Nokia X Dual SIM

• vypína sa, sms chodia neskoro, alebo vobec, slabá výdrž batérie

už by som ho nekúpil

• , zakúpené v Alza.sk

• dve sim karty, android
    • iba sim c. 1 dokaze pracovat v 3G, sim c. 2 len v 2G. Po stiahnuti a nainstalovani aktualizacie softveru ma telefon pomalu odozvu. Vo vrecku sa casto spustia somy od seba rozne aplikacie, alebo sa telefon vypne (zablokovanie displeja a tlacidiel dost slabe).

Produkt som si vybral kvoli dvom sim kartam a androidu od Nokie, ale z moho pohladu to bol zly vyber, druhy krat by som si uz tento telefon nekupil.

Konštrukcia
EDGE
Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

Nokia X je cenovo najdostupnejším modelom rovnomenného radu, ktorý beží na upravenej verzii systému Android. Výbavou a cenou sa modely triedy Nokia X zariadia medzi smartfóny Asha a Lumia. Lumie tak naďalej ostávajú strategickými produktmi spoločnosti Nokia. Smartfóny Nokia X budú v sebe kombinovať možnosť inštalovania androidovských aplikácií, služby Microsoftu a známe aplikácie od Nokie. Používateľ si tak v zariadení nájde napríklad aj bezplatnú offline navigáciu HERE Drive. Operačný systém Nokia X software platform je založený na Androide, no veľa podobností tu nenájdeme. Vzhľad prostredia pripomína operačný systém Windows Phone a chýba aj obchod Google Play. Aplikácie si bude používateľ inštalovať z obchodu Nokia Store, prípadne z obchodov tretích strán.

Nokiu X poháňa dvojjadrový procesor taktovaný na 1 GHz. Rovnaký nájdeme aj v ostatných dvoch novinkách. Operačná RAM pamäť ponúkne 512 MB. Interný priestor s kapacitou 4 GB bude možné rozšíriť pomocou microSD karty o ďalších 32 GB.

• fotí dosť dobre
    • - spomalený vo všetkom
    • - reakcia displeja

Vyzerá pekne akurát taký do ruky ale reakcie displeja su katastrofalne, vela razí pri rýchlom zodvihnuti prichadzajuceho hovoru zamrzne ...určite by som si ho už nikdy nekúpila

• Ešte nemam mobil ale chcela by som si ho kupiť a tak sa chcem opytať
    • Ešte nemam ten mobil tak moja otazka

Ma to obchod play?

• zdanlivo moderný
    • nanič. vypína sa, išlo mi to na nervy, ale som si myslel, že to len môj.ako tu čítam recenzie , sú všetky takéto. už neľutujem že som ho rozbil kladivom.

už neľutujem že som ho rozbil kladivom.

• , zakúpené v MOBILE WORLD

• dve sim karty, android

• - 2 sim
    • - velky display
    • - cena
    • - fotoaparat celkom dobry, len treba dobre nastavit a pocas fotenia tlacidlom nepriblizovat (plati pre vacsinu telefonov)
    • - problem s niektorymi aplikaciami kvoli upravenej verzii Android-u
    • - slaba bateria
    • - dost pomaly, hlavne pri zapinani

Od roku 1998 som mala vzdy mobil znacky Nokia, az po moj posledny, HTC. Kedze mi pri tomto uz nestacila interna pamat, hladala som novy a spomenula som si opat na Nokiu. Okrem vyssie uvedenych proti, som si pri HTC zvykla napr. na LED podsvietenie pri zmeskanom hovore, novej smske, ci emaile, alebo na 'odnimatelnu' nabijacku, ktorou sa dalo nabijat aj cez usb na pocitaci. Ak od mobilu neocakavate az tak vela, je pomer ceny a kvality pri Nokia X Dual slusny, no ja by som si ho uz nekupila. Po pol roku pouzivania mi bateria bez dobijania nevydrzala uz ani cely den.

• kvalitné spracovanie a display, väčšina aplikácií funguje bez problémov, slušný zvukový výstup
    • slabší fotoaparát, občas pomalý

Android bez nutnosti Google účtu, dobre poslúži ako telefón alebo navigácia

• , zakúpené v mobilonline.sk

dobré

• , zakúpené v MobilPC.sk

dobra cena pre tel. na dve sim-karty