Xiaomi Mi 9T Pro 6GB/64GB

Atraktívny telefón nabitý tými najvýkonnejšími technológiami. Či už potrebujete maximálny výkon pri hraní hier alebo dlhú výdrž batérie, aby ste mohli tráviť čo najviac času s priateľmi, Mi 9T vás rozhodne nesklame. Okrem vylepšeného CPU a rýchlejšieho systému sa môžete tešiť aj na citlivejšiu a jasnejšiu obrazovku, ktorá nebude škodiť vašim očiam. Skvelé výsledky vykazuje aj chladenie celého smartphonu, ktoré je oproti predchádzajúcim verziám maximálne vylepšené. Pozadu nezostali ani obidva fotoaparáty, ktoré disponujú tými najnovšími vychytávkami a možnosťami. Čerešničkou na torte je dizajn telefónu, na ktorom si v Xiaomi rozhodne dali záležať.

Na plný výkon

Aj tie najnáročnejšie hry teraz pôjdu ako na drôtiku. Žiadne sekanie, žiadne padanie aplikácií, len obdivuhodná rýchlosť a nadpriemerný výkon. Osemjadrový procesor Snapdragon 855 je schopnejší, ako kedy predtým. Výkon CPU je o 45 % lepší oproti predchádzajúcim modelom, hry bežia až o 25 % rýchlejšie a výkon asistenta Al je trojnásobne lepší.

Konštrukcia
Diktafón
FM rádio
Kalkulačka

• , zakúpené v WebMobily.sk

• Skvelý pomer ceny a výkonu.
  • , zakúpené v WebMobily.sk

Telefón je veľmi dobrý za cenu.

• - výkon zariadenia
    • - cena
    • - fotoaparát
    • - dizajn
    • - mal som možnosť vyskúšať, taktiež "slabšiu verziu" Mi9T a jedná sa o takmer identický mobilný telefón, avšak Snapdragon 855 z Mi9T PRO je v telefóne oproti Snapdragonu 730 cítiť. Zariadenie je plynulejšie/rýchlejšie, umožňuje 4k video pri 60fps.
    • - krásny Amoled displaj bez "priestrelu" predného fotoaparátu
    • - osobne mi chýba absencia informačnej diódy, ktorá je neštandardne umiestnená na vrchnej hrane výsuvného predného fotoaparátu, no to sa dá kompenzovať možnosťou "always on"

Xiaomi Mi9T PRO je opäť ďalšie so super zariadení v pomere cena/výkon tejto značky. Prechádzal som zo staršieho Xiaomi Redmi Note5 a posun technológii je dosť cítiť.
    Mobilný telefón určite odporúčam.

Konštrukcia
Diktafón
FM rádio
Kalkulačka

Game Turbo

Okrem hardvéru sa zapracovalo aj na softvéri. Smartphone Mi 9T vydrží bežať hladko bez jediného zaváhania alebo fragmentácie súborov až rok a pol. Optimalizáciou si prešiel tiež herný režim Game Turbo a teraz sa môže pochváliť masívnym zlepšením citlivosti obrazovky a rýchlejšou odpoveďou systému. Pripravené je tiež viac nástrojov a možností nastavenia, s ktorými bude vaše hranie ešte zábavnejšie a pohodlnejšie.
Game Turbo

Neprehreje sa

Systém chladenia prešiel radikálnymi zmenami. Na prednej strane telefónu nájdete osem vrstiev grafitu, ktoré zaistia až o 650 % efektívnejšie rozptyľovanie tepla oproti bežným telefónom. Na zadnej strane je špeciálny gél, grafit a meď. Táto trojica sa postará o ochladzovanie CPU, ktoré je až o 8 °C chladnejšie oproti bežným CPU. Užite si perfektnú rýchlosť aj počas vyčerpávajúcich herných maratónov.
Neprehreje sa

Nemusíte sedieť doma

Veľkokapacitná batéria s 4 000 mAh a s rýchlym nabíjaním, to je ideálna kombinácia. Vydrží naozaj náročné dni bez potreby nabíjačky a vďaka podpore nabíjania na 27 W máte aj úplne vybitý telefón iba za tridsať minút nabitý na 58 %. Vy tak nemusíte tráviť čas u zásuvky a môžete čoskoro vyraziť za zábavou alebo za prácou.
Nemusíte sedieť doma

Dostaňte z fotiek maximum

S fotoaparátom Al získate tak detailné a ostré fotografie, ako s profesionálnymi prístrojmi. Je vybavený objektívom so 48 Mpx, teleobjektívom a ultraširokouhlým objektívom. So špičkovým zoomom môžete objavovať na každom snímku stále nové a nové detaily a sami budete prekvapení, čo všetko na fotkách nájdete. Priblíženie si môžete skúsiť na škále od 0,6× až do 10×
Dostaňte z fotiek maximum

Foťte vo dne, foťte v noci

Všetky nastavenia fotoaparátu stráži asistent Al, ktorý sa postará o to, aby ani na ultraširokouhlých záberoch nedošlo ku skresleniu obrazu. S nočným režimom môžete zabudnúť na tmavé snímky. 1/2" svetelný senzor a zbrusu nový Al algoritmus dosiahne toho správneho svetla, jasu aj ostrosti.
Foťte vo dne, foťte v noci

Vysunovacia kamera

Tie najkrajšie selfie fotografie zvládnete zaobstarať s predným fotoaparátom, ktorý disponuje 20 Mpx. Naviac vám nebude prekážať na prednej strane displeja, pretože je schovaný vo vnútri tela telefónu a von vylezie, len keď mu to prikážete. Tak môže obrazovka zaberať neuveriteľných 91,9 % prednej strany telefónu.
Vysunovacia kamera

Celý tým na jednom snímku

Môžete si vyskúšať panoramatické selfie, na ktoré dostanete všetkých svojich priateľov naraz, bez toho aby ste potrebovali špeciálnu selfie tyč. Plno zábavy si užijete aj so spomalenými zábermi. Pri nahrávaní videa telefón zaznamenáva až 960 snímok za sekundu, takže budete mať zachytený skutočne každý okamih.
Celý tým na jednom snímku

Jasný displej za všetkých okolností

Pri každom odomknutí telefónu vám 6,39" AMOLED FHD obrazovka vyrazí dych. Aj na ostrom slnečnom žiarení je jasná a perfektne čitateľná. Ak by vám to aj tak nestačilo, stačí prepnúť do jasnejšieho režimu, ktorý displej zosvetlí až o ďalších 39 %. Navyše vyžaruje menej modrého svetla, a tak vás ani pri dlhšej práci s telefónom nebudú bolieť oči.
Jasný displej za všetkých okolností

Rýchlejšie odomykanie

Stačí sa krátko dotknúť obrazovky a okamžite sa vám odomkne prístup do telefónu. V displeji je zabudovaná čítačka odtlačkov prstov a tak nezáleží na tom, kde presne prst priložíte. Senzory majú vylepšený algoritmus, takže je čítanie odtlačkov ešte presnejšie a až o štvrtinu rýchlejšie ako predtým. Odomykanie za extrémnych podmienok je úspešnejšie o 30 %.
Rýchlejšie odomykanie

Design, ktorý nadchne

Zadná strana je malým umeleckým dielom. S jedinečným 3D zakrivením je Mi 9T nielen zaujímavejší, ale tiež sa pohodlnejšie drží a lepšie sa s ním manipuluje. Pri každom dotyku slnečného lúča sa celý telefón rozohrá nejmožnějšími odtieňami farieb a upúta pozornosť všetkých okolo.
Design, ktorý nadchne

Základné parametre:

OS: Android 9 Pie + MIUI 10

chipset: Qualcomm Snapdragon 855, 7 nm

procesor: osemjadrový (2,84 GHz + 3 x 2,42 Ghz + 1,8 GHz Kryo 485)

grafický procesor: Adreno 640 + Turbo 2.0

frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz, LTE 800 / 1800 / 2100 / 2600 MHz (frekvencie LTE v Európe)

rozmery: 157 x 74 x 8,8 mm

hmotnosť: 191 gramov

displej: 6,39'' (162 mm), AMOLED, 1080 x 2340 b., pomer 19,5:9, 403 ppi, Gorilla Glass 5

zadný fotoaparát: 48 Mpix, Sony IMX586, clona f/1.75, 0.8μm, video 4K (60 fps) / Full HD (960 fps), AF (PDAF, laserové zaostrovanie)

teleobjektív: 8 Mpix, 2-násobné optické priblíženie, 10x digitálny zoom, clona f/2.4. 1.12μm, AF

širokouhlý fotoaparát: 13 Mpix, clona f/2.4, 1.12μm, 125° záber

predný fotoaparát: 20 Mpix, clona f/2.2, 0.8μm, video Full HD (30 fps), zafírové krycie sklo

pamäť: 64 / 128 GB + 6 GB RAM

globálny prenos dát: 2G, 3G, 4G / LTE

lokálny prenos dát: Bluetooth 5.0, Wi-Fi, NFC, USB-C, USB OTG

ostatné: GPS, Glonass, čítačka odtlačkov v displeji, audio jack

dual SIM: 2 x nanoSIM

batéria: 4000 mAh, rýchle 27 W nabíjanie, výmena v servise

Neobsahuje/nepodporuje: pamäťové karty, bezdrôtové nabíjanie, FM rádio, IrDA (infraport), zvýšenú odolnosť voči vode, stereo repro

Dokumenty

• , zakúpené v WebMobily.sk

• Skvelý pomer ceny a výkonu.
  • , zakúpené v WebMobily.sk

Telefón je veľmi dobrý za cenu.

• - výkon zariadenia
    • - cena
    • - fotoaparát
    • - dizajn
    • - krásny Amoled displaj bez "priestrelu" predného fotoaparátu

Mobilný telefón určite odporúčam.

• , zakúpené v Mi Store

• Veľmi neviem hodnotiť, lebo som ho len vyskúšal a posielam späť
    • Bol vo výhodnej cenovej akcii

Posielam späť, ale nie preto, že by sa mi nepáčil. Je veľmi pekný, pekný displej a super výsuvný selfie foťák. Som zvyknutý na čistý android z pixelov a pre mňa je v miui veľa zbytočností. ale v tej cenovej kategórii určite nemá konkurenciu.

• , zakúpené v Bestcena.sk

kvalita za super cenu

• dizajn
    • výkonný procesor
    • veľkosť pamäte
    • fotoaparát
    • kvalita fotiek
    • dual sim
    • myslím že každý kto prejde z lacnejšieho mobilu na tento bude určite spokojný
    • odomykanie pomocou 3 spôsobov
    • 4k video
    • a áno má aj stabilizáciu obrazu !!!
    • mobil odporúčam všetkým ktorý nechcú investovať do mobilu toľko ako do auta... :-)
    • vodotesnosť
    • a čas ukáže :-)

Myslím že každý kto prejde z lacnejšieho mobilu na tento bude určite spokojný avšak nie naopak, kedže sa nájdu aj taký ktorý kupujú mobily za 500-1000€ a kúpia si tento x. mi9 T pro a sú sklamaný z parametrov, funkcií a pod. no áno lebo mobil za 360€ nemôže mať vlastnosti a funkcie ako mobil za cenu cca 800€ (Apple, Samsung, Huawei.)

• Čínsky drak Xiaomi sa u svojich telefónov stále drží filozofie "vysoký výkon za prijateľnú cenu". Občas medzi ...

Zobraziť celú recenziu na smartmania.cz

• , zakúpené v EDIS

• Perfektný

Totálna kvalita v najlepšej cene!
    Zvuk, obraz, kamery, výkon. Dokonalosť.

• Herakleitos kdysi pravil, že nevkročíš dvakrát do stejné řeky. A měl pravdu. Xiaomi Mi 9T, tedy odlehčenou variantu Mi 9...

Zobraziť celú recenziu na mobilizujeme.cz

• Žádný notch, výsuvná kamera, čtečka otisků prstů v displeji a nejnovější Snapdragon 855 je to, co pohání nové Xiaomi Mi 9T Pro alias Redmi K20 Pro. Pojďte mrknout na recenzi, jak dopadl.

Zobraziť video recenziu