Xiaomi Mi Note 10 6GB/128GB

Tento model sa môže smelo hlásiť k tým najlepším fotomobilom na svete. Päť objektívov, neuveriteľných 108 Mpx, makro objektív, ultraširokouhlý objektív, skvelé portréty, teleobjektív a detailné selfie vám dokážu, že na špičku patrí Xiaomi Mi Note 10 úplne oprávnene. Precízne vybrúsený displej je šetrný pre oči a môžete si teda užívať prácu s telefónom pokojne celý deň. Aj keby ste mu dali zabrať akokoľvek, nabíjačku tak skoro potrebovať nebude, a ak sa predsa len dostanete na kriticky nízke percento, s 30W nabíjačkou je za hodinu opäť v plnej sile. Bezpečnejšie, rýchlejšie a presnejšie odomykanie pomocou odtlačku prsta je teraz zabudované priamo v displeji, takže nebudete márniť ani nanosekundu vášho drahocenného času.

Jedinečný fotoaparát

Telefón Xiaomi Mi Note 10 je prvý smartfón na svete, ktorý má fotoaparát s piatimi objektívmi a rozlíšením 108 Mpx. Zaručene teda získate tie najlepšie fotky, aké si len dokážete predstaviť. Okrem už spomínaného objektívu s ohromujúcim rozlíšením 108 Mpx je tu ešte 2Mpx makro objektív, ultraširokouhlá šošovka s 20 Mpx, 12Mpx šošovka na fotenie portrétov a 5Mpx teleobjektív. Svojou výbavou predbehne nejeden profesionálny fotoaparát a hravo porazí aj všetky bežné telefóny.

Veľkosť displeja
Obnovovacia frekvencia displeja
60 Hz
Bezdrôtové nabíjanie Qi

• , zakúpené v Bestcena.sk

:) vydržal 1 aj 3/4 roka potom zrazu telefon pada a vypína obrazovkou napriek tomu dobrý telefon. zajtra idem riešiť reklamaciu uvidíme ako to dopadne.

• Spokojný.
  • , zakúpené v www.protv.sk

Xiaomi ako vždy nesklamal. Rýchlosť, dual band, Amoled display, príjemný silikónový obal súčasťou dodávky. Baterka 5200mAh. Všetky parametre sú lepšie ako býva v tejto kategórii.

Veľkosť displeja
Obnovovacia frekvencia displeja
60 Hz
Bezdrôtové nabíjanie Qi

Dokonalé fotky za všetkých okolností

Každá fotografia bude dostatočne osvetlená, nech už sú reálne svetelné podmienky akékoľvek. Naviac kamera zachytí aj ten najmenší detail tak jasne a ostro, že bude ako živý. Hybridný zoom dokáže všetko priblížiť až desaťnásobne a tak vám skvele nahradí aj ďalekohľad. Pri fotení portrétov oceníte laserové zaostrenie a možnosť rozostrenia pozadia tak, aby fotená osoba maximálne vynikla. Na jednu fotku zachytíte doslova všetko, čo uvidíte, a fotenie zblízka získa úplne nový rozmer.
Dokonalé fotky za všetkých okolností

Detailné selfie

Z množstva možností, ktoré v nastavení fotoaparátu nájdete, skúste vyskúšať Vlog mód, s ktorým jednoducho vytvoríte zaujímavé videá z vlastného života. Ďalším skvelým uľahčením je Nočný režim, ktorý dokáže v tme zachytiť každú farbu aj odtieň noci tak precízne, že sa vám výsledné fotky budú páčiť snáď ešte viac, než tie klasické zachytené vo dne. Pri fotení selfie oceníte verné zachytenie každého vlásku a prípadne tiež možnosť poupraviť drobné nedokonalosti.
Detailné selfie

Šetrný displej

Jemne zakrivený 6,47" displej AMOLED je chránený odolným sklom Corning Gorilla. Perfektne jasná obrazovka dokáže prehrať každé video v oslňujúcej kvalite a zobrazí každý detail aj farbu tak realisticky, ako je to len možné. Displej navyše získal ocenenie TÜV Rheinland, ktoré dosvedčuje, že škodlivé modré svetlo je minimalizované a vašim očiam nehrozí únava alebo bolesť ani pri dlhodobej práci.
Šetrný displej

Vylepšená čítačka odtlačkov prstov

Čítačka odtlačkov prstov je teraz zabudovaná priamo v displeji, takže sa nemusíte zdržiavať prikladaním prsta a rovno po odomknutí telefónu môžete začať pracovať. Inteligentná technológia, ktorá odtlačky vyhodnocuje, prešla náročnou optimalizáciou, a tak sa teraz môže pochváliť lepším a presnejším rozpoznávaním aj pri zhoršených podmienkach, ako sú nízke teploty alebo suché prsty. Podľa testov sa zvýšila citlivosť čítačky aj úspešnosť rozpoznania odtlačku na prvý pokus.
Vylepšená čítačka odtlačkov prstov

Na nabíjačke len hodinu raz za tri dni

Veľkokapacitná 5260mAh batéria vydrží pri bežnom záprahu viac ako dva dni. Priamo v balení je navyše nabíjačka s podporou 30W rýchlonabíjania a budete tak mať nabité z 0 na 100 % len za 65 minút. Vďaka výkonnému čipsetu Qualcomm Snapdragon 730 g budete navyše so všetkým hotoví za kratší čas, čím tiež ušetríte kapacitu batérie. V porovnaní s predchádzajúcou verziou čipsetu navyše pocítite zlepšenie ako výpočtového, tak aj grafického výkonu.
Na nabíjačke len hodinu raz za tri dni

Samé výhody

Ako operačný systém nájdete v tomto smartfóne Android Pie s nadstavbou MIUI 11, ktorého najväčšou novinkou je originálny dynamický dizajn, s ktorým bude práca na telefóne oveľa zaujímavejšia. Veľkou výhodou je podpora NFC platieb, 3,5mm konektor na slúchadlá a USB-C konektor. Ak vlastníte inteligentné spotrebiče, ľahko ich prepojíte s vašim Xiaomi Mi Note 10 a môžete ich pohodlne ovládať bez toho, aby ste museli vstávať od sledovania filmu.
Samé výhody

Popis

Novinka z dielne Xiaomi
Predstavujeme vám globálnu verziu smartfónu Xiaomi Mi Note 10. Novinka čínskej značky priam vytŕča z radu fotosmartfónov. S telefónom Mi Note 10 objavíte celkom nový rozmer fotografie.

Fotoaparát, ktorý vás uchváti
Xiaomi Mi Note 10 prichádza až so 6 fotoaparátmi, ktoré vám umožnia zachytiť skutočne čokoľvek. Zadná kamera pozostáva z pätice snímačov, ktoré disponujú prémiovými vlastnosťami. Spojenie objektívu s vysokým rozlíšením až 108Mpx, 20Mpx ultra širokouhlej kamery s uhlom záberu 117°, 12Mpx Portrait snímača a 5Mpx Macro kamery tvorí dokonalý fotosystém.
Technické parametre

6,47"

Rozlíšenie displeja:
1080 x 2340 FullHD+

PPI:

Pomer veľkosti displeja k telu:
87,0%

Počet zadných objektívov:

Zadný fotoaparát:
108 Mpx + 12 Mpx + 5 Mpx + 20 Mpx + 2 Mpx

Funkcie zadného fotoaparátu:
Quad-LED dual-tone flash, Laser autofocus, OIS, f/1.7, HDR, Phase Detection Auto Focus

Video:

HDR, f/2.0, 1080p

Špeciálne vlastnosti

Zvýšená odolnosť:

Senzory:
Proximity (Senzor priblíženia), Compass (Digitálny kompas), Gyroskop, Fingerprint under display (Čítačka odtlačkov prstov pod displejom), Accelerometer (Pohybový senzor)

Navigácia:

Hrúbka:
9,7 mm

Váha:

Veľkolepý obraz
Za touto neuveriteľnou kombináciou však nezaostáva ani predná Selfie kamera s vysokým rozlíšením. 32Mpx fotoaparát vám umožní vytvoriť si nádherné portréty plné detailov. Všetko sa vám zobrazí na priestrannej AMOLED obrazovke s 6,47” uhlopriečkou a vysokým rozlíšením 2340x1080px. Displej s odolným sklom Corning® Gorilla® Glass 5 disponuje certifikátom TÜV Rheinland®, čo svedčí o zníženom množstve žiarenia modrého svetla, ktoré je pre ľudský zrak škodlivé.

Plynulý výkon
Mi Note 10 využíva novú technológiu odomykania ultra plochej obrazovky pomocou snímača odtlačku prsta zabudovaného priamo v displeji. Telefón disponuje batériou s ultra vysokou kapacitou 5260mAh, ktorá zabezpečí dostatok energie na to čo máte radi. O plynulý chod zariadenia sa stará výkonný čip Snapdragon™ 730G od spoločnosti Qualcomm®.

***Darček k objednávke

• displej (5)
  • výdrž batérie (3)
  • hmotnosť (2)
  • fotoaparát (2)
  • snímač odtlačkov prstov (1)
  • chýba notifikačná dióda (1)
  • rýchlosť (1)
  • cena (1)
  • , zakúpené v Bestcena.sk

• krasný displej, velká baterka, rychle nabíjení, není az tak velky a tezky

• Spokojný.

• , zakúpené v Antenka - obchod s elektronikou

• super mobil
  • , zakúpené v MOBILE WORLD

• Úžasný fotoaparát za akýchkoľvek svetelných podmienok, vrátane videa
    • Fantastická batéria
    • Krásny dizajn
    • Kvalita zvuku
    • Displej občas nezareaguje na dotyk, no skôr výnimočne

Telefón ponúka fantastický fotoaparát, obzvlášť nadšený som z kvality fotografie a videa v noci, 5-násobný teleobjektív je úžasný (zo štyroch metrov v prítmí čitateľne vyfotil drobné písmenká na monitore môjho pc, ktoré boli mojim zdravím očiam nečitateľné), stabilizácia videa výborná.
    Ak sa budete správať aspoň trochu šetrne, batéria vydrží 2 plné dni aktívneho používania (za 9 hodín neprerušovaného chatovania, fotenia a zdieľania klesla zo 100% na 63%).
    Hoci som nebol zástancom zaoblených displejov, tento telefón si ma tým svojim získal.
    Kvalita zvuku pri prehrávaní na tých istých bluetooth slúchadlách je o triedu lepšia než u zariadení na cenovej hladine cca 200€.
    Snímač odtlačkov prstov pod displejom funguje bez problémov.
    Problém mám občas s odozvou displeja, najmä keď baterka klesne pod 30%, stáva sa že pri písaní na klávesnici vám vynechá nejaké písmená, čo je neprijemná vec. Reštart zariadenia (zhruba raz za deň) tento problém vždy spraví. Nebyť tejto chyby, ktorá vie v niektorých situáciach dosť vytočiť, by som hodnotil telefón ako excelentný.

• Rýchly
    • Pekné fotky
    • Zahnutý displej
    • Senzor odtlačku v displeji
    • Horšie fotky za šera
    • Slabšia výdrž batérie

Celkovo som ale s mobilom spokojný. Nabudúce možno tá istá značka, no zahnutý displej určite nie.

• displej
    • fotak
    • zaobleny displej?

ja by som si uz vybral iny typ mobilu... vyssia cena je za fotak a displej ale nebol som az tak nadseny. Skontrolujte si odomknutie odtlackom - mne to odomklo aj od neznamych ludi ;-) ale verim ze mnohe veci software update upravi.

• , zakúpené v Antenka - obchod s elektronikou

• Spokojnosť, rýchly, praktický, o čosi menší ako xiaomi kt som mala predtým. Za málo peňazí veľa muziky tak by som to zhodnotila celkovo určite odporúčam :)
    • Neviem či nevýhoda trochu ťažší čo nieje taký problém, fotky pekné ale očakávala som trošičku viac,

• - výborný fotoaparát
    • - výborná baterka, nie je to na 3 dni ako sa píše, prípadne na 2 dni aktívneho používania. Skrátka jeden deň vydrží pri akejkoľvek vyťaženosti mobilu s veľkým prehľadom a zostatkom energie.Takže fajn.
    • - pomalšie reakcie mobilu ako Mi8
    • - odtlačok prsta si žije svoj život, raz ide perfektne a inokedy to blbne ako sa mu chce
    • - okraj display-a je problémová časť display-a. Viac to robí šarapatu ako pri plochom display-i

Kupoval som ho kvôli fotoaparátu a ten nesklamal :-) Ináč nie je v ničom lepší ako Mi8. Vyjadrenie k obchodu. Kupoval som to cez heureka, a nebola pri telefóne priložená faktúra, čo mi príde divné. Doteraz vždy vo vnútri s tovarom je aj faktúra. A to už prešli cca. 2 týždne a nič :-(