odtlačkov prstov. Jednoznačne návyková vec. Dokáže zaznamenať až 5 odtlačkov prstov, každá vykoná inú akciu. Zároveň slúži ako touchpad, dá sa s ňou stiahnuť notifikačná lišta atď. Rýchlosť je obstojná (cca 1,5 sekundy) a presnosť bezproblémová, vystačuje bežným potrebám

Overený zákazník MOBILE WORLD

Adam K.

Pridané: 3. augusta 2016

Zakúpený v MOBILE WORLD

• Krásny vzhľad, hliníkové telo.
  • Bleskovo rýchla čítačka odtlačkov prstov.
  • dual sim+micro sd
  • baterka vydrží s minimálnym používaním aj 2,5 dňa
  • Pekné prostredie.
  • Predinštalovaný Facebook, Instagram a Twitter. Nemusíte si už sťahovať.
  • Veľa vecí si môžete nastaviť podľa seba.
  • Trošku veľký, ale zvyknete si.
  • Fotoaparát by mohol byť lepší, najmä predná kamera, ale nie je to katastrofa. Dobré svetlo=dobrý záber.
  • Mne osobne sa nepáči galéria.
  • Pri dlhšom používaní sa dosť prehrieva. Myslím že je to tým že má kovové telo.

Tento produkt som si vybral pre prijateľnú cenu, dual sim + micro sd, čítačku odtlačkov prstov a pekný dizajn. Jediný mobil, ktorý mi toto ponúkol bol Honor 5X. Zatiaľ som nepostrehol žiadne chyby a závady. Tento mobil vrelo odporúčam pre priemerne náročných uživateľov.

Overený zákazník Mobilmarket.sk

Pridané: 25. júla 2016

Zakúpený v Mobilmarket.sk

Áno

recenzent.eu

Pridané: 30. júna 2016

Recenzia: Honor 5X - porovnanie s konkurenciou

Ako obstojí model 5X od výrobca Honor v porovnaní s jeho najväčšími konkurentmi LG G3 D855 a Elephone P8000 sa dozviete v interaktívnom porovnaní tu:

Celá recenzia na recenzent.eu
Overený zákazník Mobilné telefóny

maja

Pridané: 15. júna 2016

Zakúpený v Mobilné telefóny

• Pekný tenký a veľkosťou ideálny. Zatiaľ ide dobre.
  • Hneď po dvoch dňoch boli na ňom škrabance a to sme ho chránili, takže asi treba dokúpiť ochranné sklo.

Overený zákazník Mobilné telefóny

Pridané: 12. mája 2016

Zakúpený v Mobilné telefóny

• top v danej kategórii

len odporúčam

andremitera.eu

Pridané: 28. apríla 2016

Honor 5X: univerzálny spoločník - recenzia

Honor 5X je smartfón, ktorý síce v ničom dieru do sveta nespraví, no zároveň ma v ničom nejako vážne nesklamal. Jeho hlavnými výhodami je kvalitná hliníková konštrukcia, presný snímač odtlačkov prstov a dobrá výdrž. Určite nesklame ani displej a prepracovaná nadstavba EMUI.

Celá recenzia na andremitera.eu
Overený zákazník Shoppie.sk

Pridané: 19. marca 2016

Zakúpený v Shoppie.sk

skvely mobil,akurat trosku slabsi zadni fotak,pre ludi co prilis nefotia a chcu velky mobil je uplne skvely

netovinky.com

Pridané: 9. marca 2016

Honor 5X - Nejlepší DualSIM na trhu (recenze) - Netovinky.com

Honor 5X nakonec budí stejný dojem jako na začátku. Je to skvělý mobil střední třídy, který nemá příliš kompromisů a když už se nějaký ten zádrhel najde, nejde o nic závažného. Osobně mě mrzí snad jen absence NFC, ale to zdaleka nemusí platit u každého a osobně v NFC platby věřím už dlouho, ač zatím marně.

Celá recenzia na netovinky.com

pcnews.sk

Pridané: 1. marca 2016

Testovali sme cenovo výhodný smartfón Honor 5X - PCNews.sk

Honor 5X je skutočne dobrý smartfón, ktorého cena 259 eur nie je vôbec prestrelená. Za ňu ho totiž kúpite v oficiálnej distribúcii s plnou dvojročnou zárukou, čo je výrazný rozdiel oproti neznámym čínskym značkám. Kvalita konštrukcie je vynikajúca, keďže je tu použitý pevný hliník tak sa nemusíte báť ani menej šetrného zaobchádzania. Aj tak ale odporúčame dokúpiť ochranný obal, pričom ale asi budete musieť siahnuť zahraničnom obchode, keďže na Slovensku sa veľa príslušenstva pre Honor nepredáva. Výhrady sme určite nemali ani k použitému hardvéru, ktorý síce nebol najvýkonnejší, ale na všetky bežné úkony stačí s prehľadom a dokonca sa zahráte aj náročnejšie hry. Fotoaparát nebol výnimočný, ale ani vyslovene nezaostával za konkurenciou. S rozlíšením 13 Mpx a hodnotu F2.0 si veľmi dobre poradí aj v priemernom svetle, aj keď na tie najlepšie modely z portfólia Honor + Huawei nestačí. Kupujeme alebo nie? Ak by sme hľadali smartfón strednej triedy tak určite áno, za svoje peniaze by sme totiž dostali veľmi veľa.

Celá recenzia na pcnews.sk

mobilizujeme.cz

Pridané: 5. februára 2016

Recenze Honor 5X: luxusní kov a nízká cena - Mobilizujeme.cz

Telefon Honor 5X možná patří do střední třídy, přesto velmi mile překvapí svou luxusní kovovou konstrukcí v kombinaci s velmi lákavou cenou těsně pod hranicí 7 tisíc korun. Buď odvážný. Be Brave. Slogan společnosti zní celkem přesvědčivě. Přesvědčil ale telefon během klasického redakčního testování i nás?

Celá recenzia na mobilizujeme.cz