Samsung Galaxy Alpha G850

Model Galaxy Alpha od spoločnosti Samsung v sebe spája krásu, ochranu, bezpečnosť a výkon. Kovová konštrukcia prináša neobyčajný vzhľad a pevnosť. V tomto tenkom prevedení je telefón výborne ovládateľný a možno ho ľahko uchopiť. Nový model procesora umožňuje využívať moderné aplikácie a inteligentné funkcie, ako napríklad športovú aplikáciu S-health so zaznamenávaním tepu. Funkcia snímania odtlačkov prstov zabezpečuje ochranu súborov v telefóne, osobných údajov a umožňuje jednoduché prihlasovanie pri prístupe na webové servery a účty. Režim vysokej úspory batérie predĺži výdrž telefónu a tým uľahčí napríklad cestovanie.

Luxusný vzhľad

Inteligentný mobilný telefón od spoločnosti Samsung, s luxusným kovovým rámikom, v ktorom sa snúbi pevnosť s komfortom. Jeho elegantný vzhľad ešte viac umocňujú detaily dotiahnuté do dokonalosti.

Konštrukcia
Odolné
Modelový rok
2014

• , zakúpené v mobilonline.sk

• veľkosť mobilu je tak akurát, dá sa ovládať jednou rukou, ale zároveň poskytuje dostatočne veľký displej
    • slabá výdrž batérie len 1-2 dni a to aj vtedy, keď mobil takmer vôbec nepoužívam

k nákupu tohoto modelu som sa rozhodol na základe jeho recenzií a tiež z dôvodu kompaktnosti rozmerov.
    Doteraz som si, okrem S Galaxy 1 a 2, kupoval všetky varianty mini, t.j. mini 4 a 5, práve kvôli rozmerom. 5" je už pre mňa veľa, 4,7" sa mi javí ako ideál.
    Oproti S 5mini má o 0,2" väčší displej, nie je vode odolný a má slabšiu výdrž batérie. Ostatné je takmer zhodné.

• , zakúpené v INGRAM

• vsetko
    • dlha rotacia obrazu

dobry produkt

• , zakúpené v Alza.sk

• Uplne bezproblemovy, dostatocne rychly
    • Nemuseli by do kazdeho telefonu davat novy system, chvilu trvalo kym som sa v nom zorientoval... A to som ITckar

Zatial bez vyhrad, snad to aj vydrzi, skoda, ze ho uz nevyrabaju, a uz sa len dopredava...

Konštrukcia
Odolné
Modelový rok
2014

Výnimočne tenký

Smartphone Galaxy Alpha vás na prvý pohľad zaujme svojou konštrukciou. Hrúbka prístroja predstavuje iba 6,7 mm, ale aj napriek svojmu krehkému vzhľadu je dostatočne odolný a výkonný. Strach z toho, že sa také tenké telo zle drží a ovláda, nie je na mieste. Naopak, vďaka jeho plochému tvaru sa palec lepšie kĺže po displeji. Vychutnajte si elegantný design a prvotriedne funkcie ako na dlani.
Výnimočne tenký

Výborný pomocník a partner pri športe

Prvotriedny vzhľad kráča ruka v ruke s pôsobivým výkonom. Telefón Galaxy Alpha je poháňaný multiprocesorovou technológiou big.LITTLE ponúkajúcou všetky najmodernejšie funkcie, akými disponujú telefóny série Galaxy S5. Medzi tieto funkcie patrí rýchle automatické zaostrovanie na fotoaparáte, ktorý je navyše vybavený režimom HDR. Nechýba ani snímač odtlačkov prstov alebo aplikácia S Health so snímačom srdcovej frekvencie.
Výborný pomocník a partner pri športe

Intenzívna ochrana aj jednoduchý prístup

Pôsobivá funkcia na snímanie odtlačkov prstov so sebou prináša množstvo výhod. Odteraz si nemusíte pamätať prihlasovacie heslá ani užívateľské mená. K úspešnému prihláseniu sa na webové stránky a účty vám bude stačiť prostý pohyb prstom po snímači. Súkromný režim ukladá osobné údaje do súborov, ku ktorým je možný prístup iba po odňatí odtlačkov prstov. Tento spôsob prihlasovania sa stará o bezpečnosť a ochranu vašich dát.
Intenzívna ochrana aj jednoduchý prístup

Šetrí energiu

Pri zvýšených nárokoch na výdrž telefónu Galaxy Alpha disponuje režimom vysokej úspory batérie. Tento systém výrazne znižuje spotrebu batérie, vypína nepotrebné funkcie a predlžuje tak výkon prístroja. Majte svoj telefón k dispozícii vždy, keď to najviac potrebujete.
Šetrí energiu

Luxusný kovový rám
GALAXY ALPHA, prvý smartfón radu Samsung GALAXY s rámom z pravého kovu, vyžaruje luxus a sofistikovanosť. Detailné vyhotovenie ešte viac umocňuje prvotriedny vzhľad kovového rámu.

Mimoriadne tenký
Aj keď má smartfón GALAXY ALPHA hrúbku len 6,7 mm, je vybavený všetkými pokročilými technológiami telefónov Samsung GALAXY a výborne sa drží. S týmto smartfónom si môžete elegantný dizajn a pôsobivé funkcie vychutnávať ako na dlani.

Prvotriedne zážitky
Smartfón GALAXY ALPHA poháňa nová multiprocesorová technológia big.LITTLE™, vďaka čomu ponúka tie najdôležitejšie funkcie smartfónov radu GALAXY S5 – fotoaparát s funkciou HDR, rýchle automatické zaostrovanie, snímač odtlačkov prstov a aplikáciu S Health so senzorom tepu.

Energeticky úsporný
Už nikdy nezmeškáte dôležité hovory len preto, lebo sa vám vybila batéria. Režim vysokej úspory energie výrazne znižuje spotrebu batérie vypnutím nepotrebných funkcií, takže svoj telefón budete mať k dispozícii vždy, keď ho budete potrebovať.

Chráňte svoje súkromie
Súkromný režim uchováva osobné údaje v smartfóne GALAXY ALPHA bezpečne skryté na tajnom mieste, ku ktorému možno získať prístup len pomocou odtlačku prsta.

• Slaba vydrz baterie

Som spokojna..az na tu vydrz baterky

• Nesekal

• Vykon
    • LTE
    • Už druha reklamacia
    • Mikrofon po polroku odišiel
    • Snímač odtlačku prstov odišiel po polroku

Pride mi to ako nejaky prototyp .... telefon sa mi už 2x pokazil

• všetko pre už bolo spomenuté
    • mobil mam už takmer rok
    • velmi slabo na dedine chyta Telekom
    • LTE mi ani nefunguje
    • mala kapacita baterie
    • niekedy problem pripojit sa na wifi

ja osobne preferujem davat do recenzii len protiklady, klady su vzdy vo specifikacii produktu

• vysokokvalitné spracovanie
    • vysokokvalitný hardvér
    • skvelý displej
    • kompaktné rozmery
    • pribalené slúchadlá nie sú nič extra a po troch mesiacoch používania odišli
    • čítačku prstov treba dobre nastaviť
    • predný fotoaparát sa nechytá na moderný trend 5MPx predných snímačov

Po polroku používania telefónu som s ním stále rovnako spokojný. Telefón disponuje vynikajúcou konštrukciou a high-endovým hardvérom. Výkonovo sa nachádza medzi Galaxy S5 a S6. Telefón disponuje krásnym displejom a subjektívne sa AMOLEDu nič nevyrovná. Fotoaparát je tiež skvelý. Fotografie za dňa sú bezchybné, v noci sú ale fotky fotené bez blesku nepoužiteľné. Predný snímač nepoteší, ale ani neurazí. Čo sa týka výdrže na batériu, telefón vydrží 1 deň bežnej prevádzky (zapnuté mobilné dáta, 20 min počúvania hudby, 2-3 fotky, 2-3 sms, asi 5 minút volania) bez problémov. Občas, keď ho využívam len príležitostne tak vydrží aj 2 dni. Telefón môžem porovnať s Xperiou Z3 Compact, s ktorou zdieľajú podobnú cenu a kompaktnú konštrukciu. Alpha má lepší design, vyšší výkon, lepší display a lepší fotoaparát. Z3 Compact má lepšiu výdrž na batériu a vodeodolnú konštrukciu.

Galaxy Alpha za súčasnú cenu je výhra a nemá konkurenciu.

Mam taky problem chcem si nastavit uzamknutie obrazovky odlackom prsta ale ukazuje mi ze nastala chyba a mal by som restartovat telefon uz som to spravil viac krat ale stale ta ista chyba vedel by mi niekto prosim vas poradit?

• Vysoký výkon
    • Asi najkrajší Samsung vôbec
    • Fotoaparát kvalitou ako Iphone 5s, aj predný veľmi kvalitný
    • Kvalitný display- aj na Slnku
    • Veľmi ľahučký (myslím okolo 115g)
    • Kvalitné materiály- boky z pravého hliníka a zo zadu mäkčený plast, kvôli ktorému sa telefón nešmýka z ruky
    • Veľmi kvalitný reproduktor, ale aj audio výstup na slúchadlá (2x lepší ako na iphone 5s), umiestnenie reproduktoru je ba sporu
    • Vyberateľný baterka
    • Hliníkové časti vystupujú bad boky- dobre sa drží
    • Kvalitne počuť počas hovoru aj Vás, aj volajúceho
    • V balení boli aj slúchadlá
    • Podľa mňa lepší ako galaxy s5- dosahuje aj lepšie výsledky V benchmarkoch
    • Slabšia batéria (ale 1 pracovný deň to s vami zvládne aj s mobilnými dátami, Wi-Fi alebo hranie hier)
    • Čítačka odtlačku prstov nieje až tak kvalitná (ale keď to dobre nastavíte, tak je to fajn)
    • Snímač srdcového tepu má vysoké odchýlky a nieje ti moc presné (ale nieje to až tak podstatné, keďže to má len málo mobilov)

Telefón používam už asi 8. deň a zatiaľ som maximálne spokojný (túto recenziu ním tiež píšem). Ja som ho kupoval za 200€ od jedného človeka, kupoval som ho ako nový telefón, bol ešte zafóliovaný. Doporučuje isto kúpiť. Za túto cenu (okolo 200-300€- ale je hodný aj aktuálnej ceny z obchodov- cca 380€). Je na trhu síce už viac ako rok a nevyrába sa- už len dopredaj, ale stále dokáže ukázať toľko, čo dnešné vlajkové lode.

• Dizajn
    • Fotoaparát (Kamera)
    • Notifikačná dióda
    • Prostredie
    • Strašne slabá výdrž batérie (Po pol roku používania max.8 hodín aktívneho využívania)
    • Dizajn aj konštrukcia pekná ale háklivý na otlky
    • Vypadáva mi sieť (O2-SK)
    • Prehrieva sa
    • Prostredie pekné no málo možnosti úprav, (Hudba, Galéria, Menu ...)
    • Po novom Update horšie prostredie
    • Zbytočné Aplikácie od Samsungu
    • Notifikačný panel (Príde mi správa napríklad že som platil kartou tak nestačí vymazať z notifikačného panela správu musím prečítať inač mi to tam stále svieti, to isté z hovormi)
    • Snímač otlačku prstov by som privítal skôr na aplikáciach ako Galéria, Messenger, Správy a pod... nie na odomykanie telefónu verte mi chvíľu vás to bude baviť prstom odomýkať no po čase si to dá každý preč pretože telefón musíte mat v dvoch ruchách ak to chcete uskutočniť v jednej je to nemožné.

Tento produkt som si vybral preto lebo sa mi telefon páčil hlavne po vizuálnej stránke.
    Strašne ma irituje keď mám telefón nabitý na 100% používam ho 3 minúty a už tam mám 96%.
    Mávam strašne slabý signál niekde možno je to chyba operátora ale kamarát ma Xperia z3 Compact toho istého operátora ako ja (O2-SK) 3G sieť mu funguje stále, mne skoro vôbec.
    Niektoré veci sam tam vôbec nedajú upraviť alebo je to velmi zložito spravené ako napríklad určovanie poradia nejakých aplikácii hudby a tak.

• Má naozaj vynikajucu grafiku.
    • Nijaké.

Je to brilantný telefon,ktorí má všetko čo potrebujeme a aj viac.
    Používa sa velmi dobre a hlavne jednoducho.Samozrejme ako vidíte odporučila by som ho pravdaže samozrejme.Prečo áno a prečo nie - prečo nie, preto áno to som už písala a nie pre nie tu nieje pomyslenie.A ešte na čo si budete dávat pozor pri nákupe - asi pri ničom len si o ňom doma prečítat na nete.