Samsung S5830i Galaxy Ace

FM rádio
Kalkulačka

• , zakúpené v MobilPC.sk

• , zakúpené v NAJmobily.sk

• Dobrá cena za to čo je v ponuke
    • Je to už starý typ a prejavujú sa softverové chyby. Traba stiahnuť nový softver.

V podstate za tu cenu je to dobrý mobil.Je vhodný pre menej naročných.

• , zakúpené v Marzo.sk

• - dobre viditeľný displej, ak keď naň svieti slnko,
    • - rýchlo sa míňa batéria pri používaných internetového pripojenia a rôznych aplikácií,
    • - fotoaparát (5 Mpx) - čakala som, že bude fotografovať kvalitnejšie fotografie - sú to iba bežné drobnosti, zásadnejšie nevýhody som zatiaľ nepostrehla.

Tento mobilný telefón odporúčam, som s ním spokojná, zatiaľ som nepostrehla nejaké výrazné nedostatky, ktoré by mi prekážali, okrem teda hore 2 spomínaných. :)

Kúpila som si ho hlavne z dôvodu, že má wifi a nestál veľa prostredníctvom webovej stránky v obchode Marzo (www.marzo. sk), s ktorým mám veľmi pozitívne skúsenosti. V minulosti som si u nich už zakúpila mobil a tentokrát som sa rozhodla opäť.

Konštrukcia
EDGE
Kalendár
FM rádio
Kalkulačka

Výkonný Smartphone strednej triedy, ktorý predstavuje zmenšenú variantu žiadaného modelu Galaxy S a svojim dizajnom sa veľmi podobá populárnemu Apple iPhone 4.

Telefón poháňa operačný systém Google Android vo verzii 2.2 známy tiež ako Froyo, ktorý oproti predchádzajúcim verziám citeľne urýchľuje spustenie väčšiny aplikácií. Užívateľské rozhranie je riešené cez TouchWiz 3.0. Kapacitný TFT displej ponúkne veľkosť 3,5 "a senzor pre automatické otáčanie do vertikálnej a horizontálnej polohy.Telefón podporuje pripojenie k dátovým sietí 3G prostredníctvom protokolu HSDPA s downloadom až 7,2 Mb nechýba ani Wi-Fi s podporou 802.11n a DLNA.

Prístup k internetu je zaistený, a preto telefón podporuje rad užitočných a obľúbených webových služieb ako naprYouTube, Picasa alebo Google Talk. Samozrejmosťou je potom ďalšia bezdrôtová technológia Bluetooth vo verzii 3.0 s profilom umožňujúci pripojenie slúchadiel, headsetov atď.

Vo výbave telefónu nesmie chýbať fotoaparát o nadštandardným rozlíšenie 5 Mpx a konektor pre pripojenie slúchadiel 3,5 mm jack.

Menu je v slovenskom jazyku.

• Rozmery telefónu: 112.4 x 60 x 11,5 mm
  • Hmotnosť telefónu: 112 g
  • Konštrukcia: s dotykovým displejom
  • Hardvérová QWERTY klávesnica: nie
  • Hardvérová alfanumerická klávesnica: nie
  • Vyššia odolnosť telefónu: nie
  • Frekvencie GSM: GSM & EDGE 850/900 / 1.800 / 1.900 MHz3G 900 / 2.100 MHz
  • Podpora 3G: áno
  • Dátové prenosy: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 7,2 Mbps)
  • Konektivita: bluetooth 2.1, Wi-Fi, Mass storage, kábel
  • Počet displejov: 1
  • Hlavný displej: aktívny, dotykový, TFT, 16 miliónov farieb, 3,3"(320 x 480 bodov), akcelerometer
  • Procesor: 800 MHz, Qualcomm MSM7227
  • Pamäť: 158 MB + Micro SDHC,
  • Interné dátové:158 MB, pamäť RAM:278 MB, slot pamäťových kariet:microSD/SDHC (max.32 GB)
  • Batéria: Li-Ion, 1350 mAh
  • Výdrž batérie: 640 h – pohotovostný režim, 660 min – hovor
  • Videohovor: áno
  • Správy: SMS, MMS, e-mail
  • Vstavaný GPS modul: áno
  • Podpora dvoch SIM kariet: nie
  • Multimédiá: stereo prehrávač (MP3/AAC), 3,5 mm konektor, FM Rádio (s RDS), video prehrávač
  • TV výstup: nie

• Stary android
    • Malá pamat
    • Nutnost sd KARTY pre fotky a videa
    • chyba interná pamat

pre ludi ktorí sa rozumeju do telefonov je celkom fajn vedia si ho upraviť. Ale aj pre nenaročnych použivatelov

• JEDNA VEĽKÁ KATASTROFA

Moja veľká chyba že som sa nechala ukecať predavačom v predajni za takú cenu som mohla mať lepší mobil a byť bez nervov. Mobil je dobrý tak cca do roka potom mu totálne začne švihať a nepomôže ani reklamácia

• rozmery
    • kvalitny fotak
    • dlha životnost
    • dlha vydrž baterky
    • slušný výkon
    • videá na youtube idu aj po uzamknuti- idealne pre pesnicky
    • pomaly internet
    • mala pamet ram
    • videa na youtube sa nedaju prehrat po par hodinach pozerania
    • male nedostatky

vyborny mobil uz ho nemam ale bol to moj prvy mobil od samsungu a teraz podporujem samsung pretože s timto tipom ma presvedcili ze vedia urobit kvalitne zariadenie, nie ako ine znacky ktore to robia len preto aby bolo a aby na tom zarobili

• Praktické rozmery
    • Odolný voči nárazu
    • Uspokojivá kvalita fotiek a videa
    • Vyžaduje SD kartu (bez nej je prakticky nepoužiteľný)
    • Nemá prednú kameru (niekomu môže chýbať)
    • Bočný rámik je vyrobený veľmi nekvalitne, aj pri používaní v gumenom obale sa z niektorých miest ošúcha farba
    • Veľmi často seká, aplikácie sa zapínajú a vypínajú samé od seba
    • Zvykne sa sám vypnúť a potom ho nie je možné cca. pol hodinu zapnúť
    • Niekedy nereaguje na nastavenie profilov (zvoní nahlas aj v tichom režime)
    • Je bežné, že pri púšťaní videa v aplikácii YouTube, sa namiesto zvuku z videa spustí hudba z SD karty
    • Hudba sa počas používania mobilu zvykne spúšťať sama od seba (tak isto sa počas jej počúvania vypína)
    • Občas sa nedá ukončiť alebo prijať hovor (tlačidlo ukončenia sa stláča, no nereaguje)
    • Neustále vypisuje, že správa sa nedá prijať, lebo pamať správ je plná (tento problém sa nedá vyriešiť vymazaním správ). Po vymazaní nekoľkých aplikácii, pesničiek a fotiek sa to na pár hodín, pri troche šťastia na pár dní, opraví, potom sa tento problém obnoví.
    • Telefón z času na čas sám zmení tón vyzváňania
    • Inak povedané, TELEFÓN SI ROBÍ ČO CHCE, KEDY CHCE!!!

Tento mobil som dostala ako darček od rodičov. V prvých mesiacoch používania som bola veľmi spokojná, až na drobné zaváhania systému sa nevyskytli žiadne iné chyby. Neskôr som z neho bola úplne zúfalá. Vydržala som to s ním takmer dva roky, čo považujem za veľký úspech. Všetky vyššie spomenuté problémy sa vyskytli približne po štyroch mesiacoch.
    Aj keď sa sama zaraďujem do kategórie menej náročných používateľov mobilných telefónov, tento mobil mi absolútne nevyhovoval, a nedokázala som s ním ani len poriadne telefonovať, či čítať sms-ky.
    Tento telefón neodporúčam takmer nikomu, možno len tým, ktorí nepotrebujú s nikým komunikovať.
    Často vídam s týmto mobilom deti, ktoré ho dostali ako svoj prvý mobil, čo považujem za maximálne nevhodné, a to kvôli tomu, že vo vážnej situácii sa môže tento mobil náhle vypnúť alebo na ňom nebude možné uskutočniť hovor!
    Ak potrebujete mobil s podobnými parametrami v tejto cenovej skupine, vhodnou alternatívou je napríklad Samsung Galaxy Trend Plus, s ktorým mám skúsenosti a môžem povedať, že naozaj funguje ako má.

• Súper!
    • Nemá prednú kameru!!!!!
    • Nezobrazuje koľko mám percent baterky!!!!!

Pre starších dospelých fajn pre deti nuda!!!!

Takže tak!!!!

• , zakúpené v MobilPC.sk

• nedá sa tak ľahko rozbiť
    • zo začiatku dobrý, ale po čase sa kazí
    • celkom dobrý fotoaparát s bleskom
    • veľmi pomalý
    • za takú cenu nájdem lepší
    • často seká
    • veľmi malá pamäť zariadenia
    • tú pamäť užierajú pre mňa neznáme aplikácie
    • nedajú sa stiahnuť niektoré aplikácie, dokonca ich ani neukáže
    • zapína sa a vypína z ničoho nič
    • nič nefunguje tak ako má

nie je to mobil na dlhšiu dobu
    v žiadnom prípade neodporúčam
    sama by som si ho už nevybrala

• spokojny na to aky ma procesor slaby
    • mala pamet,ale na surfovanie po nete uplne staci

na hranie hier odporucam iny mobil

• Vzhľad (podobá sa iPhonu 4)
    • reproduktor ide dobre
    • dobrý zvuk pri slúchadlách
    • 2 kryty (biely a čierny)
    • krátka výdrž batérie len 1350 mAh
    • škoda, že nemá predný foťák
    • slabý výkon
    • android 2
    • zamrzáva
    • vypína sa sám
    • ukladá všetko na internú pamäť
    • po nejakom čase mi prestala fungovať nabíjačka

Keď som tento mobil kupoval bol som úplne nadšený, myslel som, že je úplne epický a cítil som sa tak výnimočne. Postupom času začal zamrzávať, aplikácie padali, začalo mi vadiť, že nemá prednú kameru. Teraz mi nechce stiahnuť aplikácie z Google Play. Aplikácie ukladá na internú pamäť aj keď mám pamäťovú kartu. Bol už 2x v oprave lebo zamrzával, sám sa vypínal. Keď bola von zima dosť často som ho z vrecka vyťahoval vypnutý (sám sa vypol) :D
    Malé rozlíšenie displaya. Myslím si, že cena 85€ (mohla byť aj nižšia) súhlasí s kvalitou mobilu. Keď tak už by som siahol radšej po Prestigiu alebo GSmart alebo po inej značke :)
    Tento je pre nenáročných uživateľov. Mobil ma neprekvapil ničím. Tento mobil som bral z orangeu, bol to môj prvý dotykový mobil preto som vyššie spomínal, že som bol veľmi šťastný.

• Kompaktnost
    • Malí výkon

Už by som si ja tento mobil nekúpil