Nokia Lumia 800 16GB

Jemnosť displeja (PPI)
252 PPI
Bezdrôtové nabíjanie Qi

• , zakúpené v Kim Group

Pre mňa je super telefónom.Záleží na ľuďoch čo očakávajú od telefón.Ja keď prvý krat som chytili do ruk tak som hneď vedľa ze stále ho budem chcieť...Ďakujem

• , zakúpené v Shoppie.sk

• v tom case pekny dizajn
    • slaba bateria,slabe funkcie,windows fone onicom.maximalne vybitie baterie som vyriesil nahriatie fenom na vlasi aby sa zacal vobec nabijat.

je to strep

Jemnosť displeja (PPI)
252 PPI
Bezdrôtové nabíjanie Qi

Provedení bez kláves
Design s plynulými přechody, bez kláves a se zaobleným sklem budí zdání, že se vše vznáší na povrchu displeje.
Skutečně přívětivý
Jsou zde všichni vaši přátelé. Sdílejte zábavu ve skupinách a konverzujte ve vláknech. Je to ten nejlepší způsob, jak být v kontaktu.
Velmi rychlý
Prohlížejte web rychle s prohlížečem Internet Explorer 9. A od vytažení z kapsy po fotku na Facebooku stačí jen pár sekund.
Úžasné fotografie
Fotografujte rychle a během několika sekund sdílejte fotky s celým světem.

Technická specifikace:
Velikost: 116,5 x 61,2 x 12,1 mm
Hmotnost: 142 g

Displej a uživatelské rozhraní
3,7” displej ClearBlack AMOLED s rozlišením WVGA 800x480
16 milionů barev
Pohotovostní klávesy uživatelského rozhraní Windows začleněné do displeje
Kapacitní dotykový displej s funkcí zoomu dvěma prsty
Zaoblené 2,5D sklo hladce začleněné do jednolitého těla

Klávesy a ovládání
Kapacitní dotykový displej s funkcí zoomu dvěma prsty
Standardní klávesy uživatelského rozhraní Windows začleněné do displeje

Přizpůsobení

WCDMA 850/900/1900/2100 MHz, pásma I/II/VDatová síť
HSDPA CAT 10 14,4 Mbit/s, HSUPA CAT 6 5,76 Mbit/s

Připojení
A-GPS
Akcelerometr, čidlo přiblížení, magnetometr, čidlo okolního osvětlení
Vysokorychlostní USB 2.0, konektor microUSB
Bezdrátová technologie Bluetooth 2.1
Konektor AHJ 3,5 mm

Softwarová platforma a uživatelské rozhraní
Windows Phone 7.5
HTML 5, CSS3, SV, xHTML, DOM atd.

Správa osobních informací (PIM)
Přenos kontaktů z jiných telefonů
Sjednocení Facebooku s telefonním seznamem
Rozpoznávání obličejů pro značení fotografií před sdílením
Funkce Skupiny umožňuje uživatelům vytvořit skupiny a sdílet zprávy a fotografie v rámci skupiny
Kontakty
Kalendář
Seznam úkolů
Poznámky
Synchronizace
Zune PC SW + Mac Connector
Kalendář, Kontakty, Úkoly
Média (Hudba, Video, Fotografie, Soubory)

Aplikace
Práce a produktivita
Kancelářské aplikace (Excel, Word, PowerPoint, One Note)
Úložiště Skydrive** pro dokumenty a poznámky
Lync (firemní IM)
Úkoly v Outlooku
Hry
XBOX Live Hub**
Prohlédněte si výsledkové listiny a podívejte se, kdo z přátel je online
Najděte přátele a hrajte s nimi hry
Ovládání a vytváření 3D avatarů
Synchronizace
Zune PC SW + Mac Connector
Kalendář, Kontakty, Úkoly
Média (Hudba, Video, Fotografie, Soubory)
Předem instalované aplikace
Nokia Autem** – navigace od odbočky k odbočce
TopApps** – aplikace významné pro místní prostředí
Nokia Contacts Transfer – pomáhá přenést telefonní seznam z jiných telefonů a platforem.
Nokia Hudba** – užívejte si skvělou hudbu ze světového katalogu nejlépe přizpůsobeného místním podmínkám
(14 milionů skladeb). 100 skvělých rozhlasových kanálů nabízí pro každého něco.
Místní nebo operátorské aplikace
** Služba nemusí být dostupná ve všech prodejních oblastech

E-mail a zprávy
E-mail (SMTP, IMAP4, POP3)
Mail for Exchange 2003 & 2007
Podpora HTML
Zobrazení e-mailových příloh – .doc, .xls, .ppt, .pdf
Sjednocení Facebooku s telefonním seznamem
Rozpoznávání obličejů pro značení fotografií před sdílením

Ovládání hovorů
Kontakty: pokročilá databáze kontaktů
s podporou více telefonních čísel a e-mailových adres
u každého záznamu s miniaturními obrázky
Seznamy přijatých a zmeškaných hovorů a seznam volaných čísel
Konferenční hovory
Zabudovaný handsfree reproduktor

Prohlížení a internet
Internet Explorer 9 se zobrazením jako na počítači
Hardwarové urychlení grafiky
HTML 5, CSS3, SV, xHTML, DOM atd.

GPS a navigace
Vestavěné přijímače GPS, A-GPS
Akcelerometr zajišťuje správnou orientaci displeje
Nokia Autem s navigací zdarma pro pěší i řidiče
Zdarma si stáhněte nejnovější mapy zemí pro aplikaci Nokia Autem

720p, 30 snímků/s
Ostření dotykem
Rychlé sdílení jedním klepnutím
Rychlý a nedestruktivní editor obrázků
Značení údaji o místě pořízení (geotagging)

Pořizování fotografií

Automatické ostření
720p, 30 snímků/s
Ostření dotykem

Sdílení a přehrávání videa
Zune Video s možností přímé instalace (funkce side-loading)

Kodeky a formáty pro video
Přehrávání: Přehrávání videa v rozlišení HD 720p
H.264, 30 snímků/s
MPEG-4 ASP
3GP, .3GP2, .MP4, .M4v, .MBR., .WMV (Windows Media Video 9 a VC-1)
Nahrávání videa
Záznam videa v rozlišení 720p
mp4
Záznam videa ve formátu mp4 a rozlišení HD (720p)
H.264

Hudební funkce
Zune music
Nokia Hudba (ve vybraných prodejních oblastech)
Streamování zdarma s funkcí Mix Radio*
*není dostupná ve všech prodejních oblastech
Široká škála podporovaných kodeků audia
.m4a, .m4b, .mp3, .wma (Windows Media Audio 9)
AAC/AAC+/EAAC+

Standardní prodejní balení:
Nokia Lumia 800
Rychlá nabíječka s USB Nokia AC-16
Nabíjecí a datový kabel Nokia CA-185CD
Stereofonní headset Nokia WH-902 (konektor AHJ 3,5 mm)
Měkké pouzdro (barva odpovídá barvě telefonu)
Stručná příručka (skládací)
Rozšířený leták s informacemi o výrobku (uživatelská příručka + informační leták)

• , zakúpené v Kim Group

• odolný displej
    • mapy
    • bez slotu na mikro SD kartu
    • k Linuxu nepripojiteľné !!!
    • zune
    • marketplace
    • bluetoth úbohý
    • krátke 40 sekundové mp3 zvonenie
    • zle reagovamnie dotykového displeja
    • chýba slovensky jazyk
    • je to "tehla" ale vyžaduje mikro sim
    • batéria výdrž
    • batéria výmena
    • farebnosť ikon

Mobil ma veľmi sklamal, za tú cenu je to neadekvátny produkt, mám ho 1 mesiac a už nikdy viac Nokia. Batéria nevydrží ani 3 dni, výmena batérie len v servise, zvonenie mp3 na mobile len do 40 sekúnd a to mi často nestačí, volajúci ešte volá ale telefón už nezvoní ( iné mobily opakujú zvonenia, ale tento nie ), bluetooth len malý zlomok zo štandartných možností a zvyšok už nepodporuje, prijať hovor mi niekedy trvá aj 10 až 15 sekúnd ak mám asi "nevhodnú" vlhkosť prsta, spojenie s PC pod Linuxom jednoducho absolútne nemožné, s Win je možné len a len cez program zune v ktorom sa zle orientuje, takže horší mobil som ešte nemal... Celkovým plusom je asi len lepší foťák, odolný displej a veľká pamäť. Prechádzam späť k starému ale funkčnému mobilu, lebo Nokia Lumia 800 je pre mňa nepoužiteľný mobil. Skúsim ho ešte používať bez sim karty len ako "hračku" za drahé peniaze. Dávam mu 10% lebo menej sa ani nedá. Absolútne neodporúčam a už nikdy viac Nokia.

• rýchlosť ,
    • dizajn
    • pevná konštrukcia
    • starší OS
    • slabá baterka
    • pri zvoleni anglickeho jazyka seká , mrzne
    • chýba slovenský jazyk
    • zložitá synchronizácia
    • servis pri výmene baterky

mám ho 2 roky , a som spokojný aj ked má svoje muchy , Problém s synchronizáciou ale dá sa na to zvyknúť hlavne treba vedieť anglický jazyk..na začiatok príliš zložitá , častý problém s posielaním cez bluetooth
    slabá baterka- ale po 2 rokoch klesne funkčnosť baterky v každom mobile .

• foťák
    • veľká pamäť
    • batéria
    • zune
    • bluetooth
    • marketplace

Mobil ma sklamal,mám ho asi 2 roky ale povedala som si už nikdy viac. Batéria nevydrží ani pól dňa,zvonenie na mobile je možné len cez aplikáciu ktorú si stiahnete a aj to len nejakých 40 sec., na posielanie hudby cez bluetooth je tiež potrebná aplikácia (trvalo mi mesiac kým som na to prišla ), mobil často mrzne , spojenie s pc je možné len cez program zune v ktorom je dosť chaotické pracovať,celkovým plusom je asi fakt len kvalitný foťák a veľká pamäť.Neodporúčam.

• Pekný dizajn, dobre vyvážený, veľmi odolný telefón, GPS perfektné a presné, ľahko ovládateľný, ponúka veľa funkcí, aplikácií, hier zadarmo, ktoré využívam každý deň. Mne osobne sa OS window phone zapáčil.
    • Najväčším plus je foťák. Robí perfektné videá a fotky, to je úplne top na tomto mobile a konurencia sa má ešte veľa čo učiť.
    • malá výdrž batérie (1 a pol dňa), trošku pomalý oproti konkurencí, nie je možné nastaviť si vlastnú melódiu prichádzajúcich emailov alebo SMS. Dá sa vybrať iba z niekoľkých ( mne osobne odporných ) Nokia pazvukov.

Tento mobil mám rád, jeho funkcie využívam naplno a každý deň. Pohodlné mailovanie, browsovanie webu, telefonovanie a smskovanie. Jeho najväčši mínus je jeho výdrž. Ak by som si mal teraz vybrať mobil, tak niečo čo vydrží viac ako 3-4 dní v pokojovom stave.

• Pravdepodobne veľa fanúšikov HTC a Windows Phone 8.1 očakáva model M8 pre WP8.1, Verizon však urobil náhľad novej Lumie ...

Zobraziť celú recenziu na digitalportal.sk

• Pekný design,plynulost a rychlost telefonu
    • Fotoaparát,cez Bluetooth nemozem posielat/prijmat fotky,hudbu.na tomto "mobile" sa bez internetu fakt nezabavite.Dole su tri tlacidla=jedno z nich je uplne zbytocne.(asi len pre symetriu). MARKETPLACE=SMETISKO!Preco?je tam plno zbytocnosti este a platenych.OMG!final fantasy 15,99?a ked je tam daco normalne tak na wp8.

Mam ho necely rok a pol a nereaguje na dotyk?hocikedy mi zamrzne? Skoda penazi.

• , zakúpené v Shoppie.sk

• v tom case pekny dizajn

je to strep

• rýchlosť WP 7.8,po update
    • dobrý foťák
    • konštrukcia
    • navigácia zadarmo
    • proste mi na ňom šlape všetko čo potrebujem
    • batéria,ale to je kameň úrazu all smartphonov
    • nefungovalo mi bluetooth,stiahol som z marketplace sdílení bluetooth a šlape ako má
    • nefungoval internet cez O2 operátora,stiahol som z marketplace nastavení síte a šlape ako má

Je to dobrý a spolahliví mobil,len je treba si niečo o ňom prečítať na nete a využijete ho na plno.Komplex z WP mať nemusíte,Android už pchajú do každého smart,a je úplne jedno pod akým menom sa vyrába.Mal som ho snáď v každom mobile a chcel som zmenu.Táto voľba bola dobrá.Niektoré do určitého roku výroby sa dajú aj flashnúť ale tých je málo.Preto tieto recenzie že stoja zanič,pomalé,slabé,blablabla.Hoši ich asi kúpili z druhej ruky rootnuté.WP je pre mňa plus,lebo tam nemôžem inštalovať app z druhej ruky čo je pre súkromie mojich údajov dosť podstatné.Zamyslite sa nad tým koľko krát vám ukázalo pri inštalácii app v Andr. prístup k pomaly celému obsahu smarphonu.Je to na Vás.Dúfam že táto recenzia bude pre niekoho užitočná.

• pekný dizajn
    • rýchlosť mobilu - nemrzne atď
    • celkovo systém windows phone sa mi zdá pokrokovejší ako android
    • super navigácia
    • zlý fotoaparát
    • neobsahuje slovenčinu
    • v pc sa dá používať iba v programe Zune - čo sme osobne vadí(pripadá mi to zbytočné)
    • používanie bluetooth je komplikované a celkovo hrozné (ale funguje!! - čo veľa ľudí si myslí, že nie)
    • nedá sa označiť viacero položiek naraz napr pesničky, fotky

Aj keď sa zdá, že telefón má veľa nedostatkov som sním spokojná!!