Xiaomi Mi A1 4GB/64GB

Zoznámte sa so svojim novým najobľúbenejším doplnkom – inteligentný mobilný telefón Mi A1 značky Xiaomi vám sprostredkuje všetko, čo od kvalitného smartfónu očakávate. Ponúkne vám výkon, na ktorý sa vďaka osemjadrovému procesoru budete môcť spoľahnúť, aj vysokú výdrž batérie. S duálnym 12Mpix fotoaparátom vytvoríte neprekonateľné portréty aj ďalšie snímky, ktoré si zaslúžia miesto vo vašom fotoalbume. Jemný a praktický dizajn vám skvelo sadne do ruky a 5,5-palcový displej s Full HD rozlíšením vám premietne všetok obsah v tej najlepšej kvalite. Súčasťou vybavenia je zosilňovač zvuku, s ktorým zažijete skvelé audio počúvanie aj čistý zvuk pri telefonovaní. Navyše si budete môcť užívať operačný systém Android v jeho aktuálnej a čistej verzii bez akýchkoľvek nadstavieb.

Praktický aj elegantný

Nádherný zaoblený dizajn mobilného telefónu si jednoducho zamilujete. Pevné celokovové telo, ktoré si môžete vybrať z niekoľkých farebných variantov, skvelo sadne do ruky a vďaka hrúbke len 7,3 milimetrov sa vám s ním bude výborne pracovať. Navyše na špeciálnom matnom povrchu nezostávajú nevzhľadné odtlačky prstov.

Konštrukcia
Android 6.0 (Marshmallow)
165 g
Možnosť pamäťovej karty

• , zakúpené v WebMobily.sk

Tento telefón ja používam už asi rok a som s ním spokojný, preto som kúpil taký istý aj pre manželku.

• , zakúpené v Bestcena.sk

cenovo najvýhodnejší telefon s USB-C konektorom
    rozlíšenie displeja a farebné podanie perfektné
    lahký,dobre sa drží v ruke,nie je to velká placka,ako je teraz akosi blbým zvykom,je tak akurát ešte do jednej ruky na obsluhu
    kvalitné prevedenie,čo je u Xiaomi štandartom prakticky,tento Mi A1 je pre člena rodiny a ja pôjdem zas do tejto značky ked mi môj 4ročný Mi2S vypovie službu,ale zatiaľ sa mu moc nechce,aj ked bol utopený,prešla po ňom kosačka či padal na beton,vyriešila to len vymena tvrdeneho skla 2x,nakolko v pomere cena/výkon /kvalita je podla mna Xiaomi jednoznačne najekonomickejšie naladený

• , zakúpené v miStores.sk

Android 6.0 (Marshmallow)
165 g
Možnosť pamäťovej karty

Zrodený na fotografovanie portrétov

S fotoaparátom vytvoríte neprekonateľné snímky, ktoré budú vďaka duálnemu 12Mpix a širokouhlému objektívu vždy perfektné. Vďaka nastaviteľnej hĺbke ostrosti je fotoaparát tou najlepšou voľbou na fotenie portrétov. Disponuje optickým zoomom, čo určite oceníte v nejednej situácii.
Zrodený na fotografovanie portrétov

Perfektný displej pre vaše oči

Dominantou mobilného telefónu je 5,5-palcový Full HD displej, ktorý sa skvele hodí nielen na čítanie dokumentov alebo prezeranie fotografií, ale aj na sledovanie videí alebo hranie hier. Farby budú vždy prirodzené, živé a perfektne vykreslené. Povrchové sklo sa pýši vysokou odolnosťou, ktorá displej ochráni takmer v každej situácii.
Perfektný displej pre vaše oči

Plynulý výkon počas celého dňa

S Xiaomi Mi A1 sa môžete tešiť na výkon, ktorý nič neprekoná. Telefón je vybavený osemjadrovým procesorom Snapdragon 625, úložiskom s veľkosťou 64 gigabytov a vysokokapacitnou batériou, vďaka ktorej si všetky mobilné možnosti budete užívať počas celého dňa.
Plynulý výkon počas celého dňa

Rozprávkový zvuk

Súčasťou vybavenia je špičkový zosilňovač zvuku, ktorý sa postará o silné audio a hlboké basy, a to nielen pri prehrávaní hudby, ale aj pri telefonovaní. Čaká vás tak skvelý zvuk, nech už ste kdekoľvek.
Rozprávkový zvuk

V hlavnej úlohe čistý Android

Smartfón patrí do jedinečnej koncepcie zariadení Android One, ktorá vám predstaví úplne nové príležitosti vďaka možnosti využívať operačný systém Android v jeho najčistejšej podobe. Telefón vďaka pravidelným aktualizáciám zostane stále aktuálny a maximálne zabezpečený. Všetky svoje obľúbené aplikácie Google nájdete pokope vo svojom telefóne a okrem iného si budete môcť užívať aj neobmedzené úložisko na svoje fotografie.
V hlavnej úlohe čistý Android

Základné info

Smartfón Xiaomi Mi A1 má štýlové prevedenie s dominantným 5,5 palcovým LTPS displejom s Full HD rozlíšením. Prezeraný obsah tak bude plný farieb a navyše si ho môžete bez problémov prečítať aj na priamom slnku. Zadný kryt ukrýva praktickú čítačku odtlačkov prstov.

Duálny fotoaparát - Mobilný telefón Xiaomi Mi A1 obsahuje skvelý duálny fotoaparát, s ktorým budú vaše snímky vyzerať ako od profesionála. Hlavný 12 Mpix fotoaparát so sveteľnosťou f/2.2 a ohniskom 26 mm dopĺňa druhý 12 Mpix fotoaparát so zoomom a sveteľnosťou f/2.6. Prostredníctvom nich bude každý záber krásne ostrý a plný farieb. Tomu dopomáha tiež blesk dual-Led a technológia PDAF autofokus. Vďaka týmto fotoaparátom môžete nahrať aj video v 4K rozlíšení. Uskutočniť videohovory alebo vytvoriť vlastné selfie môžete pomocou 5 Mpix kamery, ktorá sa nachádza nad displejom.

Pomocou rýchlej siete LTE alebo Wi-Fi môžete následne vaše selfie zdieľať.

Pri počúvaní hudby alebo pri telefonovaní budete počuť čistý a vyladený zvuk. Výkonný 10 V zvukový zosilovač pracuje spolu s algoritmom Dirac HD Sound, ktorý reprodukuje silný a čistý zvuk. Vďaka nim budete môcť nahrávať aj v hlučnejšom prostredí. Pomocou 3,5 mm jack konektora pripojte slúchadlá a môžete sa započúvať do výrazných tónov. Vďaka zosilovaču môžete pripojiť slúchadlá s impendanciou až do 600 Ohm.

8-jadrový výkonný procesor - Smartfón používa 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 s frekvenciou 2 GHz a 4 GB operačnú pamäť RAM s grafickým akcelerátorom Adreno 506 a tým zaisťuje jeho plynulý chod. Vnútorná pamäť s kapacitou 64 GB ponúka priestor pre fotografie, videá a aplikácie. V prípade potreby je možné túto internú pamäť rozšíriť pomocou microSD karty.

Mobilný telefón pracuje s operačným systémom Android 7.1. Vďaka batérii s kapacitou 3 080 mAh s rýchlym nabitím môžete s telefónom pohodlne pracovať aj celý deň.

Dokumenty

rozlíšenie displeja a farebné podanie perfektné

• 4gb ram
    • prekvapivo dobrý výkon
    • slušná výdrž batérie
    • dvojitý fotoaparát (kvalitné fotky), pochopiteľne s nižším svetlom sú fotky menej kvalitné
    • možnosť verzie 32gb alebo 64gb
    • snímač odtlačkov reaguje výborne
    • android 8.1 (v nasledujúcich mesiacoch má vyjsť aj aktualizácia na 9.0)
    • za tie peniaze výborná kúpa
    • nie je možné odstrániť google search bar zo základnej obrazovky - vyrieši to len iný launcher
    • led dioda svieti/bliká len na bielo

Telefón je ideálny pre stredne náročného užívateľa, ktorý si nepotrpí na značke. Pomer cena/výkon je veľmi dobrý. Pri obyčajnom využívaní telefonu (wifi, pár volaní, sms, messenger, chrome) mi batéria telefonu vydržala 4 dni bez nabitia. Pri väčšom používaní vydrží približne 2 dni. Celkovo odporúčam telefon.
    Dobrá kúpa

• , zakúpené v miStores.sk

pekn8 farba

• , zakúpené v MobilPC.sk

veľmi dobrý výkon za danú cenu

• Svižny ide ako blesk
    • Zatial som mal vsetky mob Xiaomi a iny ani neccem :)
    • Fotak v pohode
    • Tenky fajne sedi v ruke
    • Cisty android mam rad
    • USB C
    • Bateria by mohla byt 4000 ale v pohode inac vydrz

Odporucam za take peniaze urcite

• Super fón!

Zobraziť video recenziu

• , zakúpené v Mobilgen.sk

• Rychlý, lehký, co jsem očekaval plní beze zbytku.
  • , zakúpené v WebMobily.sk

Rýchle reakcie, skvelý design, kvlaita obrazu aj zvuku na výbornej úrovni

• , zakúpené v PCšpital

• vydrz baterie