Motorola Moto X Play Single SIM XT1562

Lenovo Moto X Play je kamoš, ktorého nič nezastaví. Odpudzuje vodu, je výkonný, rýchlo sa dobíja ponúka perfektné prehrávanie. K tomu všetkému si urobíte realistické fotografie na profesionálnej úrovni, a to i horších svetelných podmienkach. S týmto telefónom vás skrátka a dobre nič neprekvapí.

Život vo vysokom rozlíšení

Realistické prehrávanie si s týmto telefónom užijete dosýta. Na prémiovom 5,5’’ Full HD displeji si vychutnáte neopísateľne reálny obraz, z ktorého nebudete chcieť odtrhnúť oči.

Konštrukcia

• , zakúpené v Lenovoonline

• solidna konstrukcia
    • zatial stabilny system
    • podpora dual sim a zaroven mikro sd
    • podpora dat na oboch sim (aktivne data vzdy len na jednej, prepinatelne v nastaveni)
    • slusna bateria, ale mohla by byt pokojne vacsia aspon 5AH

169 g
Možnosť pamäťovej karty
Odolné

Voda nie je problém

Vďaka vodu odpudzujúcemu povlaku, ktorým je tento telefón potiahnutý, mu postriekanie vodou ani mierny dážď neublížia.
Voda nie je problém

Extra rýchle dobíjanie

Kedykoľvek budete potrebovať rýchlu nálož energie, dostanete ju. S technológiou TurboPower vám bude stačiť chabých 15 minút nabíjania na ďalších cca 7 hodín používania.
Extra rýchle dobíjanie

Brilantný fotoaparát

Snímky sú ako živé a videá plné detailov. Áno, presne také budú výsledky zadného 21Mpx fotoaparátu s rýchlym ostrením, funkciou HDR a s bleskom vyvažujúcim farby. Predný 5Mpx fotoaparát s bleskom oceníte pri video hovoroch a robení selfie.
Brilantný fotoaparát

Android bez poškvrny

Operačný systém Android je v tomto prípade skutočne čistou verziou systému, bez zbytočných softwarových nadstavieb. Nič vás tak nebude zbytočne brzdiť a zdržovať.
Android bez poškvrny

Rozlíšenie 1080 x 1920 pixelov, 5.5 palca
403 pixelov na palec
- Multi-Touch
- Corning Gorilla Glass 3 - zvýšená odolnosť voči škrabancom
- Accelerometer senzor - zabezpečuje pretáčania displeja(horizontálne, vertikálne)
- Proximity senzor - zabezpečuje vypnutie obrazovky počas telefonovania

Zvukové upozornenia
typy Vibračné, MP3, WAV zvonenia
Reproduktor : Áno
3,5 mm jack : Áno

Pamäť
Pamäť telefónneho zoznamu prakticky neobmedzená
Pamäť hovorov prakticky neobmedzená

Bluetooth : Áno, v4.0 s A2DP, LE
NFC: Áno
USB : Áno, v2.0 microUSB

Fotoaparát
Primárny fotoaparát(na zadnej strane) : 21 MPx, 5248 x 3936 pixelov, autofokus, dual-LED blesk
Vlastnosti : Geo-tagging(priradenie fotky k GPS súradnici), dotykové zaostrovanie, stabilizácia obrazu, HDR, detekcia tváre a úsmevu
nahrávanie videa : Áno, v rozlíšení 1080p@30fps, HDR
Sekundárna kamera(na prednej strane) : Áno, 5 MPx

Funkcie
Operačný systém Android OS, v5.1.1 (Lollipop)
ChipsetQualcomm MSM8939 Snapdragon 615
Hry : Áno
GPS : Áno, s podporou A-GPS a GLONASS
Java : Áno, cez Java MIDP emulátor
Active Noise Cancellation
Fast battery charging: 60% in 30 min (Quick Charge 2.0)
- Zlúčenie sociálnych sietí

• - fakt dobrý fotoaparát
    • - skvelá výdrž baterky
    • - cisty Android
    • - na 2Gb ram pomerne plynule fungovanie systemu
    • - dobry prijem wifi a signalu celkovo
    • - velmi rychlo sa "vykvedle" usb konektor a kable pri nabijani nechcu drzat (3x reklamacia)
    • - updatom na adnroid 7 prestala fungovat presna poloha GPS, neskutocne skakala (mapy google, geocaching a pod.)

• Pekný dizajn.
    • Pomaly procesor, slabý fotak, odpaja pametovu kartu.

Veľmi dlho nacitava, foťák je hodný mobilom za 100€, baterka vydrží celý deň, niekedy takmer dva s porovnaním s huawei P8 je to asi akurát, huawei pri mojom užívaní nevydržal ani deň.
    Každú chvíľu mi odpojí pametovu kartu a musím všetko inštalovať nanovo.
    Druhý krát by som si tento mobil nekúpila, zbytočne predražený cena by mu stačila o 100€ menej.

• , zakúpené v Lenovoonline

• na SK som nanasiel 32GB verziu
    • nema usb-c konektor
    • nedodava sa v baleni rychlonabijacka, aj ked telefon tuto funkciu podporuje

tento smartfon som si kupil koli dual sim aby som nechodil s dvomi mobilmi

• Výborný fotoaparát cez deň, ľahko nadpriemerný v noci
    • Veľmi pekný display so sýtymi farbami, veľmi dobré pozorovacie uhly a čitateľnosť na slnku
    • Výkon postačujúci pre plynulý chod systému
    • Čistý android, ktorý síce nemusí vyhovovať každému, obsahuje ale všetko potrebné pre bežný deň
    • Dobre padne do ruky
    • Výdrž batérie by mala byť nadpriemerná, nestihol som ale otestovať
    • Uvoľnený power button aj tlačidlá hlasitosti, ktoré pri používaní mierne hrkocú - možno vyrieši obal na mobil
    • Pukavý zvuk z reproduktoru aj slúchatiek - pri niektorých skladbách nepočuť, avšak hlavne pri rock/metal veľmi citeľné

Myslím, že za tú cenu dobrá voľba, možno som len mal smolu na konkrétne zariadenie

• krásny dizajn
    • skvelý výkon
    • perfektný a veľký displej
    • nízka cena
    • kvalitná kamera
    • silná batéria
    • rozšírenie pamäte o 128GB pomocou mikro SD
    • prepracovaný dizajn
    • nabíjačka má dva USB porty
    • nemá gyroskop a barometer
    • asi nič

Rozhodovala som sa medzi Google Nexus 5x a Motorolou. Ak by som si mala vybrať znova, nerozhodnem sa inak.

Oba sú to telefóny nové, Moto júl 2015, Nexus september 2015. Play má skoro všetko čo 5x, cena je nižšia o 200 eúr a naviac má:

1. Lepšiu batériu a je o trochu väčší. Aj pri náročnejšom používaní vydrží 2-3 dni.

2. Kamera je výrazne lepšia, Nexus má 12.3Mpx, Play 21Mpx! Fotografie sú výbornej kvality, s dobrými farbami.

3. Má síce trochu slabší procesor, ale je schopný emulovať 8 jadier takže to človek ani nespozná, rozdiel oproti Nexusu je minimálny.

4. Naviac, oproti Nexusu ponúka možnosť rozšíriť pamäť o externých max až 128GB.

Jediné čo mu chýba je gyroskop a barometer. Barometer človek oželie, no bez gyroskopu nie je možné odfotiť sférické fotky či súvislé panorámy v Google Camera. Toto jediné mi veľmi chýba, u Nexus Prime som to využívala veľmi často. Je možné čiastočne nahradiť fotenie panorám pomocou akcelerátora, no keďže Google Camera automaticky hľadá gyroskop, nie akcelerometer, nie je takáto možnosť v ponuke, je nutné využiť aplikácie tretích strán.

Niekomu by mohla vadiť veľkosť telefónu, ale ja ju radím medzi výhody, pretože mi to vyhovuje viac.

V neposlednom rade má telefón prepracovanejší dizajn, nemá ten škaredý výbežok pre kameru ako je to u nových verzií Nexusov. Ja som objednávala bielu verziu, šasi je kombinácia plastu a postriebreného kovu, čo pôsobí moderne a šik. Zadný kryt je vzorovaný a z príjemného, nešmykľavého materiálu, na obrázku vyzerá horšie ako v skutočnosti, vzor nie je mreža, ale vlnky.

Možno zaujímavé je spomenúť, že nabíjačka štandardne pribalená k telefónu má dva USB porty, takže môžete nabíjať ešte jeden telefón naviac.

Ešte posledná poznámka k systému, Android 6 je za dverami, updaty sú na Motorolách celkom včasné a na týchto značkách je systém oproti natívnemu Androidu zmenený minimálne. Naviac ponúka Moto super aplikáciu pre odomykanie telefónu, zobudí sa keď ho človek vytiahne z vrecka :) Tiež si vie človek naplánovať rôzne aktivity telefónu, napríklad aby každý deň o istom čase vypol zvuky a šiel do spánkového módu. Mód pre šetrenie batérie obmedzí internetovú komunikáciu a synchronizácie na minimum, no nešetrí na farbách displeja podobne ako Samsung S4.

Pripájam tiež porovnanie oboch telefónov v prehľadnej tabuľke na gatgets.ndtv.com: http://gadgets.ndtv.com/lg-google-nexus-5x-3000-vs-motorola-moto-x-play-2820

• - krásny dizajn
    • - skvelý výkon
    • - perfektný a veľký displej
    • - nízka cena
    • - kvalitná kamera
    • - silná batéria
    • - rozšírenie pamäte o 128GB pomocou mikro SD
    • - prepracovaný dizajn
    • - nabíjačka má dva USB porty
    • - nemá gyroskop a barometer
    • - asi nič

• masívna batéria
    • špičkový foťák
    • kvalitný zvukový výstup s 3,5 jacku
    • jemný display
    • pomer cena/výkon
    • volitelné kryty
    • slovenský aj český jazyk
    • rýchlo nabíjanie
    • update android 6.0
    • ľahký čo sa týka váhy
    • obrovský mobil, hotová tehla
    • lacné, plastové spracovanie
    • rýchlo nabíjačka nie je v balení
    • kvalita panoramatického režimu je slabá

Mobil som si kupoval hlavne kvôli foťáku, ktorý je konečne na absolútnej špičke, no predsa nefotí tak kvalitne ako X Style je tam viac šumu. Kvalita fotiek je super, HDR režim klasicky TOP medzi mobilmi ako od Motoroly býva zvykom. Za to panoramatický režim je sklamanie, zachytáva sa v malej veľkosti na pixely čo je obrovská škoda (dúfajme, že update všetko zmení). Batéria vydrží u mňa v pohode 4 dni možno aj dlhšie. Čo zamrzí je veľkosť, mobil je obrovský, fakt tehla pred tým som vlastnil 4.3 palcový takže to neni len tak. Zvukový výstup ma očaril, kvalita je špičková to som nečakal, testoval som na Sennheiser Momentum On Ear. Telo vyzerá lacne, tvoria ho plasty, čo zamrzí pretože som bol zvyknutý na špičkové materály ako je kevlar a kov, a i keď je fon ľahký na svoju veľkosť, tak plasty sa časom ošúchajú a nebudú chrániť tak pred nárazom mobil tak ako je tomu u kovu. Display je obrovský IPS no farbami sa nevyrovná Amoledu ani náhodou, ale viditeľnosť na slnku je špičková. Rýchlo nabíjačka nie je súčasťou balenia čo je obrovská škoda tiež. Naopak poteší úplna lokalizácia či už v českom tak aj slovenskom jazyku. Android je zatial verzia 5.1.1 no bude 6.0. Ak by náhodou chcel zhliadnuť recenziu tak http://www.gsmarena.com/motorola_moto_x_play-review-1325.php

• vynikajuca bateria
    • vynikajuca wifi
    • vynikajuci displej
    • vynikajuci os (takmer cisty android)
    • vynikajuci multitasking
    • vynikajuci audio vystup zo sluchadiel
    • symetricky dizajn
    • symetricky dizajn ma aj mierne nevyhody
    • zadny kryt sa hybe +-0,1mm do stran
    • kvalita reproduktoru (nic strasne no cakal som lepsie)
    • v podstate nic na tuto triedu

neviem, co k tomu napisat, nemam co vycitat, telefon slape ako ma. zatial som nemal ziaden problem, len sem tam pri zapnuti aktivneho displeja sa niekedy sam odomkol. trocha zamrzi, ze vychytavky od motoroly funguju len v najpouzivanejsich svetovych jazykoch. zase potesi, ze os ma vstavanu slovencinu (predchadzajuce dva modely od motoroly svk nemali). android je slusne odladeny, bateria pri normalnom pouzivani nema problem vydrzat tri dni. skvely dobre citatelny displej na slnku. cena na tuto triedu je ale mierne vyssia, s podobnou vybavou sa daju kupit aj lacnejsie od inych znaciek. ak som na nieco zabudol, je to preto, lebo to asi ide ako ma...