MAXCOM MM818

Jemnosť displeja (PPI)
167 PPI
Bezdrôtové nabíjanie Qi

• , zakúpené v OKAY.sk

• Je malý ľahký, s veľkými číslami, dobre ovládateľný, vhodný pre seniorov.
  • , zakúpené v Agem Computers s.r.o.

• mechanická odolnosť, tlačidlá sú pri zatvorenom mobile chránené proti mimovoľnému stlačeniu
    • biedna dokumentácia

Pre technicky skúseného užívateľa spoľahlivý a postačujúci mobil za minimálnu cenu.

• dlha vydrz baterie
    • dobra klavesnica
    • FM radio funguje aj bez pripojenych sluchadiel (interna antena)
    • rozmerovo male/lahke, nie je to tehla
    • aj ako prehravac MP3 celkom uspokojive
    • Biela LED pri fotaku ma vlastne tlacitko na zapnutie a vypnutie - pohodlne.
    • nemusite dokupovat sluchatka .. su v balicku, vratane USB kablika
    • V - cko, rozumne chraneny displej, klavesnica, nemusite sa obavat nahodneho vytocenia cisla 112 - ktore podobne telefony umoznuju vytocit aj pri uzamknutej klavesnici.
    • nema moznost uploadnut/loadnut VCARD z bluetooth/SD card
    • https - pozna len niekolko certifikacnych autorit, nedaju sa menit/mazat/uploadovat. Ak mate smolu, ze telefon neobsahuje cert Vasej oblubenej https, proste ju nezobrazite ...
    • zobrazi len velmi jednoduche HTML ... hadam za tu cenu necakate viac :)
    • nema notifikaciu zdvihnutia hovoru vybrovanim
    • fotak - ehm v tejto cene necakajte zazrak, to, ze funguje je uplne postacujuce (rozlisenie - 640x480, displej ma mensie rozlisenie .. )
    • kalendar ma, ale nemate moznost si k datumu spravit poznamky. Jedina notifikacia je mozna cez "budik" (6 moznych budikov, konfigurovatelne 1x, opakovane, alebo v konkretne dni t.j napr. pondelok a z stvrtok).
    • V - cko necakam dlhu zivotnost spoja zakladnej casti a displeja (ci uz plastov alebo - castym ohybanim - poskodenie paskoveho vodica )

Ak hladate non android/iphone, na telefonovanie a SMS, je to dobra volba (hlavne cena za vykon). Akonahle sa potrebujete hrat alebo pracovat (FB/youtube/mail), toto nie je pre Vas. Pre seniora - mozno OK, ma SOS tlacitko, ale to by som hladal nieco s vacsimi klavesami a displejom. Ako mobil pre sekudarne pouzitie (idem si zabehat a neberiem so sebou tehlu) .. celkom OK. Ak nepotrebujete WEB/mail, tak aj na normalne pouzitie.

Veľkosť displeja
Termokamera
Jemnosť displeja (PPI)
167 PPI
Bezdrôtové nabíjanie Qi

mobilný tlačidlový telefón • 2,4" uhlopriečka • farebný TFT displej • 240 × 320 px • zadný fotoaparát 0,3 Mpx • Dual SIM • Bluetooth • micro USB • 3,5 mm jack • podpora microSD kariet s max. kapacitou 32 GB • kapacita batérie 750 mAh • max. čas pohotovostného režimu: 300 h • čas hovoru: 5 h

• Je jednoduchý - mobil iba na volanie a posielanie SMS
    • Často sa sám od seba vypne (aj 3-4x za deň) (cca polročný mobil)

Mobil a značku teda neodporúčam, nakoľko je nespoľahlivý. Pravidelne ho musím kontrolovať, či je zapnutý a či sa mi niekto nesnažil dovolať počas jeho samovoľného vypnutia.
    Možno je to vada iba tohto konkrétneho kusu, ale aj tak som sklamaný z celej značky.

Jeho výhody sú len tie, čo by mali byť samozrejmosťou - dá sa z neho volať a posielať smsky. Je maličký, má veľké gombíky. Presne takýto jednoduchý mobil som chcel. Škoda tej chybovosti.

Fotoaparát tam síce je, ale nedajú sa s ním robiť kvalitné fotky (čo nikto ani nemôže chcieť od takéhoto telefónu). Ak si ale potrebujete niečo narýchlo odfotiť, len aby ste na to nezabudli, tak to stačí. (napr. ja som si odfotil obal a názov knihy, ktorá sa mi zapáčila a neskôr si ju plánujem kúpiť)

• , zakúpené v OKAY.sk

• Je malý ľahký, s veľkými číslami, dobre ovládateľný, vhodný pre seniorov.

• biedna dokumentácia

Je to skvelý telefón pre starších ľudí, ktorí nevedia používať telefóny s dotykovou obrazovkou. Cena bola vynikajúca. Umiestnenie objednávky bolo vykonané efektívne. Veľmi dobrá doručovacia služba. Veľmi dobrý názor na celú skúsenosť.

• dlha vydrz baterie
    • dobra klavesnica
    • FM radio funguje aj bez pripojenych sluchadiel (interna antena)
    • rozmerovo male/lahke, nie je to tehla
    • aj ako prehravac MP3 celkom uspokojive
    • Biela LED pri fotaku ma vlastne tlacitko na zapnutie a vypnutie - pohodlne.
    • nemusite dokupovat sluchatka .. su v balicku, vratane USB kablika
    • nema moznost uploadnut/loadnut VCARD z bluetooth/SD card
    • zobrazi len velmi jednoduche HTML ... hadam za tu cenu necakate viac :)
    • nema notifikaciu zdvihnutia hovoru vybrovanim

• , zakúpené v L222

veľké tlačítka pre seniorov

• je vynikajúci
    • nič nechýba

pretože som potreboval

• Jednoduché. Pre osoby v ideálnom veku. Táto funkcia sa aktivuje pri otvorení.
    • Hlasnejší zvonček.

Chcel som flipový telefón.

• , zakúpené v MF-Elektro.sk

• Tento produkt som pôvodne používal až do doby poškodenia. preto som sa rozhodol znova si ten istý produkt kúpiť.
    • Je jednoduchý na obsluhu, praktické prevedenie, má základné funkcie pre seniorov...
    • Slabý zvuk zvonenia
    • Slabý fotoaparát

Kto je na tento typ zvyknutý, rád ho použije znova...

• Pre starších ľudí by bolo dobré, keby vedeli po anglicky a poľsky! !! !
    • V telefóne teraz nie je maďarské jazykové menu! Na nákupnej stránke ani v obchode sa to nezobrazuje. Ide o úmyselné klamanie zákazníkov!
    • Každý, kto pozná len maďarčinu, by si takéto zariadenie nemal kupovať!

Chcel som ho kúpiť pre staršiu osobu. Takýto telefón sme si už kúpili a boli sme s ním spokojní.