Nokia E63

• 3,5 mm konektor
    • Dobre čitateľný displej aj na priamom svetle
    • Veľké hodiny na šetriči displeja
    • Blikanie smerového tlačidla pri zmeškaných udalostiach
    • Prisvetľovacia dióda (možnosť použitia ako baterka)
    • Wi-fi
    • Slabý fotoaparát

Nokiu E63 som volil kvôli dlhej výdrži batérie, qwertz klávesnici a nízkej cene, za ktorú ponúka skutočne veľa. Prekvapila ma rýchlosť telefónu v porovnaní s N82, ktorú som mal pred tým. Veľmi mi vyhovuje blikanie smerového tlačidla pri zmeškaných udalostiach a tiež použitie diódy ako baterky :-) Hodiny na displeji pri nečinnosti sú dostatočne veľké a dobre viditeľné. Na to, že sa jedná o mobil, ktorý patrí k najlacnejším v svojej kategórii ma prekvapilo výborné spracovanie. S telefónom sa pracuje výborne. Zamrzí slabý fotoaparát, ktorému naviac chýba autofocus.

Konštrukcia
Diktafón
Kalendár
FM rádio
Kalkulačka

Odľahčená varianta modelu E71 vám pomáha splniť vaše úlohy vždy a všade, keď na tom najviac záleží. Menu je v slovenskom jazyku.

1zákazník odporúča produkt
  • , zakúpené v SvětiPhonu

Robí vo má,

• Rýchlosť,
    • výdrž batérie,
    • absencia USB kábla v základnom balení – treba ho dodatočne dokúpiť

Nokia E63 je rozhodne lacnejší variant telefónu HTC TyTn / Kaiser, pretože poskytuje trojnásobnú výdrž batérie, je ľahšia, podstatne rýchlejšia . Pre toto má prosto len samé pozitívne vlastnosti a zaručuje určité sociálne istoty za predpokladu že si drahší mobil nemôžeme dovoliť. Rozhodne odporúčam ako vhodnú náhradu HTC TyTn.

• , zakúpené v VVTech

• Kvalitné spracovanie
    • Dlhá výdrž batérie
    • Rýchle reakcie
    • 3,5 mm konektor
    • Dobre čitateľný displej aj na priamom svetle
    • Veľké hodiny na šetriči displeja
    • Blikanie smerového tlačidla pri zmeškaných udalostiach
    • Prisvetľovacia dióda (možnosť použitia ako baterka)
    • Wi-fi
    • Slabý fotoaparát

• - očakávaná cena,
    • - prekladový slovník,
    • - 3,5 mm jack,
    • - rýchle reakcie,
    • - dva ľahko prepínateľné režimy domáccej obrazovky.
    • - veľmi chýba tlačidlo ovládania hlasitosti,
    • - fotoaparát nízkej kvality,
    • - kryt 3,5 mm konektora,
    • - chýba podpora HSDPA,
    • - bez GPS.

GPS zabudované nie je, treba použiť Bluetooth príslušenstvo. Zato aplikácie Nokia Mapy, Dáta GPS aj Orientačné body prítomné sú.

Počas hovoru mi najviac chýbalo tlačidlo na reguláciu hlasitosti. Telefonát môžete nahrať len po vstupe do menu - Nahrávač hlasu. Nepohodlné. Register hovorov je stále rozdelený na volané, prijaté a neprijaté, už by sa patrilo spraviť jednotný. Podrobný denník obsahuje stále informácií viac než dosť, a to sa mi páči. Do telefónneho zoznamu vstupujem stlačením tlačidla s jeho ikonou, podržaním by som začal hneď vytvárať nový kontakt. V zozname nič nové, ideme ďalej.

Nokia E63 nedokáže, na rozdiel od iných najnovších Symbianov radu S60, časovať profily.

• fotoaparát: 2 Mpix (1600 x 1200 b., CMOS), LED blesk, autofókus, záznam videí (320 x 240 b., 15 fps),
    • pamäť: 110 MB + microSD (do 8 GB), celkovo zdieľaná,
    • správy: SMS, MMS, e-mail, RSS,
    • globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS (384/384 kbps),
    • lokálny prenos dát: Bluetooth 2.0 + EDR, kábel (microUSB), mass storage (online), Wi-Fi (802.11b/g),
    • hudba: MP3/AAC prehrávač, FM rádio (s RDS), A2DP, 3,5 mm jack,
    • ostatné: Java, minimalizácia aplikácií, multitasking, internetový prehliadač, videohovor, prehliadač dokumentov, blogovanie.
    • Neobsahuje/nepodporuje:
    • xenónový blesk, aktívny kryt objektívu, HSDPA, HSUPA, rozpoznávanie hudby, infraport a GPS.

Nokia E63 patrí k najmilším telefónom poslednej doby. Keby hneď nastúpila na trh namiesto E61i, bol by som vtedy šťastím bez seba. Doteraz ten pomalý, ale na písanie poznámok (vďaka výbornej klávesnici) a navigáciu (vďaka veľkému displeju) výborný mobil používam. E63 je podstatne rýchlejšia, menšia, ponúka množstvo vylepšení. Na jej klávesnicu som si zvykol po pár minútach, aj keď jej vŕzganie ma prekvapuje doteraz. Počkajme si na cenu E63, tá rozhodne o jej úspechu. Ak vám na peniazoch až tak nezáleží, investujte určite radšej do E71, ktorá ponúka ešte lepšiu funkčnú výbavu (autofókus, GPS...).