Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu. Na základe vášho správania na Heureke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ alebo inam súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača. Viac


Poradňa Mobilné telefóny

Slovníček pojmov

Megapixel

Počet bodov, ktoré zvládne fotmobil vyfotiť, sa udáva v megapixeloch. Počet megapixelov ľahko zistíte tak, že vynásobíte obe hodnoty rozlíšenia fotoaparátu a vydelíte miliónom. Napr. fotomobil, ktorý vytvára snímky s rozlíšením 640 × 480 bodov má 0,3072 Mpx. Súčasný štandard je 3 Mpx, lepšie fotomobily majú kľudne aj 5 Mpx.

Jack

Konektor na pripojenie sluchádiel. Určite ho nájdete na svojom počítači alebo MP3 prehrávači. Niektorí výrobcovia mobilov bohužiaľ používajú iný konektor, aby vás donútili používať sluchadlá vlastnej výroby.

Ekvalizér

Nastavenie hudebného prehrávača, ktorý určuje, ako majú byť zvýraznené jednotlivé zložky hudby (napr. basy alebo výšky).

POP3

Protokol pre sťahovanie e-mailov.

GPRS

Typ dátových prenosov v mobilných telefónoch. Jedná sa o skoro najstaršiu technológiu, preto je pomalá. Zato ale GPRS môžete používať prakticky všade, kde je mobilný signál.

EDGE

Typ dátových prenosov v mobilných telefónoch. Jedná sa o vylepšené GPRS, takže je podstatne rýchlejší. Bohužiaľ EDGE nenájdete všade, naši operátori pokrývajú predovšetkým veľké mestá.

UMTS

Nazývané tiež siete tretej generácie (3G). Umožňujú videohovory a rýchle dátové prenosy.

HSDPA

Zrýchlená verzia UMTS umožňuje sťahovať dáta rýchlosťami v megabitoch za sekundu.

Porovnať mobilné telefóny