Nokia 5530 XpressMusic

• , zakúpené v HEJ.sk

Z mobilom som spokojná

• , zakúpené v DIGIPARTNER.sk

• -super mobil
    • -som s nm uplne spokojna
    • -wifi prpijenie
    • a este mnoho dalsich veciii
    • nevyhodou je trochu zle pisanie sms na dotykovej klavesnici ale inak je vsetko super.odporucam

Odoporucam ..Nebola som ista ci chcem preave tento mobil.ale oplatilo sa.. :)

• , zakúpené v VVTech

• dokonalost sama o sebe
    • nic

som spokojna

Konštrukcia
dotykové
Operačný systém
Symbian
107 g
Možnosť pamäťovej karty

NOKIA 5530 XpressMusic je ďalším plne dotykovým telefónom od spoločnosti. Ako už názov napovedá, ide o multimediálne zameraný telefón, ktorý ponúkne veľmi prijateľnú cenu Ide vlastne o ´oklieštenú ´verziu prvého dotykového telefónu firmy Nokia, 5800. NOKIA 5530 stratila GPS navigáciu a podpora 3G, avšak najlepšie vlastnosti jej zostali. A to skvelé dotykové ovládanie v operačnom systéme Symbian S60 3rd 9.4. Pre počúvanie hudby ponúka veľmi kvalitné stereo reproduktory a ve... Cena DATART.SK obsahuje RP, ...

• odporový displej
    • pomalé reakcie
    • nepraktický operačný systém
    • krátka životnosť batérie

• dobrý je na telefonovanie
    • dobrý je na prezeranie obrázkov
    • pri zamknutom displeji nefunguje regulácia hlasitosti prehrávača
    • často mrzne
    • seká sa
    • je veľmi hrubý
    • fotoaparát nie je veľmi kvalitný

Tento telefón neodporúčam

• Ma wifi pripojene.
    • Nieje to Smartphone.
    • Je uski.

Uš je starý a uski

• ked som ho kupoval bola to novinka
    • je zastaraly
    • teraz by som si ho nekupil
    • symbian
    • slaby fofoaparat
    • dlho cakam na reakcie
    • pomaly internet
    • ...

Mam ho tri roky, bol raz v oprave. V celku som spokojny ale neodporucal som ho.Je pomaly dnes sa da za tu cenu vybrat omnohom nieco lepsie.

• dizajn
    • funkcie
    • zastaralý hardware
    • chybovosť
    • systém

Dnes už pomerne dosť známy model od Nokie, s ktorým prišla na trh s dotykovými telefónmi (dnes by sme mohli tvrdiť, že nie všetko dotykové je automaticky "smartfón") Množstvo ľudí sa húfne podujalo vypustiť svoje ťažko zarobené peniaze za tento "skvost". Bol som jeho majiteľom 2 roky, za ten čas mi dobre poslúžil, bol som s ním spokojný. Na tú dobu ponúkal výborné funkcie vrátane Wifiny, na ktorú sa nechalo množstvo ľudí nachytať. V porovnaní s dnešnými "mašinami" bolo ale prezeranie internetu utrpeným, nehovoriac už o pomalých reakciách symbianu a pálení očí po hodinovom pozeraní filmu na jeho malom displeji. Apropo, systém: som rád, že som sa mohol naposledy tešiť z exkluzivity symbianu, systému, ktorý nas pred časom vo väčšej miere opustil. Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

• dobre sa ovlada a atd

fajn mobil ja ho používam daju sa na nom pozerat filmi formatu MP3 možno aj iné newiem dobre fotí silno hrá ma wifi

• batéria dobra vydrž
    • GPS veľmi chyba
    • nejde flash player inšalovať

mam ho dva roky zo začiatku som bol spokojní, cca. po 2 mesiacov zblbol mrzol a sekol, šiel do opravy, potom zblbly senzory, do polroka dvakrát v oprave, som bol znechutení , ale nechal som si ho , po poslednej oprave kde dali novy soft ide jak hodinky nič nemrzne, som nadmieru spokojní odstupom času. menim kvôli GPS

• na telefonovanie bohato postacuje
    • dobra vydrz na bateriu
    • stereo reproduktory
    • wi-fi
    • podpora pamatoviek do 16 GB (4 GB v baleni zdarma vyhodou)
    • symbian OS je pomaly, ma pomale reakcie, casto zmrzne
    • chyba podpora GPS
    • defaultny prehliadac nevie pracovat s viacerymi oknami, riesenie je jednoduche - staci si doinstalovat appku tretej strany, napr. operu mini/mobile
    • pri zamknutom displeji nefunguje regulacia hlasitosti prehravaca
    • necitatelnost na slnku

Pre jednoduchsieho cloveka dobra kupa, narocnejsi bude nespokojny.

• celkom dobrý fotoaparát
    • kazí sa (občas sa sám od seba vypne)
    • odpadávanie zadného krytu
    • je pomalý

celkovo mi dosť vydržal vzhladom na to že už ho mám skoro 3 roky. ale za ten čas sa aj celkom dosť pokazil

• No.na telefonovanie je postačujúci
    • Nemám ho ani 2 roky a veľmi sa kazí.
    • Pri skončení hovoru sa sám odseba vypne,niekedy sa to stane aj bez príčiny.
    • Je pomalý.
    • Na neznáme wifi sa pripojí len výnimočne.
    • Zamrza displej.
    • Mikrofon funguje ako sa mu chce.
    • Slabá batéria.

zhrnutie-nekupujte si ho.je to jeden z najhorších dotykových nokii.